support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ochrana Riešenie vibrácií predných kotúčových bŕzd pri modeloch Škoda Octavia I - AKO NA TO? /12. časť/ logo ochrana

Riešenie vibrácií predných kotúčových bŕzd pri modeloch Škoda Octavia I - AKO NA TO? /12. časť/

22.Dec.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Škoda Octavia I. generácie patrí aj u nás stále k využívaným a obľúbeným vozidlám. Odborníci zo servisov sa však pravidelne stretávajú s neduhom, ktorý vyplýva predovšetkým z pôsobenia vysokej hmotnosti motora na prednú nápravu. Problém s kotúčovými prednými brzdami je častejší najmä pri dieselových verziách a nemálo k tomuto problému prispieva aj stav ciest. Pozrieme sa na to, ako sa vibrácií predných kotúčových bŕzd pri tomto modeli nadobro zbaviť.

Čo robiť pred výmenou brzdových kotúčov a platničiek pri modeli Škoda Octavia I ?


Vybraní výrobcovia brzdových kotúčov a doštičiek pripravili špeciálny dokument, ktorý je zameraný na riešenie problémov s prednými kotúčovými brzdami pri modeli Škoda Octavia I. Tie vychádzajú z väčšej vôle prvkov zavesenia nápravy a ložiska v kolesa, čím vedú k zvýšenému kmitaniu celej nápravy. Z toho zase vyplýva nadmerná hádzavosť náboja kolesa a brzdového kotúča. Kedy sa s týmto problémom môžu majitelia Škody Octavia I najčastejšie stretnúť?

Tento problém sa objavuje zvyčajne po osadení nových brzdových platničiek alebo kotúčov. Dochádza k vymedzeniu vôle medzi kotúčom a platničkou približne 0,05 mm na každej strane. Ak sa táto vôľa ešte zväčší, pri každom otočení kolesa dôjde k dotyku kotúča a platničky, čím je kotúč na určitých miestach vybrusovaný. Následne sa po približne 2 000 až 3 000 prejdených kilometroch objavuje kmitanie nápravy pri brzdení. V takomto prípade ale zákazník nemá na reklamáciu brzdového kotúča nárok, pretože ten za uvedený jav nemôže.

Ako teda postupovať pri výmene vyššie uvedených dielov? Pred samotnou výmenou je veľmi dôležité skontrolovať lôžka ramien prednej nápravy a to predné aj zadné, hlavu guľového kĺbu prednej nápravy, gumové lôžka nápravnice, stabilizátora a držiaky stabilizátora. Ďalej je tiež potrebné pozrieť a posúdiť stav kyvnej vzpery pri vozidlách s automatickou prevodovkou a náboj kolesa s ložiskom. Všetky vyššie uvedené diely je pred výmenou kotúčov alebo platničiek nutné dôkladne skontrolovať a v prípade potreby vymeniť, aby sa predišlo vyššie uvedeným problémom.

Dodajme v tejto súvislosti, že základom pre výmenu a montáž nového kotúča a doštičiek je správne posúdenie hádzavosti náboja a brzdového kotúča a jej premeranie ručičkovým mikrometrom priamo na náprave vozidla.

riesenie vibracii prednych kotucovych brzd skoda octavia 1 uzitocne rady tipy pomoc motoristom rubrika serial ako na to

riesenie vibracii prednych kotucovych brzd skoda octavia 1 uzitocne rady tipy pomoc motoristom rubrika serial ako na to

riesenie vibracii prednych kotucovych brzd skoda octavia 1 uzitocne rady tipy pomoc motoristom rubrika serial ako na to

Náhradné diely k motorovým vozidlám


nahradne diely k motorovym vozidlam

Náhradné diely k motorovým vozidlám rôznych značiek si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Športové brzdy (brzdové kotúče) pre vozidlá rôznych značiek


sportove brzdy brzdove kotuce k motorovym vozidlam

Športové brzdové kotúče pre motorové vozidlá rôznych značiek si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)ako na to logo


Sú pre vás rady uvedené v tomto článku užitočné ? Nech sa páči, hlasujte tu:Viac článkov zo seriálu AKO NA TO nájdete tu:

AKO NA TO


Viac informácií k autodielom ŠKODA, ako aj k iným doplnkom a dielom pre iné značky áut Vám radi poskytneme.

Ostatné autodiely resp. náhradné diely nájdete v zozname našich článkov tu:

AUTODIELY & NÁHRADNÉ DIELYViac informácií k brzdám vám radi poskytneme. Zoznam článkov o brzdách nájdete tu:

BRZDYVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
a Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 7307x    hodnotenie: 20/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt