support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo lotus AEZ Rinspeed UC? – vytunený mini-elektromobil na mini-nákupy logo lotus

AEZ Rinspeed UC? – vytunený mini-elektromobil na mini-nákupy

29.Mar.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Automobilový rozvoj a vývoj je nezadržateľný. Existuje už množstvo automobiliek, ktoré si to uvedomujú a začínajú rozmýšľať o alternatívnych pohonoch. Dokonca aj tuningové firmy pociťujú akýsi ešte skrytý nátlak zo strany svetovej spoločnosti.

Rinspeed je švajčiarsky automobilový úpravca resp. vývojár, ktorý má za sebou už niekoľko zaujímavých projektov. Jedným z jeho posledných je projekt zvaný Rinspeed UC? , v ktorom navyše spolupracuje s rakúskym producentom diskov, firmou AEZ.

V skratke povedané, Rinspeed UC? Je malý, ale zato príťažlivý elektromobil o ktorom si viac povieme v článku nižšie. Okrem toho je podstatným faktom informácia, že rakúsky producent diskov a Švajčiarsky automobilový tuner spolu spolupracujú už nejaký ten rok. Po sérií kolekcií diskov Nemesis, Forge A a Xylo prichádza omladnutý model určený pre toto šikovné auto. Nový model diskov AEZ má zaujímavý lúčovitý dizajn s 32 lúčmi, v celkovej grafitovej farbe Na Rinspeed-e UC? figurujú vo veľkosti 17 palcov. Disky sa okrem krásneho a decentného dizajnu zároveň, vyznačujú aj najnovšou technológiou zvanou Lite-Tec, vďaka ktorej jeden disk váži len približne šesť kilogramov. Obuté sú pritom do „zelených pneumatík“ Pirelli P7 Cinturato s rozmermi 195/40 R 17. Rinspeed UC? s obutím firmy AEZ sa taktiež objavil na tohtoročnej ženevskej motor show.

AEZ je rakúska firma zaoberajúca sa výrobou štýlových zliatinových diskov. Bola založená niekedy v polovici deväťdesiatych rokov v meste Hirtenberg a od roku 2006 ako prvá firma začala s výrobou diskov s Nano tec finišom. Samozrejmosťou je schválenie výrobkov firmou AEZ a certifikát nemeckého TUV.

A čo je vlastne Rinspeed UC? (Urban Commute). Firma Rinspeed už vo svete niekoľkokrát debutovala so svojimi nevšednými projektmi akými sú napríklad ZaZen, sQuba a E2 Abarth. Tentokrát sa ale jedná o malé mestské vozidlo na elektrický pohon, ktoré je tak malé, že do dĺžky má len dva a pol metra, takže veľké nákupy veľmi neplánujte :-). No aj napriek tomu je na bežnú potrebu vzadu miesta akurát. Avšak prioritnými cieľom tohto modelu, bola a je orientácia do mesta a prímestských častí. So svojim skutočne malým vzrastom sa toto auto ideálne hodí do preplnených miest a prímestských častí s navyše nulovou spotrebou. Poháňaný je totižto elektromotorom s točivým momentom cca 125 Nm a maximálnou rýchlosťou 120 km/h. Dojazd tohto prcka je dostačujúcich 120 km, pričom cez internet si je možné, okrem iného, aj zarezervovať dobíjacie miesto na konkrétnej stanici. A, čo je zaujímavosťou tohto elektro-autíčka - riadenie sa prevádza pomocou joysticka :-).

Ako to u moderných konceptov býva zvykom, nabité sú najnovšími módnymi „výstrelkami“, ako napríklad stále internetové pripojenie na báze 3G, s videohovormi, chatom, e-mailami a IP telefonovaním.

Dizajn Rinspeed-u UC? je na prvý pohľad veľmi divoký a niekomu môže pripomínať model Fiat 500. Auto však vyzerá naozaj skvelo, jeho karoséria má množstvo oblých prvkov, doslova nemá žiadne rušivé prvky, ktoré by kazili dojem z celého auta. Auto je pritom zahalené do zaujímavej chameleónovej farby, ktorá sa mení zo žltého odtieňa do zeleného, a naopak. Taktiež kožený interiér je navrhnutý veľmi zaujímavo. Hrá živými, teplými farbami a to taktiež žltou a zelenou, čo výrazne podporí majiteľovu náladu. Palubná doska ako aj zvyšok interiéru je navrhnutý naozaj decentne, bez výrazných „ostrých“ a rušivých prvkov. Rinspeed UC? je teda také malé chutné auto - vajíčko :-).

Rinspeed UC? disky aez

Rinspeed UC? disky aez

Rinspeed UC? disky aez

Rinspeed UC? disky aez

Rinspeed UC? disky aez

Rinspeed UC? disky aez

Rinspeed UC? disky aez

Fotogaléria Rinspeed UC?:

Wallpaper "Rinspeed UC?" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Concept Rinspeed UC? vo videoprezentácii:Rinspeed UC? Concept - mini jazda :-):Rinspeed UC? - videoukážka interiéru a detailov:Čo vravíte na tento malý elektromobil UC? upravený švajčiarskou firmou Rinspeed ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Rinspeed, tak navštívte našu podstránku:

RINSPEED tuning


Viac informácií ku značke AEZ vám radi poskytneme. Zoznam článkov o diskoch tejto značky nájdete tu:

AEZ


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5571x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt