support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Luxusné obutie ´WHEELSANDMORE´ pre  Shelby GT500 Eleanor logo ford

Luxusné obutie ´WHEELSANDMORE´ pre Shelby GT500 Eleanor

20.Oct.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Všetci to poznáte, vidíte nejaký film, v ktorom je hlavnou postavou nejaká našliapaná kára a pre seba si poviete, takú by som chcel. Bez rozdielu veku či štátu sa táto situácia neustále opakuje a s príchodom lepších a lepších áut je to čoraz častejšie. Presne takýto okamih sa udial aj v roku 2000, keď svetlo sveta uzrel gangsterský film s názvom Gone in 60 seconds (60 sekúnd), ktorého hlavným poslaním bolo, okrem iného, ukázať ľudstvu ten nádherný skvost na štyroch kolesách. Áno, tipujete správne... Shelby GT500 Eleanor, to je auto, ktoré svetu vdýchlo nový život a začalo tak novú-modernú éru old schol vozidiel. A práve toto žihadlo sa stalo terčom ešte nie veľmi známej nemeckej firmy Wheelsandmore, ktorá preňho pripravila luxusný set superkrásnych diskov.

Shelby GT500 Eleanor - VEČNEŽIJÚCA MODERNÁ LEGENDA S NEMECKÝM POHLADENÍM


ford shelby gt 500
Myslíme, že stačí spomenúť slovo Eleanor a každému je rýchlosťou blesku jasné, o čom bude táto debata. Shelby GT500 Eleanor je totižto auto, ktoré na výslnie prišlo v roku 2000 a to vďaka už spomínanému filmu 60 sekúnd.

Odvtedy sa dopyt po tomto nádhernom aute neustále zvyšuje a nejedná automobilová firma sa ho snaží vyrobiť, resp. aspoň napodobniť. Jednou z nich je aj americký profík menom Unique Performance, ktorý pred pár rokmi získal licenciu od samotného Carrola Shelbyho na to, aby mohol produkovať tento sexy voz.

To stačilo na to, aby sa masy ľudí už vopred objednávali a niekoľko mesiac dopredu rezervovali jedno z obmedzeného počtu týchto krásavíc.

Čo vlastne robí toto auto tak výnimočným? No, je toho strašne veľa, no aj laikovi musí stačiť jeden jediný pohľad na Eleanor a bude mu jasné, o čo tu ide. Mimochodom, štartérom celého tohto chlapčenského sna je pôvodný Shelby Mustang z roku 1967, ktorý je dodnes veľmi vyhľadávaným kúskom a to najmä pre jeho povesť a neskrývanú silu.

ford shelby gt 500
Pýtate sa prečo to nie je 1967 Ford Mustang? V podstate je to správna otázka, no rozdiel medzi Shelby Mustang a Ford Mustang je ten, že Mustangy s predslovíčkom Shelby boli vyrábané iba v rozmedzí rokov 1965 a 1970, pričom to boli vysokovýkonné varianty sériových Ford Mustangov.

A to bol dôvod, prečo Eleanor vznikla práve z modelu Shelby Mustang, ročník 1967.

O tom, že Eleanor si obľúbil takmer celý svet, svedčí aj jej srdce – celohliníkový 5,7-litrový V8 Ford motor, ktorý sa preslávil nielen pri modeloch Mustang.

Eleanor je krásna aj vďaka výraznému bodykitu, práve vďaka ktorému ju každý spozná.

Vnútri je táto kráska obdarená kožou, hliníkom a Alcantarou, ktorých kombinácia je jednou z najúchvatnejších, aké kedy boli vyprodukované.
Shelby GT500 Eleanor je skrátka synonymom dokonalej americkej klasiky, ktorá začala tak nevinne...

Shelby GT500 - ELEANOR A JEJ NOVÉ ČRIEVIČKY


ford shelby gt 500
Firmu Wheelsandmore asi nepozná veľa z vás, pretože je to relatívne mladá firma z Nemecka, ktorá sa ale svojim portfóliom môže pokojne zaradiť medzi svetovú, resp. nemeckú špičku.

Náplňou jej práce je predovšetkým vývoj a následná výroba luxusných, napríklad diamantmi vykladaných ultraľahkých zliatinových diskov, špičkových brzdových systémov, podvozkov a motorových dielov ako sú chladiče, chiptuning atď. Už len samotná prezentácia produktov je ozaj úchvatná a ak máme byť úprimní, tak si myslíme, že aj kvalita bude minimálne na takom istom stupni.

Príchod nového produktu do portfólia akejkoľvek firmy znamená povinnosť, či skôr potreba prezentovať ho. A ako lepšie sa dajú prezentovať luxusné disky, než na jednom z najkrajších štvorkolesových skvostov planéty? Firma Wheelsandmore si pre prezentáciu svojich najnovších diskov vybrala práve Shelby GT500 Eleanor, ktorej seknú ako uliate. Konkrétne sa jedná o trojdielne šesťlúčové disky twinspoke o veľkosti 20-palcov s titánovými skrutkami pre výrazne nižšiu hmotnosť. Chrómový finiš je len skvelým ukončením tejto „balady“.


ford shelby gt 500

ford shelby gt 500

ford shelby gt 500

ford shelby gt 500

ford shelby gt 500

ford shelby gt 500


Ford Shelby GT500 s diskami WHEELSANDMORE:Čo poviete na špeciálne obutie od ´Wheelsandmore´ pre Ford Shelby GT500? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Wheelsandmore, tak navštívte našu podstránku:

Wheelsandmore


Ostatné úpravy áut značky FORD nájdete v zozname našich článkov tu:

FORD tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Preklad textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 26796x    hodnotenie: 86/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt