support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Sema Tunign Show 2003 v Las Vegas

Sema Tunign Show 2003 v Las Vegas

11.Nov.2003
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dátum podujatia: 04. až 07. november 2003
Miesto konania: Convention Center, Las Vegas, USA

Zdravíme tunerov a všetkých priaznivcov motorizmu. Dnes máme pre Vás závan čerstvého vzduchu z ďalekého západu. Minulý týždeň sa v Las Vegas v štáte Nevada uskutočnila tuningová akcia svetového kalibru SEMA SHOW 2003. Mali sme to šťastie a mohli sme sa spoločne s našim partnerom D&M autodoplňky z Brna, a vybavený s našimi fotoaparátmi tejto extrém akcie zúčastniť. Ako sa určite všetci zhodneme Spojené štáty môžeme rátať do kolísky motorizmu a tak nás naozaj tešilo, že Vám môžeme priviezť čerstvé informácie.

V utorok 4.11.2003 sme nasadli na lietadlo smer Praha-Amsterdam-Detroit-Las Vegas. Po strastiplnom cca 18 hodinovom lete sme sa ocitli zhruba v 23:15 miestneho času na letisku Las Vegas. Nasadli sme do vypožičaného Dodge Neon 03 a vyrazili smerom Hotel Four Queens. Na ceste nenastal žiadny problém až na drobnosť, na ktorú sme neboli pripravení a to, že semafory sa v USA nachádzajú až za križovatkou. Aj tak neboli v záplave neónov takmer viditeľné.

preview
Do hotelu sme dorazili bez ďalších komplikácií a po krátkom spánku sme ráno, plní nedočkavosti, vyrazili smerom Convention Center Las Vegas. Už po ceste nás okúzlilo množstvo fantastických "AMERIK", vrátane niekoľko desiatok Hammerov a tzv. Hammerzín ( cca 15 metrový Hammer štýl limuzína ). Po krátkej registrácií sme sa vrhli do davu, musím sa priznať, že sme naozaj nevedeli čo skôr fotiť. Totiž už na parkovisku sme našli množstvo strojov, ktoré rozhodne nezodpovedajú európskemu štandardu. Boli možné vidieť zástupcov azda všetkých automobiliek, na ktoré sme si v rýchlosti spomenuli. Laik by si zrejme myslel že tu všetkým autám okrem MONSTER TRUCKov rupli struny keď majú brucho na zemi. Musím podotknúť, že úpravy, ktoré na nich boli prevedené sa naozaj v Európe nevidia, či už to boli najrôznejšie „airbrushe“, hydraulické nastaviteľné podvozky, karbonové a kevlarové karosérie alebo turbíny veľkosti 13" kolesa.

preview
To čo sme tam videli sa teda nedá ani opísať. Ja osobne som prišiel naspäť a zistil, že my na Slovensku, ale čo to píšem, my v Európe ani zďaleka nevieme, čo to ten tuning je. Proste totálne extrémy. Napr. 30 palcové 3-dielne disky !!!!! Zadné krídla s prítlačnými ventilátormi a autá urobené celé !!! z kevlaru alebo karbónu !!! DVD monitory montované z vnútornej strany blatníkov !!!! (to ani neviem k čomu to má teda slúžiť !!! Trojvrstvové laky sú samozrejmosťou pretože ak si tí ľudia zmyslia sú schopní do laku zaliať aj akváriovú rybičku. Človek sa proste cíti ako na inej planéte.

Kompletnú galériu obrázkov z tejto mega tuning show nájdete tu:


preview
Celá show sa delila na dve časti, Sema show, ktorá je ladená skôr v štýle tuning, racing a AAPEX show, špecializujúca skôr na náhradné diely. My sme pochopiteľne neváhali a vyrazili smer Sema. Už pri vstupe sme boli trošku zaskočení cca 3cm kobercami, ktoré boli natiahnuté po celej ploche obrovských hangárov. Teda mäkký krok a hor sa do boja. Prvé na čo sme narazili bola záplava rôznych neónov, svietidiel, „blikadiel“ a LED diód na všetky možné spôsoby. Nazbierali sme niekoľko katalógov od firiem ako je PlasmaGlow, Street Glow Inc. a ďalších a s prísľubom zaslania cenníkov a s priateľským podaním ruky sme pokračovali ďalej. Navštívili sme desiatky firiem svetových mien ako je Tein, GReddy, Arospeed, Matrix, Tenzo, Holley, Turbo XS, Injen atď. Dohovárali sme možnosti predaja v Európe a prebrali sme diferencie našich tuningových trhov. Po 8 hodinách tvrdej driny sme sa vrátili na hotel a doslova padli za vlasť, ja osobne za Slovensko a pán Číhal (D&M) za tú svoju :-)))

preview
Druhý deň sme opäť o 9:00 po otvorení stáli na značkách a vplávali sme do davu ľudí s ktorých každému druhému odstavalo len jedno ucho od neustáleho telefonovania. V ďalších halách sme našli okrem amerických aj množstvo japonských a taiwanských tuningových výrobcov. Nemusím vám asi vravieť že pri každej ,,stajni“ žiarili krásky, ktoré som poznal zatiaľ iba zo zahraničných tuning magazínov. Tieto bohyne bolo možné vidieť na každom kroku a veľmi ochotne pózovali podpisovali plagáty návštevníkom. Priznám sa, že sme sa cítili takmer stratení v tom množstve námetov a tuningových lahôdok. Človek by bol ochotný predať ľadvinu len aby si mohol dopriať aspoň časť s ponúkaných výrobkov. Navštívili sme napr. firmu NOLOGY ( známa z filmu Rýchlo a Zbesilo), ktorá vyrába fantastické zapaľovacie káble aj na európske automobily.

preview
Najpôsobivejšie však bolo more liatych kolies nadpozemských rozmerov. Ako sme zistili pre Američanov nie sú 17 palcové kolesá dosť dobré. Úplne bežný rozmer, ktorý bol k videniu na každom druhom aute je azda 22 palcov, rozmery ďalej pokračovali na 24, 26 a 28 palcov a najväčší kúsok, ktorý tu bol k videniu bol neuveriteľných 30x13 palcov. Skromne si však myslím že keby aj tuneri z veľkej Ameriky potrebovali prísnu STKáčku a že každý väčší zásah by bol v rozpore zo zákonom tak ich tiež vykoľají takáto MEGA SHOW. S naozaj parádnou ponukou sa tu presadila firma Lexani wheels, ktorých prezenčné DVD plné magických kolies a prekrásnych dievčat na nás veľmi zapôsobilo....najmä preto, lebo bolo ZDARMA !!!. Firma Lexani ponúkala kolesá v komplet pozlátenom prevedení, kolesá posadené diamantmi a tiež skvelú, širokú ponuku kolies s dvomi stredovými terčmi "Twin-Spin Wheels", ktoré sa, aj keď auto stojí, ďalej točia.

Tým bol ďalší deň ukončený a my sme po večeri vyrazili do mesta aby sme načerpali miestnu atmosféru. Nebudem tu ďalej popisovať čo sme videli, pretože to proste človek musí zažiť na vlastnej koži. Môžem len potvrdiť, že Las Vegas je mesto neobmedzených možností.

Len pre ilustráciu pár fotografií z nočného Las Vegas:


preview
Tretí deň bol už bohužiaľ v znamení odletu, ale i tak sme nelenili a pred odjazdom sme sa ešte vrátili na výstavu a obišli niekoľko ďalších firiem, ktoré sme ešte chceli vidieť. Aj tak sme bohužiaľ nestihli všetko a sme poučený pre nasledujúci rok, že 3 dni na Las Vegas skutočne nestačia.

Málom by som zabudol na ozdobu celej show, ktorá k autám iste patria, boli to krásne ženské. Tieto bohyne boli k videniu v každom stánku, či pri autách, podpisovali plagáty a fotili sa z návštevníkmi. V sobotu sme niečo po 16 hodine pristáli v Prahe, unavený, ale šťastní a plní dojmov. Pokiaľ sa aspoň niektorý z počiatočných kontraktov vydarí, máte sa, tuneri, na čo tešiť.


Poznáte aj vy túto mega show tuningu? Chceli by ste ju tiež niekedy navštíviť? Hlasujte:Viac o tejto megalomanskej výstave sa dozviete na organizátorových stránkach:

SEMA SHOW


Viacej informácii k tejto najväčsej svetovej tuning výstave vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk
zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!Tento dokument bol prečítaný 10735x    hodnotenie: 129/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt