support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Shelby GT500 Super Snake – super super super super kobra logo ford

Shelby GT500 Super Snake – super super super super kobra

13.Oct.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nebudeme to zbytočne rozpitvávať a rovno si povieme, že toto je nepochybne ten najlepší sériovo vyrábaný Mustang za posledných desať rokov. K tomuto záveru sme prišli úplne jednoducho, nakoľko má na to tie najlepšie predpoklady: poriadny výkon, atraktívny vzhľad, super podvozok a slávne meno.

Shelby GT500 Super Snake budeme v našich končinách asi hľadať márne, čo je naozaj škoda, pretože za tridsať tisíc dolárov by to bola najlepšia kúpa tohto roka. Teda aspoň čo sa týka pomeru cena/výkon. Jedinou možnosťou je obrátiť sa na dovoz a dúfať, že aj pre vás tých 630 koní zaerdží. Presne tak, celých 630 konských síl ponúka Shelby GT500 Super Snake, a to najmä vďaka preplňovaniu kompresorom, ktoré je v poslednej dobe dosť v móde. Okrem ambiciózneho motora sa toto auto vymyká z priemeru aj ďalšími vecami. Predovšetkým patrí medzi americkú klasiku, ktorá vie aj niečo viac, než len uháňať rovno v diaľ. Skúste ho poslať do zákruty a vypadnú vám oči z jamiek, keď zistíte, že toto auto ide (povedzme si podľa istého novinárskeho klišé) ako po koľajniciach.

Zatočte volantom normálnym spôsobom v normálnej rýchlosti a auto sa okamžite presunie mysleným smerom bez najmenších známok nakláňania. To by ale nebolo nič výnimočné. Vyšliapnite plyn až na podlahu, trhnite volantom a zistíte, o čom je 630 koní na zadnej náprave, samosvorný diferenciál, perfektne naladený podvozok Ford Racing a dvadsaťpalcové pneumatiky Pirelli PZero. Poviete si, to dokáže aj iný voz. Ale zoberte auto na okruh a skúste z neho vyžmýkať maximum. Budete prekvapení, ako vie jazdiť Ford, snáď, ale americký?! No to určite nie. A predsa áno.

Toto auto je jednoducho bomba vo všetkých smeroch. Už len kvôli tomu, že sa tak trochu podobá na vozy z natáčania 60 Sekúnd II. Vzhľad bol prepracovaný len z časti, ale o to viac vecí je na aute nových. Prakticky všetky lampy, predná kapota s masívna štrbinou a pretekárskymi zámkami, ale tiež kompletná karbónová sada spojlerov a nadstavcov prahov. Pripočítajte 20 palcové chrómované kolesá, za ktorými presvitajú odvŕtavané drážkované kotúče so šesťpiestovými strmeňmi Bear a máte vizáž pravého pouličného bitkára.

Ibaže týmto táto sranda vôbec nekončí, pretože v zálohe je ešte voliteľný kit za príplatok tri a pol tisíc dolárov (skoro zadarmo), ktorý obsahuje výkonnejší kompresor schopný z motora dostať až 725 konských síl. K tomu sa automaticky dodáva plne nastaviteľný podvozok Eibach a zopár bonusových doplnkov do interiéru. Za 33.500 USD (cca 23 929 EUR), no pochopíte to?!

ford shelby gt 500 super snake


ford shelby gt 500 super snake


ford shelby gt 500 super snake


ford shelby gt 500 super snake


Ford Shelby GT500 Super Snake:Váš názor na Shelby GT500 ´Super Snake´? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Ford tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Preklad textov: Martina Englerová
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10240x    hodnotenie: 15/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt