support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Škoda Fabia 2007.

31.Jan.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Škoda Fabia 2
Na marcovom autosalóne vo švajčiarskej Ženeve predstaví Škoda Auto nasledovníka populárnej Fabie. Generačnú obmenu najpredávanejšej škodovky zaháji kompaktný hatchback, výroba ostatných karosárskych verzií bude zatiaľ pokračovať bez zmien.

Z prvých fotografií je zrejmé, že nová Fabia sa štylisticky bude uberať rovnakým smerom, aký vytýčil nedávno uvedený model Roomster. Novú dizajnérsku identitu charakterizuje predovšetkým spracovanie čelných partií karosérie, ktoré je pri subjektívnom vizuálnom porovnaní takmer identické. Na rozdiel od takmer úžitkovo zameraného Roomstera s jeho vysokou zadnou časťou si však nová Fabia zachováva striktne kompaktný charakter, takže od rovnako zatmavených A stĺpikov smerom dozadu už prináša vlastné proporčné riešenie.

Profilovú líniu určuje okrem horizontálnej zlomovej hrany, črtajúcej sa viditeľne po celej dĺžke karosérie, predovšetkým špecifické spracovanie bočných okien, vytvárajúce optickú ilúziu súvislej sklenej plochy, ukončenej až zaujímavo tvarovaným C stĺpikom. Zadné partie charakterizujú priestorové skupinové svetlomety a atraktívna lišta na hornej odtrhovej hrane piatych dverí, ktorá dúfajme nezostane výsadou len drahších prevedení.

V porovnaní so súčasnou Fabiou hatchback má novinka spodnú plochu piatych dverí zapustnú hlbšie voči zadnému nárazníku, takže medzi svetlami vzniká charakteristický „schodík“. Vyslovene imidžovou záležitosťou má byť príplatkový biely lak strešného panelu, s ktorým „Fabka“ získa emotívny look v štýle britského MINI. Škoda Fabia 2
S vonkajšími rozmermi 3 992 mm x 1 642 mm x 1 498 mm prerastie nová Fabia hatchback súčasný model, z čoho bude profitovať nielen vnútorný priestor pre cestujúcich, ale tiež batožinový priestor, ktorý bude mať objem 300 litrov a sklopením zadných sedadiel ho bude možné zväčšiť až na 1 163 litrov (súčasná Fabia hatchback 260/1016 litrov). Vysoký bezpečnostný štandard potvrdzujú pre Fabiu premiérové hlavové airbagy a inovatívny bezpečnostný pás Top-Tether, ktorým je možné uchytiť detskú sedačku na zadných sedadlách bez rizika neželaného pohybu jej hornej časti v prípade čelného nárazu. Nová bude tiež originálna predpríprava pre GSM telefón na báze technológie Bluetooth.

Pre novinku vyhradila Škoda sedem pohonných agregátov. Zo zverejnených parametrov je zrejmé, že populárne benzínové trojvalce HTP budú mať pod kapotou novej Fabie zvýšený výkon . Z trojice vznetových agregátov budú dva silnejšie dostupné aj s filtrom pevných častíc DPF. Premiérovo si budú môcť zákazníci objednať Fabiu aj so šesťstupňovou automatickou prevodovkou Tiptronic, vyhradená však bude len pre benzínový motor 1.6 16V.

Na jednotlivé európske trhy by sa podľa vyhlásení výrobcu mala nová Fabia dostať bezprostredne po marcovej výstavnej premiére.

Škoda Fabia 2007 motory


Škoda Fabia 2007:„Ako vnímate nástupcu aj u nás veľmi populárnej Fabie?“


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Škoda tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15426x    hodnotenie: 29/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt