support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

SEMA SHOW 2010 - motoristický hurikán priamo z USA

SEMA SHOW 2010 - motoristický hurikán priamo z USA

02.Jan.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Priebeh akcie: 1.-4.november 2010
Miesto konania: LAS VEGAS (Nevada, U.S.A.)Všetko to začalo v roku 1963, kedy skupina malých výrobcov, ktorí dodávali motorické diely pre hot-rody, zorganizovala ich vlastný priemysel a nazvali ho „Speed Equipment Manufacturers Association“ (SEMA). Ich cieľ bol praktický a jednoduchý: vyrobiť jednotné normy pre určité výrobky používané v motoršporte, podporiť priemysel ako dodávateľ pre spotrebiteľov zúčastňujúcich rôznych motoristických aktivít – či už profesionálne alebo iba rekreačne, rozvíjať programy na podporu zlepšenia obchodných postupov medzi členskými firmami a pravidelne usporiadavať stretnutia k dosiahnutiu jednoty medzi obchodníkmi.

V dnešnej dobe členstvo v SEMA so sebou nesie prestíž organizácie, ktorá zastupuje najväčšie odvetvie trhu s náhradnými dielmi.

Výstava SEMA v súčasnosti pokrýva celý motoristický trh, a nájdete tam všetko na čo si len môže bežný smrteľník pomyslieť. Milióny náhradných dielov, doplnkov, špecialít od výrobcov a stovky automobilov na jednom mieste. Celé sa to koná 4 dni. No pre väčšinu návštevníkov je takmer nemožné všetko postíhať, pretože prichystaný program je z roka na rok plnší a pestrejší.

To, že Amerika je krajina neobmedzených možností pocítite na každom rohu. O tom, že pre návštevníkov boli prichystané stovky výstavných kúskov, niekedy až umeleckých diel na kolesách, netreba v spojení so SEMA show ani diskutovať.

Každoročne sa konajú súťaže Showcar-ov, do ktorých majitelia vkladajú nemalé sumy a to všetko za účelom predviesť sa v tom najlepšom svetle, poraziť konkurenciu a presvedčiť potenciálnych záujemcov o svojich schopnostiach. Pri každom z nich by sa dali stráviť hodiny a hodiny času a nenašli by ste na nich ani najmenšiu chybičku … proste dokonale prepracované extrémy.

sema show 2010

Dokonale spracované lakovanie auta v najrôznejších farebných kombináciách, vyleštených do maximálneho lesku, svetové airbrush-e zdobiace všemožné časti auta. 20”, 22” a 24” kolesá sú najbežnejšie používané rozmery, ale aj extrémy do 28 až 30 palcov bolo k videniu tiež. Lenže akcia rozmerov SEMA sa nemôže točiť stále dookola len o tom istom.

Každý jeden človek, vyznávač rôznych štýlov tuningu a stylingu, si tu určite príde na svoje. Chcete power and race? Máte ho mať hneď v niekoľkých prevedeniach – race, timeattack, drift, drag...

Máte radšej auto-hifi? Amerika si pre Vás pripravila také audio súpravy, o ktorých by sa Vám ani len nesnívalo. LCD monitor sem, druhý tam, a aby toho nebolo málo dáme zopár aj do nárazníkov či na strechu...šialenosť najväčšieho kalibru!

Automobily typu lowride či offroad sa tiež nemôžu obávať o svoju existenciu, keďže Amíci si radi potrpia na extrémnu jazdu či už s „bruchom“ po asfalte, alebo 1,5 metra nad ním. Takisto si uctievajú a starajú sa o svoje najväčšie motoristické klenoty. Milovníci klasík a Old School áut si určite prišli na svoje. Vystavené boli prakticky všetky významné „ameriky“. Od hotrodov z 30-tich rokov, cez mnohé rodinné vozy, pickupy až po pravé muscle car’s v podobe legiend ako Camaro, Cobra, Corvette, Charger, Cuda, GTO, Mustang…

sema show 2010

Ak by sme mali rozpisovať a podrobnejšie rozobrať niekoľko áut, tak toto číslo by malo viac strán ako Biblia. Preto len v krátkosti: Na SEMA SHOW 2010 bolo vidieť skutočne množstvo umeleckých diel, klasických úprav, pokorené výzvy úpravy úplne nových automobilov – Honda CR-Z, Ferrari 458 Italia, množstvá špeciálov vyrobených po 1 kuse, či predstavenie limitovaných edícií od samotných výrobcov...no proste nebo na planéte Zem. Preto pre lepšiu predstavu čo sa naozaj dialo, odporúčame pozrieť si či už oficiálnu SEMA stránku na Facebooku, alebo priamo na ich portáli.

Tohtoročnou novinkou na SEMA SHOW 2010 bolo aj online tipovanie návštevníkov a všetkých vyznávačov tuningu na víťaza, a to hneď v 3 kategóriách: Najobľúbenejší osobný automobil, truck(nákladný automobil) a 4x4 – SUV. Výhercu čakal výlet do Vegas, 2xVIP vstupenka na budúcoročnú Sema Show 2011, a napokon aj 4-dňový pobyt v hoteli Las Vegas Hilton.

Víťazné automobily celý nasledujúci rok 2011 budú udávať trend v tuningu a stylingu vozidiel. Očakáva sa, že výber nebude ľahký ani jednoznačný pre žiadne kandidujúce auto. Víťazné autá svojich kategórií - Chevrolet Camaro, Ford rady F a Jeep Wrangler - boli odhalené počas otváracieho dňa podujatia SEMA Show, 2. novembra 2010.

sema show 2010

sema show 2010

sema show 2010

sema show 2010

sema show 2010

sema show 2010

sema show 2010

Fotogaléria SEMA SHOW 2010:


logo sema show

SEMA SHOW 2010 (video1):SEMA SHOW 2010 (video2):SEMA SHOW 2010 (video3):Ken Block so svojim jazdeckým umením na výstave SEMA SHOW 2010:Váš názor na SEMA SHOW 2010 ?


Viac informácií k tejto výstave vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií z výstav nájdete tu:

VÝSTAVY, SALÓNY


Zoznam ostatných článkov, najmä z predchádzajúcich ročníkov SEMA SHOW nájdete tu:

SEMA SHOWSVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Martin Ďuriš
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15851x    hodnotenie: 16/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt