support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo skoda Škoda Citigo – zníženie podvozku pružinami a rozširovacími podložkami od Eibach logo skoda

Škoda Citigo – zníženie podvozku pružinami a rozširovacími podložkami od Eibach

25.Jun.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Čo sa vám motoristom vybaví pri počutí slov mestská premávka alebo mestské parkovanie? Preplnené cesty, zápchy, čakanie na červenej a tesné parkovanie v meste veľakrát nie je žiadna výhra. Áno, dá sa po meste pohybovať aj vo vozidlách ako Nissan GT-R či dokonca Cadillac Escalade, každému podľa chuti. No s nástrahami mesta sa vodič najlepšie vysporiada v niečom malom, šikovnom, čo sa v meste dokáže pohybovať ako ryba vo vode a taktiež dokáže vyzerať veľmi dobre. Reč je o novinke z dielne Škoda, ktorá nesie trefné označenie Citigo, a o ktorú sa postaral nemecký špecialista na podvozky firma Eibach.

Kto nepočul o Škode Citigo, tak vedzte, že ide o druhé vozidlo z novo predávanej kategórie vozidiel NSF (New Small Family), v ktorej je zatiaľ len model VW Up!. Ako už samotný názov napovedá, ide o vozidlá rozmerovo najmenšie, ktoré sú svojim charakterom vhodné do preplnenej mestskej premávky. Veď aj samotné označenie novej Škody hovorí o tom, kam sa toto auto najlepšie hodí – Citigo (City a Go).

ŠKODA CITIGO – MALÉ ŠIKOVNÉ AUTO


Škoda Citigo je auto praktické, dizajnovo veľmi príťažlivé, vzhľadom na svoje rozmery je interiérovo priestranné a šetrí vašu peňaženku v dnešnej predraženej dobe, najmä pri pohonných hmotách. Aj keď je Citigo naozaj malé auto, z výbavy ponúka množstvo moderných prvkov, ktoré môžeme nájsť v nových autách strednej a vyššej triedy – ESP, automatickú klimatizáciu, elektrické ovládanie okien a spätných zrkadiel, palubný počítač atď. Najvyššia výbava Elegance navyše obsahuje béžové čalúnenie interiéru spolu s chrómovými doplnkami, čo na tak maličké auto nie je vôbec na zahodenie. (Vozidlo má do dĺžky len cca 3,5 metra, šírka je len cca 1,6 metra).

O pohon tohto drobca sa stará pracovitý trojvalcový jednoliter s výkonom 60 koní (44 kW), resp. 75 koní (55 kW). Výhodou týchto motorov je fakt, že sa na prevádzkovú teplotu zahrejú veľmi rýchlo, preto sú vhodné hlavne na krátke vzdialenosti.

ŠKODA CITIGO S PODVOZKOVÝM SETOM OD EIBACH (PRO-KIT A PRO-RACER)


Citigo je na svete len zopár týždňov a prvý tuningový úpravca sa už hlási k jeho modifikácii. Je ním nemecký podvozkový špecialista Eibach, ktorý pre tohto drobca pripravil podvozkový set zlepšujúci nielen ovládateľnosť, ale taktiež samotný vzhľad. Kombináciou malých rozmerov, nízkej hmotnosti, športových pružín a rozširovacích podložiek, je vo výsledku dosiahnutý perfektný setup na rýchle a kontrolované manévre. Pre Škodu Citigo je teda dostupný set športových pružín so znížením až 40mm spolu so setom rozšírovacích podložiek vyrobených zo zosilneného hliníka. Citigo tak dostáva nový rozmer života v preplnenom meste.

škoda citigo tuning eibach podvozok

eibach pružiny pro kit

eibach podložky pro spacer

Aktuálny MO cenník výrobkov od firmy EIBACH z Nemecka.

preview
download
[ 382 KB ]

Chceli by sme vás upozorniť na skutočnosť, že isté ceny v tomto cenníku už nemusia byť aktuálne. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Aktuálny katalóg výrobkov od firmy Eibach Springs si stiahnite tu:

preview
download
[ 10,0 MB ]


Eibach Springs v praxi a v motoršporte (formát: „FLV“):Ak sa Vám video nezobrazuje, stiahnite si a inštalujte Adobe Flash Player: Inštalácia prehrávača


Viac o produktoch Eibach Springs sa dozviete v tomto článku

Eibach Springs


Čo si myslíte o znížení podvozku pre Škoda CITIGO ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií úpravám ku značke Škoda, tak navštívte našu podstránku:

ŠKODA tuning


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10108x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt