support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Škoda Fabia RS2000 Cabrio concept: Veľké prekvapenie v malom

29.Jul.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Určite nikomu neunikla informácia, že tento rok oslavuje koncern Volkswagen 35 rokov od výroby prvého Golfu GTi a pri tejto príležitosti nielenže predstavil novú jubilejnú edíciu, ale zorganizoval aj „GTi stretnutie“ pri rakúskom jazere Wörthersee, kde všetky koncernové značky vytiahli svoje esá z rukávov. Výnimkou nebola ani automobilka Škoda, ktorá má už prekvapení za tento rok na svojom konte viac. Teraz sa k nim pridáva koncept otvorenej Fabie RS2000, ktorú, rovnako ako väčšinu súčasných modelov so zeleným šípom vpredu, navrhol slovenský dizajnér Jozef Kabaň. O čo ide?

Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Iste nám dáte za pravdu, že štvordverových kabrioletov je na svete ako šafránu, túto koncepciu skutočne uplatnilo len niekoľko svetových výrobcov a aj to poväčšine len pri štúdiových modeloch. Spraviť z Fabie, teda modelu ktorých je na našich cestách naozaj požehnane, kabriolet a ešte k tomu aj štvordverový si teda vyžadovalo poriadnu dávku odvahy. Predstavený koncept skutočne šokoval, inak bežnej Fabii dáva úplne nový charakter a výraz za čo môže nielen spomínané prevedenie karosérie, ale aj poriadne široký bodykit, aerodynamicky tvarovaná bočná línia a celkovo pozitívny dojem dotvárajú aj 18-palcové zliatinové disky. Keď k tomu pridáme ešte aj sýtozelenú metalízu a veľmi sympatické sexy hostesky, sánka spadne snáď aj tým najnáročnejším fanúšikom ;-)

škoda fabia rs2000 cabrio

Aj keď hlavným cieľom tohto konceptu je vizuálne zaujať, ide o plne funkčné prevedenie, pod ktorého kapotou bije 2,0 litrový turbom preplňovaný agregát s výkonom cez 200 koní. Väčšina ostatnej techniky je pritom prevzatá z rally prevedenia S2000, takže samozrejmosťou je aj pohon všetkých štyroch kolies. Pod vynikajúce jazdné vlastnosti sa podpisuje aj relatívne nízka hmotnosť, ktorá činí len okolo 1 200 kg a o 120 mm širší rozchod v porovnaní s bežným prevedením. Hmotnosť je vzhľadom k tomu, že voz nemá strechu a potrebou bolo dodatočne vystužiť bočné časti karosérie naozaj veľmi priaznivá. Napokon, jazda v tomto voze, ktorá by mohla byť nepochybne veľmi silným zážitkom zostane pre drvivú väčšinu ľudí len zbožným prianím.

škoda fabia rs2000 cabrio

Tí šťastnejší sa ale budú mať možnosť do tohto vozidla aspoň posadiť a vedzte, že budete mať na čo pozerať. Interiér Fabie RS2000 je na pomery svojho modelového radu veľmi slušne vybavený, prevedenie kokpitu je štvormiestne, pričom pasažieri sa posadia do kvalitných „škrupinových“ sedadiel vyrobených špeciálne pre tento unikát. Vozidlo je taktiež vybavené štvorbodovými bezpečnostnými pásmi, ktoré ale v tomto aute veľa „práce“ rozhodne mať nebudú. Je však dosť možné, že presne tento typ sedadiel automobilka v budúcnosti implementuje do niektorého zo svojich závodných špeciálov, či ostrých modelov.

škoda fabia rs2000 cabrio

Vyššie spomínaný dizajnér na tomto modeli skutočne predviedol majstrovské kúsky, všimnite si napríklad umiestnenie vnútorného spätného zrkadla, ktoré vychádza celkom netradične, z palubnej dosky, či nenápadný karbónový spojler vzadu. Keďže podľa predstaviteľov automobilky ide len o showcar, je pravdepodobné, že ak ste sa náhodou nezúčastnili tejto akcie na počesť 35. výročia Golfov GTi, budete mať možnosť vidieť túto Fabiu RS 2000 cabrio na niektorých z budúcich motoristických akcií. Možno sa s ňou Škoda ukáže už túto jeseň na autosalóne v Nitre, čo však stále musíme brať len v rovine špekulácií.

tuning girls škoda

škoda fabia rs2000 cabrio

škoda fabia rs2000 cabrio

škoda fabia rs2000 cabrio

škoda fabia rs2000 cabrio

škoda fabia rs2000 cabrio

škoda fabia rs2000 cabrio

Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Pokiaľ máte záujem o ďalšie články zo sekcie auto news, navštívte našu podstránku GLOBAL AUTO NEWS.

GLOBAL AUTO NEWSVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 62492x    hodnotenie: 21/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt