support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo skoda Škoda 1000 MB – tuning by Klimo logo skoda

Škoda 1000 MB – tuning by Klimo

17.Nov.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ako lakýrnik som si chcel spraviť hračku pre potešenie. Vedel som ale, že to musí byť klasik, nie úplne vzácny, skôr bežne dostupný, aby zniesol aj nedobové úpravy. Škodu 1000 MB som kúpil zhruba pre 8 rokmi od dvoch chalanov, ktorí pracovali v škodováckom servise a embéčku si chceli spraviť ako svoje hobby, na ktoré nemali dostatok času. Auto som kúpil už odstrojené a vyvarené, takže stačilo spraviť lakýrčinu, ku ktorej som sa dostal skoro až po piatich rokoch od kúpy. Popri tejto konkrétnej embéčke mi totiž rukami prešlo ďalších pár kusov škodoviek, ktoré ju vždy odsunuli pod plachtu. Predbehla ju iná tisícka v retro štýle, Octavia Super 1960 v custom štýle ako aj Škoda Felicia 1960. Za tých osem rokov sa postupne menil môj pohľad na úpravy, takže mnoho vecí, ktoré som na tisícke dal spraviť ako prvé, čo sa týka klampiarčiny, by som už teraz riešil úplne inak. Ale som rád, že napriek nepriaznivým okolnostiam a odďaľovaniu prác na nej popri iných zákazkách, sa mi podarilo dotiahnuť ju do konca.

Ako prvé som ju dal vyhladiť od nápisov, smeroviek a ozdobných líšt. Tankovanie benzínu, pôvodne cez blatník, sa presťahovalo do kufra. Vpredu som dal zavariť výklopné veko pre rezervu, takže z kufra sa muselo vyrezať dvojité dno pre prístup k rezerve. Dvojité dno sa nahradilo krytom z drevotriesky potiahnutým kobercom. Pozavárali sa diery po zadných kľučkách, po smerovkách, po nápisoch. Zo zadných blatníkov som odstránil pôvodné zadné svetlá, ktoré ma iritovali kvôli Škode 1203, ktoré ich má také isté. Nahradil som ich svetlami zo staršieho typu škodoviek, konkrétne Tudor resp. Sedan 1201. Lišty na vrchu blatníkov, ako aj krycie lišty žliabkov na kraji strechy som zachoval a objednal nové. Bez nich to nie je typická tisícka, ktorej základný tvar s úzkym zadným stĺpikom je bez chyby. Klampiarskym úpravám sa nevyhol ani stredový tunel, ktorý sa musel upraviť pre 5 stupňovú prevodovku. Na aute sa po týchto úpravách pracovalo iba sporadicky, keďže bolo potrebné urobiť už len moju prácu – t. j. lakýrčinu.

Fotogaléria Škoda 1000 MB počas úprav:Lakovanie auta sa robilo na etapy. Najprv nastúpilo nekonečné tmelenie. Striekací tmel, akrylový plnič, to všetko sa vybrúsilo, vyhladilo. Ako finálny základ som použil biely akrylový pigment. Na to sa naniesli 2 vrstvy najväčšieho strieborného zrna, ktoré sa prekrylo zhruba 8 vrstvami transparentnej ružovo fialovej perlete. Strecha a stĺpiky sú pokryté bielou perleťovou bázou. Na to všetko išlo 5 vrstiev číreho laku. Interiér je pokrytý bielym akrylom, ktorý je aj v kufrovom a motorovom priestore. Tento akryl pokryl aj celý motor. Sedačky a tapacíra sú potiahnuté bielou koženkou. Na podlahe je kombinácia koberca a pôvodných podlahových gúm. V chróme sú: kryt palubovky, držiaky, pánty, remenice, časti karburátora atď. Každý kus hliníkovej súčiastky, lišty a skrutky, ktoré sa nedali kúpiť nové prešli čistením, brúsením, leštením do vysokého lesku. Predné svetlá sú komplet nové aj s hrncami a rámikmi. Nárazníky som nechal pôvodné, ako aj kolesá s ozdobnými chromovými puklicami. Pôvodné oceľové kolesá sú vo farbe auta, obuté do pneumatík TOYO P14 165/70. Tie prekrývajú biele ozdobné lemy.

Motor zo Škody 120 prešiel bežným repasom. Upravila sa hlava, osadil sa naň pôvodný karburátor z tisícky DIF 24. Brzdy sú nasadené na širokých M-kových nápravách, komplet zrepasované. Vpredu kotúče, vzadu ostali pôvodné bubny. Na aute sa odhlučnili dvere a podlaha. Pôvodné gumové tesnenia sa nahradili prispôsobenými gumovými profilmi.

Na aute sa strávilo nekonečne veľa času a vystriedalo sa pri ňom kopec pomocníkov. Zo všetkých sa chcem najviac poďakovať mojej drahej polovičke, bez ktorej podpory by to nevzniklo a vďaka ktorej je aj zvolená táto trochu divoká farebná kombinácia.

Škoda 1000 MB údaje po úprave:
Rok výroby: 1968
Motor: 1174 cm3 , 38,2 kW
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h: 24s
Max. rýchlosť: 130 km/h
Typ karosérie: sedan
Prevodovka: 5 stupňová
Pneumatiky pred úpravou: Barum R14
Pneumatiky po úprave: TOYO P14 165/70
Disky: originál oceľové disky 14“
Použité diely: originál Škoda
Farba karosérie pred úpravou: biela
Farba karosérie po úprave: biela perleť s kombináciou ružo-fialovej perlete


škoda tuning 1000 mb

škoda tuning 1000 mb

škoda tuning 1000 mb

škoda tuning 1000 mb

Viac o mojich lakýrnických prácach na iných autách www.cruisincolors.sk

Fotogaléria Škoda 1000 MB tuning by Klimo:Ak vás tento článok zaujal, a máte aj vy vlastné upravené auto, a chceli by ste nám ho ukázať,
a zapojiť sa tým aj do súťaže, môžete si prečítať tento článok...


Recenzie

...v ktorom sa dozviete informácie nielen o podmienkach, ale aj o vašej šanci na výhru!Vaše recenzie skompletizované podľa našich stanovených podmienok, nám zasielajte na elektronickú adresu:

redakcia@tuning.sk

alebo

info@tuning.skKaždá zverejnená recenzia (schválená redakciou TUNING.sk) bude odmenená nákupnou poukážkou v hodnote

33,-€ (1000,-Sk)

v predajni COBRA TUNING.sk s.r.o.Čo poviete na túto Škodu "embéčku" 1000 od tunera Klima? Prosíme, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám áut ŠKODA, tak navštívte našu podstránku:

Škoda tuning


Viac informácií k vašim upraveným autám vám radi poskytneme. Zoznam vašich upravených áut nájdete na našich podstránkach tu:

VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Tomáš Kliment
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 78904x    hodnotenie: 310/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt