support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo podvozky Odolné polyuretánové silentbloky Strongflex - lepšie tlmenie vibrácií a ochrana pre podvozky logo silentbloky

Odolné polyuretánové silentbloky Strongflex - lepšie tlmenie vibrácií a ochrana pre podvozky

12.Aug.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Predstavíme vám nové kvalitné silentbloky Strongflex vyrobené z kvalitného polyuretánu. Sú odolné a zároveň flexibilné, vydržia aj na horších cestách a budú pre váš podvozok skvelým doplnkom. Oproti tradičným gumeným silentblokom prináša polyuretánová zmes množstvo výhod, ktoré sa pozitívnym spôsobom prejavia nielen pri používaní auta ale aj vo vašej peňaženke. Investícia do polyuretánových silentblokov sa rozhodne oplatí a určite ju neoľutujete.

Spoločnosť Strongflex patrí medzi popredných výrobcov a dodávateľov podvozkových dielov. Polyuretánové silentbloky sú výsledkom viac než 10-ročného vývoja a výroby podvozkových komponentov. Silentbloky, ktoré vám predstavíme, sú vyrobené z odolného elastického materiálu, ktorý oproti gume ponúka omnoho lepšie vlastnosti. Tieto silentbloky oceníte aj na našich menej kvalitných cestách, dočkáte sa spoľahlivého tlmenia vibrácií a redukcie nepríjemných zvukov z podvozkovej časti. Investícia do kvalitných silentblokov sa vám ale oplatí aj z pohľadu menšieho opotrebovávania ostatných komponentov a pneumatík.

Prečo sa oplatí investovať do polyuretánových silentblokov?


Polyuretánové silentbloky prispejú k tichšej jazde, už nebudete počuť nepríjemné vŕzganie, či klepkanie. Tieto produkty sú dostupné vo viacerých prevedeniach a rozdelené sú podľa tuhosti a miesta použitia. Sú odolné voči nízkym ale aj príliš vysokým teplotám, materiál je elastický takže nehrozí praskanie a stvrdnutie ako pri gumových silentblokoch. Tieto silentbloky sú zároveň odolné voči olejom, kyselinám, soli, či poveternostným podmienkam.

Polyuretánové silentbloky STRONGFLEX – červené a športové žlté


Najnovšie polyuretánové silentbloky Strongflex sú vyrábané v troch farebných prevedeniach, ktoré zároveň symbolizujú ich tvrdosť a zameranie. Polyuretán použitý na výrobu týchto silentblokov je veľmi vhodný aj z toho hľadiska, že jeho zmes sa dá pri výrobe upraviť a prispôsobiť konkrétnym potrebám. Tieto silentbloky sú vyrábané pre konkrétne modely aby bola zabezpečená ich maximálna kompatibilita.

Ako to teda je s tými farbami? Červené polyuretánové silentbloky sa najviac približujú sériovým silenblokom a vhodné sú pre všetky bežné vozidlá bez úprav podvozkových dielov. Silentbloky z červeného polyuretánu sa vyznačujú tvrdosťou okolo 80 ShA. Tieto silentbloky sa postarajú o zlepšenie jazdných vlastností a prispejú k nižšiemu opotrebovávaniu pneumatík.

Žlté polyuretánové silentbloky sú tvrdšie a určené sú predovšetkým pre športové vozidlá, či vozidlá s upraveným podvozkom (športové tlmiče, pružiny atď...). Vyznačujú sa tvrdosťou približne 90 ShA, vďaka čomu si svoje perfektné vlastnosti zachovávajú aj pri vyšších rýchlostiach a menej šetrnom zaobchádzaní.

Treťou možnosťou sú čierne silentbloky (na objednávku), ktorých tvrdosť upraví spoločnosť na konkrétne želanie zákazníka v rozmedzí 80 ShA a 90 ShA.

Ako sme už spomenuli vyššie, tieto silentbloky sú vyrábané pre konkrétne modely a v súčasnosti je ponuka dostupných dielov veľmi pestrá. Tieto silentbloky sú okrem iného vhodné aj pre Škodu Octavia II, BMW radu 3 E90 a Hondu Civic VI.

Polyuretánové silentbloky pre Škodu Octavia II sú dostupné na predné ramená, pričom v ponuke nájdete nielen štandardné červené silentbloky ale aj tvrdšie žlté (športové). Tieto silentbloky sú presne tvarované tak, aby pasovali na podvozok modelu Octavia II.

Sada polyuretánových silentblokov pre BMW radu 3 E90 (r.v. od 2005) je už o niečo pestrejšia a v ponuke nájdete silentbloky v červenom ale aj žltom prevedení, čo značí ich zvýšenú tuhosť. Žlté polyuretánové silentbloky sú určené vyznávačom športovej jazdy. Tieto silentbloky môžete použiť na predné a zadné tyčky stabilizátora a predné a zadné ramená.

Honda Civic šiestej generácie je stále obľúbeným hatchbackom so športovými génmi. Pre tento model je v ponuke polyuretánových silentblokov dostupných až 58 položiek, pričom nechýbajú ani kompletné sady na obloženie celého podvozka.

Hlavné výhody polyuretánových silentblokov Strongflex:
- výnimočné vlastnosti vďaka kvalitnej polyuretánovej zmesi
- odolnosť voči nízkym aj vysokým teplotám, poveternostným vplyvom
- odolné voči poškodeniu a popraskaniu
- tuhšie ako bežné silentbloky
- chránia ostatné komponenty podvozka
- prispievajú k menšiemu opotrebovávaniu pneumatík
- rôzna tuhosť: červené a žlté (tuhšie) silentbloky
- vyrábané pre konkrétne modely


kvalitné polyuretánové silentbloky športové žlté červené strongflex

Polyuretánové silentbloky Strongflex si môžete objednať tu:

Do poznámky prosíme uviesť značku, model, motorizáciu a rok výroby vášho auta, pre ktoré chcete silentbloky objednať.

katalog
Polyuretánové silentbloky STRONGFLEX (červené, športové žlté) - CENA NA DOPYTSTRONGFLEX


Spoločnosť Strongflex sa viac než 10 rokov venuje vývoju a výrobe podvozkových dielov z kvalitného polyuretánu. V ich ponuke nájdete silentbloky na ramená, tyčky stabilizátora, nápravy a ostatné partie. Vaše auto bude vďaka nim lepšie ovládateľné, tieto silentbloky sú zároveň odolnejšie. Spoločnosť Strongflex svoje produkty dnes distribuuje už prakticky po celej Európe.

Ako sa vám pozdávajú flexibilné polyuretánové silentbloky značky STRONGFLEX ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Ostatné produkty firmy Strongflex nájdete v zozname našich článkov tu:

STRONGFLEX


Viac informácií k možným úpravám Vášho podvozku na aute vám radi poskytneme. Zoznam článkov o podvozkoch nájdete tu:

PODVOZKY


Viac informácií ku silentblokom vám radi poskytneme. Zoznam článkov o silentblokoch nájdete tu:

SILENTBLOKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 16505x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt