support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo pinup girls Sexy ženy a dievčatá – glamour modelky a lá Pin-Up Girls: Heidi Van Horne logo pin up

Sexy ženy a dievčatá – glamour modelky a lá Pin-Up Girls: Heidi Van Horne

21.Jun.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Hneď úvodom by sme vám chceli predstaviť našu novú rubriku, ktorá iste poteší každého muža a zároveň fanúšika motorizmu, ktorý ocení ladné ženské krivky v populárnom umeleckom vyobrazení, ktorý svet pozná pod názvom Pin-up Girls. Ak ste sa náhodou s týmto označením ešte nestretli, určite zbystrite pozornosť a poďte sa s nami trochu ponoriť do sveta veľmi lákavého umenia.

Pin-up girls: o čo vlastne ide?


Korene tzv. pin-up girls siahajú do poriadne dávnej minulosti. Ak by sme si tento výraz preložili z angličtiny, dozvedeli by sme sa že ide takpovediac o „vyvesené resp. prišpendlené dievča“, pričom tento termín je v našom jazyku prakticky nepoužiteľný, aj keď čo to nám o tomto umeleckom stvárnení môže prezradiť. Zostaneme ale radšej pri anglickej verzii a pozrime sa na tento umelecký fenomén a jeho históriu trochu bližšie. A prečo hovoríme o fenoméne? S pojmom pin-up girls sa stretol takmer každý z nás aj keď o tom možno práve ani nevedel, je to totiž veľmi populárny spôsob ako zachytiť nielen atraktívne ženské tvary, ale zároveň aj nejaký produkt. Musíme však povedať, že v popredí však nie je ani nejaká reklama, či prezentácia charakterových vlastností, na prvom mieste je úplne prosté vyobrazenie atraktívnej ženskej sexuality, ktorá sama o sebe, a najmä mužské publikum odjakživa priťahovala. Nemôžeme pritom povedať, že by išlo o nejaký masový gýč, ide predovšetkým o čistú klasiku, ktorá už prakticky od 20-tych rokov minulého storočia zasahuje veľmi širokú masu konzumentov a získala si popularitu po celom svete. Obzlášť v Amerike.

pinup girl heidi van horne

Pin Up Modeling


Pred viac než deväťdesiatimi rokmi vyvolal tento trend malú revolúciu v oblasti modelingu, do popredia sa pri tomto štýle dostávali predovšetkým dobové sex symboly, či glamour modelky, ktoré sa svojimi umeleckými dielami dostávali predovšetkým na strany kalendárov, populárnych magazínov, či veľkoplošných posterov. Nemusí pritom ísť len o fotografie, veľmi častou formou sú aj kreslené plagáty, ktoré vznikajú emulovaním fotografii.

Termín pin-up sa však do povedomia ľudí dostal až v roku 1941 a to najmä vo Veľkej Británii, kde tento pop-kultúrny smer naberal v tom období veľmi vysoké obrátky. Niektoré zdroje uvádzajú, že prvé pokusy v tejto oblasti začali ešte dokonca okolo roku 1890, no z tohto obdobia je toho zdokumentované len pramálo. Ako to už pri populárnych fenoménoch býva, trendy sa tu striedajú veľmi rýchlo a toto umenie sa aj rovnako rýchlo stalo masovou záležitosťou, zároveň bolo základným kameňom mnohých vtedajších modelingových agentúr a séria fotografii, ktorá sa nafotila bola aktuálna možno tak maximálne pár mesiacov a potom zákonite začala zapadať prachom. Práve to však bolo veľmi silným pohonným mechanizmom, ktorý celý tento pop-kultúrny smer posúval obrovskou rýchlosťou vpred a stále výraznejšie prenikal medzi laickú verejnosť.

pinup girl heidi van horne

Pin-up girls sú populárne aj v súčasnosti


Ako sme už v úvode spomínali, ani dnešná moderná doba neubrala Pin-Up Girls na atraktivite, samozrejme technika sa zdokonalila a vkus sa taktiež zmenil, ale podstata tohto masového umeleckého smeru zostala takpovediac zachovaná. Aj vďaka mnohým dielam z minulosti sa dnes môžeme pozrieť, čo bolo v priebehu dekád pre mužov atraktívne a ako v tých časoch vyzeral ideál ženskej krásy, neboli to totiž vždy len výrazné dekolty, či dlhé vlasy. Do sveta pin-up girls sa v priebehu rokov dostalo mnoho zvučných mien, ako napríklad Joan Crawford, Marlene Dietrich, Gina Lollobrigida, Twiggy, Marilyn Monroe, speváčka Samantha Fox, či Madonna. Z menej dávnej minulosti by sme mohli spomenúť aj napríklad Pamelu Anderson, či Carmen Electru, ktoré sa taktiež objavili na mnohých posteroch v pin-up prevedení. Aj v súčasnosti sa na trhu dajú nájsť viaceré magazíny venujúce sa tomuto umeleckému stvárneniu ženy, ide však predovšetkým o americkú produkciu.

Pin-Up style:Heidi Van Horne


My sa však v našej novej rubrike budeme venovať hlavne pin-up modelkám pózujúcim predovšetkým s autami, ktoré takisto nie sú vyberané náhodne. Určite však ani v tomto prípade nemôžeme zovšeobecňovať, no na pin-up posteroch sa najviac objavujú predovšetkým staršie americké autá z 50-tych a 60-tych rokov minulého storočia. A samozrejme, nie je to náhoda, tvorcovia chcú takto istým spôsobom naznačiť svoju náklonnosť ku klasike a auto symbolizujúce niektorú z minulých dekád je pre nich veľmi vďačným prostriedkom.

pinup girl heidi van horne

My sa dnes pozrieme na jednu zo súčasných pin-up modeliek, ktorá je známa nielen svojimi atraktívnymi fotografiami ale aj láskou k motorizmu. Reč bude o veľmi sympatickej brunetke Heidi Van Horne pochádzajúcej z New Jersey. Prezradiť si o nej dovolíme aj to, že má 33 rokov (a pritom na to vôbec nevyzerá) a od svojich 19.rokov žije v Kalifornii, kde začínala prakticky od nuly. Dnes už však v modelingu nie je žiadnym nováčikom a ročne absolvuje množstvo akcií, ktoré sú prevažne motoristickej tématiky, jednou z nich bol aj napríklad autosalón v Houstone, kde si zapózovala, ako inak, pri starých amerických klasikách.

Jej záujem o autá pramení predovšetkým z jej detstva, keďže jej otec bol automechanik, už v relatívne útlom veku si „pričuchla“ k tejto práci a vôňa benzínu ju neprestala priťahovať ani keď bola staršia. Zo všetkých áut má Heidi najradšej klasické americké pick-upy a sama vlastní biely Ford F100, o ktorom vie prakticky všetko.

Heidi sa okrem modelingu venuje písaniu a tvorbe vlastných kníh a natáčaniu filmov a seriálov. V ktorých si však napokon zahrá, ešte neprezradila ;-)

pinup girl heidi van horne

pinup girl heidi van horne

pinup girl heidi van horne

pinup girl heidi van horne

pinup girl heidi van horne

pinup girl heidi van horne

pinup girl heidi van horne

Pin-Up Girl Heidi Van Horne (1.fotogaléria):Pin-Up Girl Heidi Van Horne (2.fotogaléria):Heidi Van Horne (obrázkové video):Heidi Van Horne (obrázkové video č.2):Heidi Van Horne - Heidi meets the Atomic Punk:Váš názor na Pin-Up Girl menom Heidi Van Horne ?Viac informácií k tejto téme vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian a Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 36062x    hodnotenie: 52/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt