support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo seat Seat Ibiza „Shogun“ od Carzone Specials s futuristickým dizajnom ! logo seat

Seat Ibiza „Shogun“ od Carzone Specials s futuristickým dizajnom !

29.Jan.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Každá svetová automobilka sa snaží potenciálnych zákazníkov nalákať na svoje produkty tými najrôznejšími spôsobmi. Buď sú to rôzne cenové zvýhodnenia, zľavy a iné alebo je to jednoducho umenie. Umenie v zmysle vytvorenia dizajnovo lákavého vozidla, ktoré sa za krátky čas stane nesmierne obľúbené. Pekný príklad je pre každého veľmi známe autíčko Seat Ibiza druhej generácie. Auto s netradičným oblým vzhľadom sa počas pomerne krátkeho časového obdobia stalo vyhľadávaným autom nielen víkendových šoférov, ale priazeň si našlo aj u športovo zarytých jedincov. Belgický tuner, ktorý si hovorí Carzone Specials, si prednedávnom stanovil nie najjednoduchší cieľ, ktorého prioritou bolo vytvoriť optický balík pre toto svižné vozidlo. Môžeme s pokojom vyhlásiť, že dielo je dokonané a nesie označenie Shogun.

OBĽÚBENÝ SEAT IBIZA


Seat Ibiza „Shogun“ od Carzone Specials
Pri túžbe po „postačujúco“ silnom aute, ktoré navyše dobre vyzerá, je jednou z možností navštíviť predajňu automobilky Seat a nechať sa tak opantať modelom Ibiza. Jednoduchý model, ktorý zaujme svojim elegantným prevedením s istými náznakmi športovej túžby, sa po našich cestách premáva už nejaký ten rok.

Vďaka svojej jednoduchosti si získal širokú škálu potenciálnych zákazníkov a teší sa jej dodnes. Seat Ibiza je v skratke povedané úspešný model, ktorý každému typu človeka vie ponúknuť to, čo od svojho auta žiada.

Ak sme na začiatku spomenuli silné auto, na mysli sme mali verziu Ibiza Cupra, čo je označenie pre najvýkonnejšiu vyrábanú Ibizu. V jej vlastníctve je najsilnejší zo šiestich ponúkaných benzínových agregátov a taktiež najsilnejší z piatich vznetových motorov.

Pokiaľ sa bavíme v rámci benziňákov, Seat Ibiza Cupra disponuje štvorvalcovým motorom 20V turbo s objemom 1,8 litra, ktorého výkon je zaujímavých 180 koní (132 kW) a nemalých 235 Nm. Na takmer 1,5 tony vážiace auto je to slušná výkonová porcia.

V „šetrnejšej“ sfére je k dispozícií najsilnejší ponúkaný turbodízel s objemom 1.9 litra, ktorý dokáže vyvinúť výkon príjemných 160 konských síl (118 kW) a potlesku hodných 330 Nm. So spotrebou niečo cez päť litrov je možností na vybláznenie sa viac než dosť :-).

ZAKLIATA IBIZA FIRMOU CARZONE SPECIALS


Seat Ibiza „Shogun“ od Carzone Specials
Carzone Specials je jedna z mála firiem, ktorej dizajnérsky smer sa uberá kdesi do budúcnosti, tzv. „future style“. Mnohí budú určite nesúhlasiť, ale už pri pohľade na takto upravenú Ibizu sa slovíčko future žiada. Sú len dve skupiny zaujatých ľudí, voči tejto belgickej firme, jedným sa ich výtvory vyslovene páčia, pre iných sú zasa odporné. Je len na vás aký názor si na túto firmu vytvoríte, možno vám s tým pomôže najnovší projekt s trefným označením Shogun.

Bodykit sa skladá z predného nárazníka spolu s maskou, zadného nárazníka a samozrejme bočných prahov. Ako sme už spomínali, predný nárazník je spojený s maskou chladiča, ktorá si aj napriek úprave zachovala ten typicky Seat otvor pre svoje logo. Novinkou je aj dvojica zošikmených otvorov. Samotné prevedenie nárazníka náramne pripomína akúsi vesmírnu loď. Môže za to séria otvorov „pod vedením“ mohutného, umiestneného v strede a štvorica bočných otvorov. Navzájom sú prepojené viac než zvláštne, no celkový dojem, resp. výsledok je prinajmenšom netypický, no vcelku príjemný.

Tuningový balík Shogun obsahuje taktiež vcelku mohutné prahové nástavce.

Ich dizajn nie je ničím výnimočný, no na aute ich zbadá, ako sa hovorí, aj slepý. Aj keď sa niekomu tieto prahy môžu zdať pridrsné, ich dizajn je dotiahnutý do samého konca tak, aby príjemne ladili s ostatnými prvkami bodykitu. Výrazný zadný nárazník sa vyznačuje mohutným prevedením, s integrovanou dvojicou podlhovastých otvorov po bokoch nárazníka a dvojicou otvorov na mieste difúzora.

Seat Ibiza „Shogun“ od Carzone Specials


Seat Ibiza „Shogun“ od Carzone Specials


Fotogaléria Carzone Specials Seat Ibiza „Shogun“ :Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na optický tuning od Carzone Specials pre Seat Ibiza „Shogun“? Prosím, hlasujte:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

CARZONE Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Seat vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Seat tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 19993x    hodnotenie: 41/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt