support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Klasika v podobe VW Passat v prestrojení od Riegera ! logo

Klasika v podobe VW Passat v prestrojení od Riegera !

30.Oct.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Každý človek si pri slove klasika vybaví niečo iné. Niekomu napadne obrnené vozidlo z druhej svetovej vojny, iného zasa staré špičkové analógové fotoaparáty. Avšak motoristov môže napadnúť len jedno. Populárne a ľuďmi obľúbené auto, ktoré je úspešné až dodnes. Napríklad? VW Golf, VW Beetle alebo hoci aj VW Passat. Všeobecne sú to autá, ktoré boli svetu predstavené pred niekoľko desiatkami rokov a obľúbené sú dodnes a to nielen medzi tunermi. Je to azda kvôli ich nevšednému, no na tú dobu skvelému dizajnu, kvalitnej motorovej stránke atď. Už neraz sme sa stretli s najrôznejšími druhmi úprav práve týchto automobilov. Či boli typické decentným, no športovým vzhľadom alebo sa úpravcovia skôr uchýlili k agresívnemu štýlu, každé takto upravené auto bolo svojim spôsobom výnimočné. Keby tomu tak nebolo, tak dnes nevídame také hojné množstvo týchto áut. Aj dnes vám chceme predstaviť jedného z najlepších tuningových úpravcov - nemecký Rieger, ktorý si na mušku najnovšie zobral veľmi populárny VW Passat 3BG. Práve na ňom chce svetu predstaviť svoje najnovšie produkty. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

KLASICKÝ, NO STÁLE ŽIADANÝ VW PASSAT


VW passat rieger
Skúste nájsť jednu jedinú osobu, ktorá by nepoznala ten svetoznámy VW Passat štvrtej generácie. Auto veľké, na prvý pohľad mohutné a ťažké, dizajnovo jednoduché, ale o to štýlovejšie a maximálne luxusné. Čo viac si zákazník mohol želať. Neubehlo až tak veľa rokov od prvého vyrobeného modelu a toto auto sa stále teší veľkej obľube. Bezpochyby to nie je len kvôli ozaj prepracovanému exteriéru, ale aj vďaka motorovej stránke. Po tej sa tento VW nemá za čo hanbiť. O pohon tohto vozu sa stará najvýkonnejší ponúkaný motor do tohto modelu, nadupaný šesťvalec s objemom 2771 cm3. Vďaka tomu dosahuje tento obor úctyhodný výkon 193 koní pri 6000 ot./minútu. Maximálna rýchlosť sa pritom pohybuje pri hranici 238 km/h, pričom „stovku“ po zošliapnutí plynového pedála dosiahne tento borec za 7,8 sekundy. Na to, že tento voz má už 10 rokov, sú to pekné hodnoty.

VYNOVENÝ KLASIK


VW passat rieger
U Riegera sme zvyknutí na razantne upravené vozy. Chlapci z tejto firmy sa do svojich objektov púšťajú s veľkou odvahou a cieľom vytvoriť niečo, čo sa bude na cestách doslova blýskať. Avšak nie je to len nejaké nezmyselné púšťanie sa do úpravy, práve naopak. Veľký rešpekt, ešte väčší cit a obrovské odhodlanie, to sú znaky Rieger.

Najnovšie svetu predstavili svoje produkty pre spomínaný VW Passat a to v podobe kompletného bodykitu. Ten pozostáva z nástavcov pod predný a zadný nárazník, bočných prahov, masky chladiča, diskov, mračítok svetiel, zadného krídla, optického predĺženia strechy, spätných zrkadiel a koncoviek výfukov. Pomerne razantná zmena, tak sa na ňu poďme pozrieť.

Predná časť auta prešla pomerne jednoduchou no o to efektnou prestavbou v podobe spodného spojlera pod predný nárazník.

Ten veľmi dobre korešponduje s predným nárazníkom a s rozmiestnením jeho otvorov, pričom samotný spojler obsahuje tri podlhovasté otvory vyplnené čiernym ťahokovom. Tieto otvory slúžia jednak ako dekor a taktiež pomáhajú chladiť motorové časti auta.

S týmto predným spojlerov perfektne ladí Rieger maska chladiča, ktorá je v znamení chrómu a takisto bol z nej odňatý znak automobilky. Mimochodom, keď je reč o chróme, treba povedať, že ten nájdeme doslova všade. Maska chladiča, disky, bočné lišty dverí a nárazníkov, späťáky, lemy okien atď. Prednú časť ešte efektne dotvárajú mračítka predných svetlometov, ktoré nielenže dodávajú autu agresívny vzhľad, ale taktiež efektne dopĺňajú krivky prednej kapoty.

Bok auta je charakterizovaný novými prahovými nástavcami. Tie sú typické svojim tvarovaním, resp. dizajnovým spracovaním, pričom úpravcovia mysleli aj na bezpečnosť. A to v podobe otvorov na konci prahov, ktoré sa starajú o prívod chladného vzduchu k zadným brzdám. Samozrejme o ich výplň sa stará štýlový čierny ťahokov. Netreba zabudnúť na fakt, že tieto prahy v kombinácií so zvyškom karosérie dodávajú tomuto auto ten chýbajúci športový nádych. A to som ešte nespomenul slzovité spätné zrkadlá so zabudovanými smerovkami a v chrómovom prevedení.

VW passat rieger
Prišlo aj na zadnú časť auta, kde došlo hneď k niekoľkým zmenám. Tou prvou a azda najviditeľnejšou je nástavec pod zadný nárazník. Je pomerne mohutný a charakterizujúcim znakom sú jeho tri veľké otvory. Centrálny je typický šikmými krivkami a provizórnym difúzorom, pričom bočné dva slúžia ako miesto, odkiaľ vystupuje pár okrúhlych koncoviek custom výfuku. Dizajnovo je pritom tento spojler veľmi prepracovaný a ukazuje, ako by mal vyzerať diel na tak štýlové auto. Úpravcovia si uvedomovali vážnosť tohto auta a preto osadili na zadný kufor decentné krídlo, resp. lepšie povedané lištu. Je to ozaj decentný prvok tejto úpravy, ale tu sa potvrdzuje pravidlo, že aj v jednoduchosti je krása. A tu to platí na sto percent. Posledným prvkom v zadnej časti je plastový diel umiestnený na zadnom skle, ktorý slúži na optické predĺženie strechy a samozrejme efektne dotvára tento "seriál".

Posledným krokom na tejto úprave boli kolesá. Rieger pnúka až tri druhy diskov na výber svojim zákazníkom. V prvom prípade ide o 19-palcové chrómové 5-lúčové disky modelovej rady SMC Design SV, ktoré sa skôr hodia pre showcar-y. Druhou možnosťou sú 10-lúčové disky Tomason TN1 s počtom palcov 18. A poslednou treťou možnosťou sú 15-lúčové chrómové disky ASA ZR1 o veľkosti 19 palcov. Je si ozaj z čoho vyberať a je už len na zákazníkovi, pre ktoré sa rozhodne.Fotogaléria upraveného auta VW Passat typu 3BG firmou Rieger Tuning:
Wallpaper s námetom VW Passat 3BG Rieger Tuning:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Rieger Tuning sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy RIEGER si stiahnite tu :

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Celková ponuka je samozrejme niekoľkonásobne pestrejšia než hore uvedené novinky 2006, tu zopár ďalších príkladov:


Rieger je špecialistom na vývoj, výrobu a predaj športových autodoplnkov. Kľúčovým ťažiskom je ale oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). 85% celkovej ponuky firmy Rieger pochádzajú z vlastnej domácej produkcie. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: A4
Značka: Opel / Model auta: Vectra
Značka: Audi / Model auta: A3 Sportback
Značka: Audi / Model auta: A6 Avant
Značka: BMW / Model auta: 5 E34
Značka: BMW / Model auta: 3 E46
Značka: BMW / Model auta: M3 CS-Look
Značka: Ford / Model auta: Galaxy
Značka: Mercedes / Model auta: SLK W170
Značka: Mercedes / Model auta: W202
Značka: Opel / Model auta: Calibra
Značka: VW / Model auta: Polo 6N

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy Rieger je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu RIEGER TUNING 2006 (nemecká verzia). Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na takmer 750 stranách môže byť Vaša len za 229,- Sk:

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguVydarila sa podľa vás úprava od Rieger Tuning na aute značky Volkswagen Passat typu 3BG ? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Rieger Tuning, tak navštívte našu podstránku:

RIEGER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky VW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 38059x    hodnotenie: 63/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt