support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Suzuki logo Road Razer formula Suzuki logo

RoadRazer formula - extrémna zábava pre fajnšmekrov !

15.Aug.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

RoadRazer
Auto sa dá využívať mnohými spôsobmi, to je zrejme každému jasné. Auto uľahčí a urýchli cestu do práce, do supermarketu, odnesie viacero osôb a veľké náklady. Automobil je teda vynikajúci prostriedok na transport z bodu A do bodu B. Ale to nie je všetko a vie to určite každý, kto číta tento článok. Auto je skvelý prostriedok aj na odreagovanie a zábavu.

A medzi tie skutočne najzábavnejšie patria ľahké, jedno- či dvojmiestne športové autá ako napríklad Ariel Atom, KTM X-bow, alebo legenda Lotus Super Seven. A medzi takéto vozidlá, vytvorené len s jediným zámerom, poriadne sa vyblázniť na asfalte, môžeme zaradiť aj dánsku špecialitu nesúcu označenie RoadRazer.

Srdce tejto 300 kilogramov vážiacej zábavky tvorí motor zo Suzuki Hayabusa s objemom 1300 ccm a výkonom približne 175 konských síl. S takýmto pomerom hmotnosti a výkonu sa RoadRazer dokáže rozbehnúť z pokoja na stokilometrovú rýchlosť za necelé tri sekundy. Šasi a karoséria sú zhotovené z uhlíkových kompozitov, čoho výsledkom je už spomínaná nízka hmotnosť. Na dobrej ovládaťeľnosti sa okrem nízkej hmotnosti podpísalo aj nízko položené ťažisko a skvelá aerodynamika.

Motor z Hayabusy je s kolesami spojený cez 6-stupňovú sekvenčnú poloautomatickú prevodovku, ktorá sa ovláda tlačidlami na volante a spojka sa používa jedine pri podraďovaní. Na zadné kolesá sa prenáša výkon cez samosvorný diferenciál Torsen.

RoadRazer
Výkon sa prenáša na sedemnásťpalcové kolesá z ľahkých zliatin od renomovanej značky OZ, asi najlepší a najľahší model Superleggera, obuté do pneumatík Yokohama Advan s rozmermi 215/50-17 vpredu a rovnako aj vzadu.

Jazdec sedí uprostred celého vozidla v športovej sedačke a pripútaný šesťbodovým bezpečnostným pásom. To, že sedí uprostred, mu pomáha zažiť vzrušujúci zážitok z adrenalínovej jazdy a skvelej ovládateľnosti ešte intenzívnejšie.

A keď už tak intenzívne prežíva zrýchľovanie a prejazdy zákrut, mal by rovnako prežívať aj brzdenie. O to sa starajú brzdové kotúče s priemerom 320 milimetrov vpredu so šestpiestovými strmeňmi a 282 milimetrov vzadu s dvojpiestami.

Jazdec si môže podľa svojich požiadaviek nastaviť aj silu brzdného účinku medzi prednými a zadnými brzdami a v prípade potreby môže použiť aj elektro-mechanickú ručnú brzdu.

Celá táto nádhera, pripomínajúca malú formulu, je k dostaniu za 35 000 libier.

Pokiaľ ste dobrý domáci majster, či skúsený mechanik a máte chuť postaviť si takéto auto doma "na kolene", je tu aj táto možnosť. Bez darcovského auta, v tomto prípade motorky, Suzuki Hayabusa, je cena skladačky 19 900 libier.

Fotogaléria Roadrazer:Videoklip - Road Razer formula:

preview
download
[ 30 MB ]


Čo poviete na tento unikátny stroj RoadRazer podobný malej formule? Nech sa páči, hlasujte:Viac informácií k možným úpravám áut značky Suzuki vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Suzuki tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Ján Kaduk
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7877x    hodnotenie: 23/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt