support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Škoda CITIGO s motorom 1.0MPI a spotrebou len 4,5l/100km

15.Jun.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Škoda Citigo je jedna z trojice najmenších koncernových modelov, do ktorých vkladá Volkswagen veľké nádeje. Chce nimi zaujať širokú skupinu menej náročných motoristov, uspokojiť mladšie a menšie rodiny a poskytnúť alternatívu šoférom, ktorí auto plánujú využívať takmer výlučne v rámci mesta. Škoda Citigo, VW Up! a Seat Mii majú byť ideálnymi mini autami do stále hustejšej mestskej premávky. Pozrime sa na to, ako vyzerá a čo ponúka jedno z trojčiat so znakom Škody na prednej maske.

Škoda je u nás dlhodobo najpredávanejšou značkou a preto aj záujem o najnovší model Citigo bol nevídane vysoký. Slovenskému publiku sa Škoda Citigo prvýkrát predstavila na tohtoročnom bratislavskom autosalóne, kde o zvedavé pohľady rozhodne nemala núdzu. V súčasnosti je už model Citigo dostupný aj u vybraných predajcov, pozrime sa teda na to, čo ponúka. Škoda Citigo je súčasťou koncernovej rodiny

Ako sme už naznačili, Škoda Citigo patrí do koncernovej tzv. New Small Family a oproti svojim zvyšným dvom súkmeňovcom sa líši len v detailoch. Model Citigo je v trojdverovej verzii dlhý 3 563 mm, v päťdverovej je ešte o 100 mm dlhší. Škoda Citigo sa môže pochváliť šírkou 1 641 mm, ktorá by mala byť dostatočná pre celkovú stabilitu počas jazdy, rovnako ako aj výška 1 478 mm, ktorá umožní starším ľuďom resp. vyšším, ľahšie nastupovanie a vystupovanie.
Zárukou solídneho vnútorného priestoru vzhľadom k vonkajším rozmerom má byť rázvor náprav 2 420 mm. Tvorcovia tohto auta sa pri vývoji zaujali práve na čo najväčšiu funkčnosť a šikovné využitie priestoru, čo môžeme vidieť najmä na usporiadaní interiéru. Škoda Citigo zvládne aj väčšie rodinné nákupy vďaka batožinovému priestoru s objemom 251 litrov. Po sklopení zadných sedadiel budete mať dokonca k dispozícii až 951 litrov. Vzhľadom k určeniu a kategórii tohto vozidla sú naozaj tieto parametre veľmi slušné a ako druhé auto do rodiny môže byť Škoda Citigo veľmi dobrým riešením.

škoda citigo mestske vozidlo mala spotreba

Škoda Citigo sa bude najlepšie cítiť v meste


Najmenšia Škodovka vstupuje na trh s dvojicou zážihových trojvalcov 1.0 MPI s viacbodovým vstrekovaním. Zákazník si pritom môže vybrať základnú verziu s výkonom 44 kW/60 koní alebo výkonnejšiu verziu ponúkajúcu 55 kW/75 koní. Akceleráciu z nuly na 100 km/h zvládne slabšia 44 kW verzia za 14,4 sekundy a silnejšia verzia už za 13,2 sekundy. V tomto prípade však samotné údaje o zrýchlení nie sú pre cieľovú skupinu tohto auta až také podstatné. Omnoho podstatnou je ale spotreba a tu sa môže Škoda Citigo naozaj chváliť. Slabšia verzia agregátu MPI si v kombinovanej prevádzke vypýta len 4,5 l/100 km, pričom pri silnejšej verzii to bude iba o 0,2 l/100 km viac. Neurazí ani základná výbava modelu Citigo zameraná predovšetkým na bezpečnosť, svedčia o tom predné a bočné airbagy, ktoré sú úplným základom. Ďalej tu nájdeme posilňovač riadenia či tónované sklá. Čo však trochu zamrzí, je fakt, že v základnej výbave si treba priplatiť za elektrické ovládanie okien, či centrálne zamykanie. Vo vyšších výbavách Ambition a Elegance sú však už tieto prvky štandardom. Medzi voliteľnú výbavu patrí napríklad autorádio s MP3 prehrávačom, 14-palcové disky, kožený volant, či parkovacie senzory. Musíme uznať, že zoznam doplnkovej výbavy je vcelku bohatý, aspoň teda tak, ako sme na to pri koncerne Volkswagen zvyknutí.

V súčasnosti môžeme len špekulovať nad tým, ktorý model z trojice najmenších bude u nás najúspešnejší. Vôbec by sme sa však nečudovali ak by to bola práve Škoda Citigo, čím by uhájila pozíciu najobľúbenejšej značky na našom trhu.

škoda citigo mestske vozidlo mala spotreba

škoda citigo mestske vozidlo mala spotreba

škoda citigo mestske vozidlo mala spotreba

škoda citigo mestske vozidlo mala spotreba

škoda citigo mestske vozidlo mala spotreba

Váš názor na toto minivozidlo CITIGO značky Škoda ?


Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Pokiaľ máte záujem o ďalšie články zo sekcie auto news, navštívte našu podstránku GLOBAL AUTO NEWS.

GLOBAL AUTO NEWSVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 21672x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt