support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo scion Scion xB od Cartel Customs – japonský kompakt pre amerických biznismenov logo toyota

Scion xB od Cartel Customs – japonský kompakt pre amerických biznismenov

31.Jan.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Americkí tuneri z Cartel Customs si dali za cieľ vytvoriť plnohodnotné auto pre náročných biznismenov. Na tento účel si však nezvolili žiadnu limuzínu, ako by ste možno očakávali. V rámci projektu Strictly Business sa pustili do úprav kompaktného japonského modelu Scion xB, ktorý je určený pre americký trh. Prestavba tohto modelu však dokáže vo viacerých smeroch ohúriť.

Scion je značka patriaca automobilke Toyota, ktorá bola vytvorená predovšetkým pre americký trh. Automobilka chcela niekoľko svojich modelov jasne odlíšiť od ostatnej, veľmi širokej ponuky. Na našich cestách sa s týmito vozidlami prakticky nemáte možnosť stretnúť. Scion xB je teda na našom kontinente raritou, v USA sa ale tento model teší aj obľube zo strany tuningových spoločností. Jednou z nich je aj Cartel Customs, ktorá sa japonský kompakt rozhodla vybaviť pre pravých biznismenov. Názov projektu Strictly Business je v tomto prípade naozaj veľavravný.

Scion xB od Cartel Customs: úpravy pre biznismenov s množstvom elektroniky


Pompéznosť z tohto Scionu xB doslova srší, oproti sériovému prevedeniu má tento exemplár viditeľne predĺženú karosériu. To otvorilo dvere obrovskému množstvu ďalších zmien a úprav, navyše sa tak značne zväčšil vnútorný priestor. Okrem toho, medzi predné a zadné dvere pribudol ďalší pár dverí, ktorý sa otvára spolu so zadnými. Tým má posádka pri nastupovaní a vystupovaní k dispozícii doslova kráľovský priestor. Cítiť sa teda nebudete ako v aute, ale ako vo veľmi dobre vybavenej obývačke. K interiéru sa však ešte dostaneme. Z exteriérových úprav nemôžeme opomenúť dvojtónový modro-strieborný lak. Za pozornosť stoja aj 20-palcové športové disky umocňujúce celkový dojem exkluzivity. Aby takto upravený Scion xB nepôsobil ťažkopádne, úpravcovia sa rozhodli pridať do vienka aj športový bodykit.

Pod kapotou sa nachádza 1.8-litrový motor Toyota, ktorý bol doplnený o systém nasávania od TRD. Odvod výfukových plynov zabezpečuje na mieru vyhotovená sústava, počítať môžete aj so športovou spojkou ACT. Viac údajov o pohonnej jednotke však úpravcovia neprezradili. Výkonnostné úpravy zjavne viedli k tomu, aby vykompenzovali vyššiu hmotnosť oproti sériovému prevedeniu a auto nebolo príliš lenivé.

Predĺženie karosérie si vyžiadalo viacero podvozkových zmien, ktoré viedli predovšetkým k zachovaniu ako tak rozumných jazdných vlastností. Scion xB od Cartel Customs je vybavený vzduchovým systémom od Accuair. Nové sú aj stabilizačné tyče, ktoré zabezpečujú, že podvozok je dostatočne pevný aj v ostrejších zákrutách. Úpravcovia sa postarali aj o účinnejšiu brzdovú sústavu.

Po otvorení zadných dverí spolu so stredovými dverami sa pred vami objaví veľkoryso navrhnutý priestor, ktorý je doslova preplnený elektronikou. Vzadu sú umiestnené dve polohovateľné kožené kreslá, medzi ktorými je umiestnená konzola s dotykovým displejom. Zadný priestor je od toho predného oddelený, pred posádkou vzadu sa nachádza 27-palcový monitor, súčasťou výbavy je aj myš a klávesnica pre zariadenia Apple. Neprehliadnete ani špeciálne podsvietený strop. V priestore pre šoféra a spolujazdca sa toho veľa nezmenilo, pribudla sem napríklad nová hlava voliča prevodovky.

Audiosústava je kapitolou sama o sebe. Osadený bol celý multimediálny info systém Alpine, ktorému nechýba široká podpora audio a video formátov. S inými zariadeniami ho môžete spárovať prostredníctvom Bluetooth. Audio sústavu tvoria 2 páry 6,5-palcových reproduktorov, zosilňovač a 12-palcový subwoofer. Aby sme nezabudli, súčasťou vnútornej výbavy je aj Wi-Fi router, takže internet pre celú posádku je samozrejmosťou.

scion xb motor 1.8l toyota tuning cartel customs

scion xb motor 1.8l toyota tuning cartel customs

scion xb motor 1.8l toyota tuning cartel customs

scion xb motor 1.8l toyota tuning cartel customs

scion xb motor 1.8l toyota tuning cartel customs

scion xb motor 1.8l toyota tuning cartel customs

scion xb motor 1.8l toyota tuning cartel customs

scion xb motor 1.8l toyota tuning cartel customs

Scion xB "Strictly Business" od Cartel Customs vo fotogalérii:Scion xB "Strictly Business" od Cartel Customs - SEMA SHOW 2013:Cartel Customs


Spoločnosť Cartel Customs pochádza z Kalifornie a vo svojej činnosti sa zameriava na tuning vozidiel a výrobu prototypov. Veľmi radi navrhujú extravagantné úpravy, spolupracujú pritom s popredným svetovými dodávateľmi tuning komponentov. Orientujú sa predovšetkým na japonské automobily ponúkané na americkom kontinente.

Ako sa vám pozdáva exkluzívny Scion xB z projektu Strictly Business od amerického úpravcu Cartel Customs ? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Cartel Customs, tak navštívte našu podstránku:

CARTEL CUSTOMS tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Scion vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

SCION tuning


Ostatné úpravy áut značky Toyota nájdete v zozname našich článkov tu:

TOYOTA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1699x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt