support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Mazda RX-8 Simoni Racing – spojenie krásy ženy a automobilu logo

Mazda RX-8 Simoni Racing – spojenie krásy ženy a automobilu

15.Nov.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Talianska firma Simoni Racing, už niekoľko rokov predstavuje parádne tuningové „lahôdky“, pri ktorých nám pózujú sexi modelky v bikinách, ale samozrejme aj bez nich. :-D. Simoni Racing, sa zaoberá hlavne prestavbou interiéru ( volanty, hlavice radiacej páky, budíky) a lighttuningom (neóny, stroboskopy, ...).

Mazda RX-8 v sériovej podobe:

Mazda, s typovým označením RX-8 je jedným z najšportovejších automobilov spomedzi „sérioviek“. Na trh sa dostala v roku 2004, ako nástupkyňa, najme v zahraničí známej Mazde RX – 7. Karoséria prešla rôznymi zmenami a skončila pri veľmi extrémnom výzore. Asi najväčší obdiv na parkovisku získate pri otváraní zadných dverí, ktoré sa otvárajú do opačnej strany, ako sme pri automobiloch zvyknutí. Nakoľko sa jedná o športový automobil, veľkosť batožinového priestoru (290 litrov) je dostačujúci. RX „osmička“ je dodávaná s dvoma typmi motorov Wankel, ktoré oba majú objem 1,3 litra pre tieto typy RX-osmičiek:

1. Renesis

  • Výkon: 141 kW pri 7000 otáčkach za minútu
  • Točivý moment: 220 Nm / 5000 ot. za min.
  • 0 – 100 km/h: 7,2 sekundy
  • Topspeed: 223 km/h
2. Revolution

  • Výkon: 170 kW pri 8200 otáčkach za minútu
  • Točivý moment: 211 Nm / 5500 ot. za min.
  • 0 – 100 km/h: 6,4 sekundy
  • Topspeed: 235 km/h
Jediná nevýhoda tohto modelu zrejme spočíva vo vyššej spotrebe (cca. 11 litrov), no ale čo človek nespraví pre svojho miláčika? Papať sa predsa musí :-D

Tu si môžete pozrieť „sériovku“ Mazdu RX-8:Takže pustime sa do prerobenej „Mazdičky“ s označením RX-8:

Už na prvý pohľad je zrejmé že táto úprava sa nediala v nejakej „tuctovej“ garáži. Všetko je dotiahnuté do posledných detailov. Predný nárazník je členitý a rozdelený na viacero častí. V strede sa nachádza výrez (potiahnutý tmavošedým ťahokovom), ktorý umožňuje prístupu náporovému vzduchu ku chladiču a otvory na jeho bokoch zase ku kotúčovým brzdám. Aby bol zabezpečený aj odvod teplého vzduchu, na blatníkoch sa nachádza sériový otvor, taktiež vyplnený ťahokovom. Bočné prahy sú prispôsobené kontúram „er-ix-osmičky“.

Na zadnom nárazníku nájdeme difúzor zabraňujúci víreniu vzduchu za týmto žihadlom. Nad difúzorom je sériovo umiestnené trojuholníkové hmlové svetlo, nad ktorým je miesto na upevnenie EVČ (Evidenčné Číslo Vozidla). Spodná časť je tvarovo prispôsobená umiestneniu čiernych oválnych koncoviek výfukového systému „Duplex“. Na dverách od kufra je namontované prítlačné krídlo vo farbe karosérie. Predné a zadné svetlá, zostali v sériovom stave. O športový výzor sa starajú päťlúčové elektrónové disky, obuté do nízkoprofilových pneumatík, za ktorými vidíme kotúčové brzdy do červena lakovaným obložením. Na aute si iste každý všimol aj modro-tónované sklá, nálepky firmy Simoni Racing a modré podsvietenie pomocou neónových trubíc.

V tejto galérii si môžete pozrieť upravenú Mazdu RX-8 v prevedení od Simoni Racing:


Aj zmeny v interiéri sú viac ako výrazné. Sériový volant bol vymenený za „šišatý“ od firmy Simoni Racing. Rovnakej značky je aj chrómová hlavica ručnej brzdy. Na stredový panel sa primontoval veľký otáčkomer so signálnym svetlom, ktoré sa rozsvieti vždy vtedy, keď je najvyšší čas preradiť. Sedačky zostali sériové v čiernej a červenej koži. O Osvetlenie interiéru sa starajú modré LED svetlá a neóny. Po otvorení batožinového priestoru sa nám naskytne pohľad, ktorý by tuneri chceli vidieť iste aj vo svojom aute. A čo je na ňom také nádherné? V priestore pre rezervnú pneumatiku je umiestnený zosilovač, ktorý je v bezpečí vďaka krytu z plexiskla. Na stranách nájdeme veľké subwooferové repráky. Za zadnými sedačkami sú upevnené fľašky s rajským plynom (sen temer všetkých priaznivcov šprintov), značky NX (Nitrous Express). Samozrejme aj kufor je osvetlený pomocou modrých LED neónov.

Ako je pri Simoni Racing zvykom, krásne auto sa nezaobíde bez krásnej ženy, a tak si môžeme dopriať pohľad, na to, čo má tuner rád naraz. Takže hodiť babenku do auta a hurá na nejakú žúrku. Tuningu a ženám zdar!!!


Jednoduchý šetrič na obrazovku vašich monitorov v štýle Simoni Racing si môžete stiahnuť tu (formát EXE):

preview
download
[ 1,1 Mb ]


Všetky doplnky od firmy SIMONI Racing si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Aký je váš názor, na túto Mazdu RX-8 Simoni Racing? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak zháňate viac informácií o talianskej firme SIMONI Racing, navštívte našu podstránku:

SIMONI RACING


Viacej informácii k tomuto autu ako aj ostatným športovým úpravám a doplnkom od firmy Simoni Racing vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 31897x    hodnotenie: 204/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt