support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo rolls-royce Rolls Royce Phantom - nová generácia maximálneho luxusu logo rolls-royce

Rolls Royce Phantom - nová generácia maximálneho luxusu

27.Jan.2018
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Rolls Royce iba nedávno predstavil novú generáciu svojho vrcholného modelu. Vlajková loď s názvom Phantom sa dočkala už svojho ôsmeho vydania. Po dizajnovej stránke sa nesie v duchu svojich predchodcov a nechýbajú mu nezameniteľné vzhľadové prvky. Nový Rolls Royce Phantom však prichádza na prepracovanom podvozku a vnímanie luxusu posúva na ešte vyššiu úroveň.

Rolls Royce Phantom prichádza má prepracované svetlá a nový podvozok


Modely Rolls Royce sú celkom oprávnene považované za klenoty medzi automobilmi. Phantom ako vrcholný model tejto značky môžeme doslova prirovnať výkladnej skrini toho najlepšieho, čo vám Rolls Royce dokáže ponúknuť. A to všetko v typickom duchu tradícií, ktoré k tejto britskej značke neodmysliteľne patria.

Nová generácia Phantomu je o 8 mm vyššia a o 29 mm širšia ako tá predchádzajúca. Oproti svojmu predchodcovi tu nájdeme viacero zaujímavých noviniek. Suverénne najväčšou je prepracovaný hliníkový podvozok, ktorý bude automobilka postupne nasadzovať aj do ďalších modelov. Od nového podvozku si môžeme sľubovať ešte väčšiu pevnosť a zároveň určitú úsporu hmotnosti. K jej zásadnému zredukovaniu oproti predchádzajúcej generácii však prakticky nedošlo, čo má na svedomí najmä väčšie množstvo ťažkej výbavy. Keď sme už pri hmotnosti, dodajme, že nový Phantom váži 2,7 tony.

Ďalšou podstatnou novinkou sú predné svetlomety. Ich modernejšie spracovanie dáva tušiť, že výrobca si dal na nich poriadne záležať. Nie je to však iba o vzhľade. Vo vnútri svetlometov sa ukrýva pokročilá laserová technológia a výrobca uvádza, že dokážu dosvietiť do vzdialenosti až 600 metrov. Nepochybujte o tom, že jazda v tejto novinke bude maximálne pohodlná a hladká. Postará sa o to vzduchové odpruženie s kamerami, ktoré snímajú nerovnosti na ceste a podľa toho regulujú nastavenie podvozka. Lepšie jazdné vlastnosti zas novinke dodávajú aj ovládateľné kolesá na zadnej náprave.

rolls royce phantom 2018

K celkovému komfortu prispieva aj pokročilé odhlučnenie kabíny a novinku prezentuje výrobca ako najtichšie auto na svete. Počuť budete maximálne tak jemné pradenie 6.75-litrového dvanásťvalca, ktorý je prepĺňaný dvoma turbodúchadlami. Celkový výkon nového Rolls Royce Phantom dosahuje hodnotu 563 koní, motoru sekunduje 8-stupňový automat ZF, ktorému pri radení toho najvhodnejšieho rýchlostného stupňa pomáha satelitná navigácia. Dodajme, že akcelerácia z 0 na 100 km/h trvá tomuto cestnému korábu len 5,3 sekundy.

rolls royce phantom 2018

Interiér sa na prechádzajúci model podobá snáď najviac. Výrobca v tomto prípade stavil na osvedčený koncept a logiku ovládacích prvkov. Samozrejmosťou sú ušľachtilé materiály a maximálne precízne spracovanie aj tých najmenších detailov. Zákazník bude mať mimoriadne široké možnosti personalizácie a na výber je pestrá paleta farieb a rôznych materiálov. Snáď najvýraznejšou novinkou vnútrajška je 12,3-palcový farebný displej palubného systému.

rolls royce phantom 2018

rolls royce phantom 2018

rolls royce phantom 2018

rolls royce phantom 2018

rolls royce phantom 2018

rolls royce phantom 2018

rolls royce phantom 2018

rolls royce phantom 2018

rolls royce phantom 2018

rolls royce phantom 2018

rolls royce phantom 2018

Rolls-Royce Phantom (2018) Super Luxury Car:Tvoj názor na takýto luxusný Rolls Royce Phantom pre rok 2018 ?Viac informácií k možným úpravám áut značky Rolls Royce vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

ROLLS ROYCE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1784x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt