support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo „Päťka“ s visačkou GTI v úprave od Rieger Tuning ! logo

„Päťka“ s visačkou GTI v úprave od Rieger Tuning !

26.Jun.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pojem „Volkswagen Golf” pozná určite každý. Tieto nemecké autá sú na automobilovej scéne už nejaký ten čas a nikto nemôže pochybovať o tom, že sa stali v tak veľkej auto-rodine jedny z najobľúbenejších vozidiel. Je to predovšetkým kvôli ich nevšednému vzhľadu a skvelému dizajnu a dynamickým jazdným vlastnostiam. Golfy od prvopočiatku až po poslednú „päťkovú” radu prešli dlhým, ale zato dôkladným vývojom, čo sa odzrkadlilo už pri „trojkovej” rade. Na tú dobu svižné, dobre vyzerajúce a práve nie najdrahšie auto.

Čo viac bolo potrebné. Taktiež neklamným znakom, že v „Golfíkoch” sa ukrýva niečo veľké je aj to, že nie jedna tuningová firma oň prejavila záujem. Už od začiatku sa ľudia snažili upravovať svoje Golfy všemožným spôsobom, len aby sa odlišovali od ostatných. Nie náhodou vidíme v dnešnej dobe tak obrovské množstvo poupravovaných Golf-ov použitím všemožných kombinácií plastov, kolies a farieb. Inak to nebolo ani pri najnovšom upravenom Golf-e. Konkrétne ide o „piatu” generáciu s označením GTI, ktorú si do parády zobrala rodná firma Rieger.

„KLASIKA” VOLKSWAGEN GOLF 5 GTI


VW Golf 5 GTI
VW Golf 5 GTI je hneď druhou najvýkonnejšou verziou spomedzi modelovej rady Golf. Gofl GTI je jedno z mála sériových áut tejto triedy, ktoré ponúka majiteľovi dravosť a štýl zároveň.

Prvky ako mriežka chladiča so štruktúrou včelieho plastu a červeným lemom, výrazný zadný spojler, čierne rozšírené prahy, 17-palcové disky, športový volant, športový podvozok (-15 mm oproti Golf 5) a výfukový systém s dvomi koncovkami sú nemenné znaky toho, že ide o športovú verziu GTI (všetky tieto prvky sú súčasťou základného „paketu”). Nič agresívne, skôr decentné, avšak postačujúce na to, aby bolo výkonné GTI-čko odlíšené od zvyšku VW produkcie.

Od takého auta sa patrične žiada aj poriadny výkon. Slovo poriadny je na mieste, pretože automobilka Volkswagen ponúka pre GTI-čko motor 4-válec FSI „podporovaný” turbom s objemom 2 litre a úctyhodným výkonom 200 konských síl (147 kW) .

Pri tomto motore je na výber 6-stupňová automatická DSG alebo manuálna prevodovka.

Rozdiel je v tom, že pri „automatike” bola pri testoch nameraná hodnota zrýchlenia z 0-100 km/h presne 6,8 sekundy a pri „manuáli” to bolo 7,1 sekundy. Nie veľký rozdiel, ale predsa :-).

Kto chce vlastniť štýlové a dynamické auto, nech určite siahne po Volkswagen-e Golf 5 GTI alebo po jeho mladšom a výkonnejšom bratovi VW Golf R32 :-).

Pár obrázkov sériového VW Golf 5 GTI:
GTI-ČKO V PODANÍ FIRMY RIEGER TUNING


Rieger VW Golf 5 GTI
U Rieger-a sme zvyknutí na opticko-výrazný tuning. Svojou kombináciou tuningových dielov vie vykúzliť z každého auta klenot, ktorý pri „sériovom pohľade” naň, by možno nenapadol väčšinu z nás. Inak to nebolo ani v prípade tohto GTI-čka, na ktorom ukázal svoje ozajstné kvality.

Táto prestavba sa týkala celého auta, nevynímajúc ani brzdy a karbónové doplnky.

Všetko sa to začalo pri prednej časti. V nej je charakteristická stredová časť, ktorej súčasťou je aj maska. Dokopy tvoria jeden celok, ktorý sa vyznačuje dravou čiernou farbou a červeným lemom. To je neklamný znak toho, že ide práve o Volkswagen GTI. Zmenou prešiel aj predný nárazník, lepšie povedané jeho spodná časť. Tá bola obohatená o spodný spojler, ktorý je charakteristický tým, že je po bokoch ešte znížený.

Aby toho nebolo málo, zospodu je ešte ukončený „prítlačným krídlom“ , ktoré je buď vo farbe karosérie alebo má charakter karbónu. Posledným krokom premeny prednej časti sú mračítka predných svetlometov vo farbe karosérie. Pomocou nich sa zdá, že sa auto „mračí“, čo budí ešte väčší dojem agresivity tejto úpravy.

Pritom všetky otvory predného look-u auta, ktoré majú privádzať chladný vzduch k predným kotúčom aj ku chladiču, sú sériovo vyplnené zaujímavou mriežkou so vzorom včelieho plastu. Všetky tieto zmeny v kombinácii s výraznou červenou farbou karosérie auta na vás určite pritiahnu nejedno oko okoloidúceho a "donútia" ho zamyslieť sa nad tým, čo práve pred chvíľou videl.

Bočné prahy sú lahôdkou tejto úpravy. Chlapcom z Rieger-u asi nestačila krásna tmavo-červená farba tohto GTI-čka a preto ako v prípade prednej časti, tak aj tu siahli po už tak populárnom karbóne. Práve ten sa tiahne celým stredom prahov, pričom do nich mierne vstupuje v akomsi kanáliku. Pritom je ukončený otvorom, ktorý má za úlohu privádzať chladný vzduch k zadným kotúčom. Tieto prahy ešte navyše dokonale kopírujú tak výnimočné a jemné, ale zároveň dravé krivky karosérie Golf-u GTI.

Obrázky VW Golf 5 GTI v úprave od Rieger Tuning:Rieger VW Golf 5 GTI
So zadnou časťou sa úpravcovia pohrali a to tým spôsobom, že zákazníkom ponúkli hneď dve alternatívy nástavcov na zadný nárazník. Na svoje si prídu priaznivci decentnosti ako aj milovníci vyzývavého dizajnu.

V rámci prvej z možností výberu sa jedná o nástavec pod zadný nárazník, ktorý ma v spodnej časti „diel“ určený ako miesto, odkiaľ vychádza pár duplex koncoviek výfuku, ako ináč od Rieger-a. Práve tento „diel“ si zákazník môže zvoliť buď vo farbe karosérie alebo z karbónového materiálu.

V rámci druhej z dvoch možností výberu, sa tiež jedná o nástavec pod zadný nárazník, avšak v dravšom poňatí. Je porozdeľovaný na množstvo otvorov, ktoré slúžia jednak ako dekor a tiež na odvod zohriateho vzduchu od zadných kotúčov (konkrétne bočné otvory pripomínajúce žiabre). Tak, ako aj v prvom prípade, aj tu trčí pár oválnych duplex koncoviek výfuku. Finálny look zadnej časti dotvára sériové krídlo.

Zmenou prešla aj podvozková stránka tohto GTI-čka a to v podobe diskov a bŕzd.

Auto sa nesie na dravých 19-palcových chrómových diskoch značky Schmidt VN-Line s rozmermi 225/30 vpredu a 225/35 vzadu. Už podľa červených strmeňov je na prvý pohľad jasné, že ide o známe kotúčové brzdy. V tomto prípade sú to profesionálne brzdy renomovaného výrobcu Brembo o veľkosti 330x28 mm.

Nakoniec chlapci z Rieger-u dbali na detaily a to v podobe tónovaných čiernych skiel vzadu a na zadných bočných sklách. A taktiež sú to nálepky firiem, ktoré sa pasívne podieľali na úprave tohto GTI-čka. Sú umiestnené na dverách auta a na prednej kapote.

Tak čo na to poviete? Rieger týmto opäť len potvrdil svoje kvality v úpravách vozidiel.

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Rieger Tuning sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy RIEGER si stiahnite tu :

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Celková ponuka je samozrejme niekoľkonásobne pestrejšia než hore uvedené novinky 2006, tu zopár ďalších príkladov:


Rieger je špecialistom na vývoj, výrobu a predaj športových autodoplnkov. Kľúčovým ťažiskom je ale oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). 85% celkovej ponuky firmy Rieger pochádzajú z vlastnej domácej produkcie. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: A4
Značka: Opel / Model auta: Vectra
Značka: Audi / Model auta: A3 Sportback
Značka: Audi / Model auta: A6 Avant
Značka: BMW / Model auta: 5 E34
Značka: BMW / Model auta: 3 E46
Značka: BMW / Model auta: M3 CS-Look
Značka: Ford / Model auta: Galaxy
Značka: Mercedes / Model auta: SLK W170
Značka: Mercedes / Model auta: W202
Značka: Opel / Model auta: Calibra
Značka: VW / Model auta: Polo 6N

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy Rieger je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu RIEGER TUNING 2006 (nemecká verzia). Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na takmer 750 stranách môže byť Vaša len za 229,- Sk:

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguAký je váš pocit na upravený Volkswagen Golf 5 GTI v úprave Rieger Tuning? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Rieger Tuning, tak navštívte našu podstránku:

RIEGER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky VW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 90668x    hodnotenie: 177/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt