support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bloodhound ssc Silentbloky Powerflex: nová sada pre Subaru a pozemnú stíhačku Bloodhound SSC logo subaru

Silentbloky Powerflex: nová sada pre Subaru a pozemnú stíhačku Bloodhound SSC

06.May.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Silentbloky od britskej firmy Powerflex snáď ani nie je treba na našich stránkach nejako zvlášť predstavovať, niekoľko z ich produktov ste totiž mohli v minulosti nájsť v príslušnej sekcii a taktiež ich máte možnosť cez náš e-shop zakúpiť. Len pre informáciu si ale pripomeňme, čím sa tieto silentbloky odlišujú od tých bežných.

Predstavenie firmy Powerflex v kocke Firma Powerflex špecializujúca sa predovšetkým na špičkové motorové, podvozkové a výfukové pomocné komponenty, začala pred niekoľkými rokmi výrobu nového typu silentblokov z polyuretánu, vďaka čomu majú ich výrobky oproti tým gumeným radu výhod. Samotný polyuretán je špeciálny druh plastu, ktorý je oproti gume tvrdší a tým pádom nielen trvácnejší ale aj lepší, čo sa týka tlmenia hluku a pohlcovania otrasov. Firma Powerflex používa na spracovanie tohto typu plastu tú najmodernejšiu technológiu a výsledkom je zhruba o tretinu tuhší silentblok, oproti tým gumovým. Výrobca taktiež avizoval, že ich najvýznamnejším prínosom je zlepšenie jazdných vlastností a dokonca aj vyššia životnosť, resp. menšie opotrebovávanie pneumatík. V ponuke tejto firmy nájdeme takmer všetko, čo by vaše auto mohlo potrebovať od lôžok dielov zavesenia cez púzdra uloženia stabilizátorov, dorazy tlmičov pruženia až po tlmiace prvky zavesenia výfukov. Po tomto krátkom prehľade, či „úvode do problematiky“ sa poďme pozrieť, s čím novým firma Powerflex prichádza.

silentbloky powerflex subaru legacy podvozok

SILENTBLOKY POWERFLEX pre Subaru


Prvou novinkou firmy Powerflex, ktorú si dnes predstavíme, je kompletná podvozková sada silentblokov pre Subaru Legacy s rokom výroby od 2003 do 2009. Všetky nové ponúkané komponenty si môžete pozrieť aj na priloženom obrázku, kde sú všetky veľmi prehľadne znázornené. Vašej pozornosti, najmä ak niektorý z uvedených vozidiel vlastníte, je aj novinka v podobe silentblokov na uloženia ramien pre modely Forester a Impreza vyrábaných od roku 2007. Za veľmi dôležitú informáciu pre prípadných záujemcov považujeme to, že firma Powerflex i naďalej poskytuje na všetky svoje produkty doživotnú záruku, takže v prípade výrobnej vady, alebo nespokojnosti zákazníka s produktom, je firma pripravená daný komponent vymeniť za nový. Ak aj vo vašej garáži žiadne Subaru neparkuje, tak určite neprehliadnite na stránkach firmy kompletnú ponuku tlmiacich komponentov, ktoré firma v súčasnosti vyrába pre skoro všetky rozšírené modely.

silentbloky powerflex

subaru legacy

Powerflex vyrába komponenty aj pre Bloodhound ssc (Super Sonic Car) projekt


Záverom by sme trochu na odľahčenie chceli spomenúť jeden celkom významný krok firmy Powerflex, od tvorcov projektu Bloodhound totiž dostali ponuku, či by pre ich potreby nechceli dodávať tlmiace komponenty. A o čo vlastne ide?

Bloodhound SSC (Super Sonic Car) je vozidlo, ktoré sa už niekoľkokrát postaralo o svetový rekord, keď na povrchu zeme dosiahlo bez vzlietnutia najvyššiu rýchlosť, pokusy o ustanovenie rekordov v tomto odvetví boli vždy takpovediac úspešné a vývojári sa vždy postarali o nejaké prekvapenie. V tomto konkrétnom prípade hovoríme o projektoch Thrust 2 a Thrust SSC a najnovší projekt Bloodhound, ktorý odštartoval v roku 2008 je ich priamym pokračovateľom.

Bloodhound SSC sa už budúci rok pokúsi na púšti v Juhoafrickej republike prekonať magickú hranicu 1 000 míľ za hodinu (približne 1 600 km/h). V súčasnosti sa na tejto „rakete“ ešte stále len pracuje a do projektu sa zapájajú stále ďalší špičkový dodávatelia, čo by malo zabezpečiť, že prekonať túto neľahkú výzvu nebude pre tento dravý stroj vôbec žiadny problém.

Firma Powerflex tak teda nebude dodávať tlmiace materiály už len pre osobné vozidlá, ale na svoje konto si pripíšu významnú spoluprácu na projekte Bloodhound a zároveň vyrobia tzv. „najrýchlejšie a najpevnejšie“ silentbloky na svete ;-)

bloodhound ssc

Aktuálny cenník výrobkov od firmy POWERFLEX si stiahnite tu:

preview
download
[ 14,9 MB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Polyuretánové silentbloky POWERFLEX si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Aký je váš názor na polyuretánové silentbloky značky POWERFLEX? Nech sa páči, hlasujte:


Ostatné produkty firmy Powerflex nájdete v zozname našich článkov tu:

POWERFLEX


Viac informácií k možným úpravám Vášho podvozku na aute vám radi poskytneme. Zoznam článkov o podvozkoch nájdete tu:

PODVOZKYViac informácií ku silentblokom vám radi poskytneme. Zoznam článkov o silentblokoch nájdete tu:

SILENTBLOKYVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15788x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt