support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Malé levíča s ostrými pazúrikmi – Peugeot 307cc od Rieger Tuning logo

Malé levíča s ostrými pazúrikmi – Peugeot 307cc od Rieger Tuning

03.Feb.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

SÉRIOVÝ PEUGEOT 307cc

Peugeot 307 CC (Coupé Cabriolet) sa na slovenský trh dodáva v troch výkonových verziách s motormi 1,6l 16V (80 kW/110 k), 2,0 l 16V (100 kW/138 k) a 2,0 l 16V (130 kW/177 k). Štandardne disponuje päťstupňovou manuálnou prevodovkou, no ku krotkejšiemu z oboch „dvojlitrov“ sa môže zvoliť aj automatická.

Predáva sa vo výbave Dynamique, len najvýkonnejšia verzia sa pýši výbavou Sport. Vysoký bezpečnostný štandard tohto Peugeota dokumentuje okrem ABS aj elektronická distribúcia brzdných síl (REF), brzdový asistent (EVA), elektronický stabilizačný systém (ESP), aj protipreklzový systém. Štyrom airbagom v momente prevrátenia auta asistujú výsuvné rámy za zadnými sedadlami, ako aj spevnený rám predného okna.

Peugeot 307cc
Nízko ukotvené predné sedadlá majú tu správnu športovú fazónu - vysoké operadlá, dlhé sedáky a pevné vysoké bočnice. Obe sa dajú výškovo regulovať, no sklon sedáka majú nemenný. V zornom poli sledujete dobre čitateľné veľké budíky prístrojového panela s bielymi pohľadmi a purpurovými strelkami. Oproti bežnému štandardu navyše registrujete aj digitálny teplomer oleja.

Športový charakter auta zvýrazňuje športový trojramenný v oboch rovinách nastaviteľný volant, hliníkové, dierované pedále, aj hlavica krátkej radiacej páky je z rovnakého materiálu.

Strechu ovláda spínač medzi prednými sedadlami. Sklopenie či zavretie netrvá dlhšie ako 23 sekúnd. Strechou nemožno manipulovať počas jazdy ale ani vtedy, ak je kufor plný batožín.

Ani motor na tom nie je najhoršie. Šestnásťventilový dvojlitrový štvorvalec má výkon 130 kW/177 k. Spolupracuje s päťstupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá má na vkus športovcov trochu ťažší stály prevod.

Akcelerácia tohto auta z 0 na 100km/h je priemerných 10 sekúnd. Plne obsadené má hmotnosť takmer dve tony. Priemerná spotreba aj pri športovej jazde dá udržať pod hranicou 10 l/100 km. Podvozkové skupiny Peugeota 307 CC plnia všetky kritériá kladené na športové auto. Tvrdšie pruženie, minimálny náklon a neutrálne správanie sa v zákrutách, to všetko sú dobré predpoklady na rýchlu a bezpečnú jazdu.

V tejto minigalérii nájdete obrázky sériového Peugeotu 307cc:


PEUGETOT 307CC Z DIELNÍ RIEGER TUNING


Rieger Tuning Peugeot 307cc
Znova máme pred sebou jeden vydarený kúsok v tuningovej úprave od nemeckej firmy Rieger. Ide o Peugot 307CC (cc je označenie kabrioletov a kupé zároveň – coupe & cabriolet) kabriolet.

Kabriolet vlastne iba čiastočne, pretože vďaka pevnej streche sa dá ľahko zmeniť na plnohodnotné kupé.

Na prvý pohľad nás zaujme predok auta. Nejedná sa o žiadny extrém, ale o čistý športovo elegantný štýl. Aerodynamický tvar predného nárazníka dotvára decentný čierny difúzor. Agresivitu tiež dodáva predná maska bez rušivého znaku leva tvoriaca čistú líniu spolu s kapotou.

Pri takomto pohľade nás zláka zvedavosť a pomaly si začíname všímať zvyšok auta. Už od prvého pohľadu je jasné, že tento francúzsky lev „čupí“ pri zemi viac, ako u neho býva zvykom, no našťastie nie príliš, aby sa mu jeho kráľovský kabát neodrel ;-)

V typicky športových podprahoch sa nachádzajú "dýchacie" otvory pre brzdový systém, skrášlené čiernou mriežkou so striebornou lištou a polepom „RIEGER“.

Galériu tejto malej, ale zato dravej šelmy, si môžete pozrieť tu:Peugeot 307cc
Pomaly ale isto sa dostávame k zadným partiám "007-čky" (ako ju nazvali tvorcovia). Znova tu na nás čaká elegantný a zároveň športový dizajn. Nájdeme tu podnárazník a odvetrávacie otvory s mriežkou. Pre pohodlnejšie parkovanie sú v nárazníku nainštalované parkovacie senzory.

Vráťme sa k spomínanému zadnému spojleru. Je to typ ABS vyplnený čiernym ťahokovom a štyrmi koncovkami výfukového systému duplex. Nesmiem zabudnúť sa zmieniť o elegantnom a zároveň športovom prítlačnom zadnom krídle stojacom na hliníkových nohách.

Disky a kolesá robia auto, tak si všimnime práve tieto na pazúroch malej šelmy. Ide o značku EVOX typ RM4, sú veľké 19 palcov a široké 9 palcov. Na nich sú natiahnuté pneumatiky 235/33-19.

Tento Francúz v nemeckom kabáte určite pozitívne zapôsobí na viacerých. Každý si v ňom nájde to svoje. Aj ten, ktorý obľubuje agresívne športové tvary, ale i ten, ktorý má rád naopak čisté a elegantné tvary. Keďže toto auto spájajú dva protiklady, môžme ho nazvať "príjemným kompromisom".

Rieger podľa nás opäť zabodoval so svojou úpravou, a tak sme si dovolili pripraviť opäť nejaký ten „wallpaper“, teda pozadie pre váš monitor. Dúfame, že bude skrášľovať vašu pracovnú plochu na počítači. Ak si neviete rady ako vložiť resp. inštalovať takéto pozadie na vašu obrazovku monitora, tak nás prosím kontaktujte, radi vám pomôžeme. Pozadie sme pre vás pripravili v troch rozlíšeniach.

Wallpaper "Rieger Peugeot 307cc":

preview

800x600
1024x768
1600x1200

V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník s mriežkami a integrovanou prednou maskou bez loga: 15.990,-Sk / ks
- predný nárazník s mriežkami, bočnými výrezmi a integrovanou prednou maskou bez loga: 15.990,-Sk / ks
- predný nárazník s výrezmi pre ostrekovače svetiel a integrovanou prednou maskou bez loga: 15.990,-Sk / ks
- predný spojler pod nárazník: 4.990,-Sk / ks
- prídavný „DTM“ difúzor pod predný nárazník (plast): 4.990,-Sk / ks
- prídavný „DTM“ difúzor pod predný nárazník (Carbon-Look): 5.799,-Sk / ks
- bočné prahové nadstavce (s dvoma výrezmi + mriežky): 13.399,-Sk / sada (2 ks)
- zadný prídavný spojler pod nárazník s mriežkami: 7.990,-Sk / ks
- prídavný „DTM“ difúzor pod zadný nárazník: 4.459,-Sk / ks
- zadné krídlo na kufor auta, dvojdielne, bez vŕtania: 8.499,-Sk / ks
- zadný prídavný spojler pod nárazník s mriežkami pre “Duplex” výfukový systém: 8.955,-Sk / ks
- kompletná sada leštených diskov EVOX RM4 9x19“ (ET26) a 10x19“ (ET26): na dopyt
- “Duplex” výfukový systém, 4x90/76 mm: 35.499,-Sk / sada

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Rieger Tuning sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy RIEGER si stiahnite tu :

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Celková ponuka je samozrejme niekoľkonásobne pestrejšia než hore uvedené novinky 2005, tu zopár ďalších príkladov:


Rieger je špecialistom na vývoj, výrobu a predaj športových autodoplnkov. Kľúčovým ťažiskom je ale oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). 85% celkovej ponuky firmy Rieger pochádzajú z vlastnej domácej produkcie. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: A4
Značka: Opel / Model auta: Vectra


Značka: Audi / Model auta: A3 Sportback
Značka: Audi / Model auta: A6 Avant


Značka: BMW / Model auta: 5 E34
Značka: BMW / Model auta: 3 E46


Značka: BMW / Model auta: M3 CS-Look
Značka: Ford / Model auta: Galaxy


Značka: Mercedes / Model auta: SLK W170
Značka: Mercedes / Model auta: W202


Značka: Opel / Model auta: Calibra
Značka: VW / Model auta: Polo 6N...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy Rieger je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu RIEGER TUNING 2006 (nemecká verzia). Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na takmer 750 stranách môže byť Vaša len za 199,- Sk:

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguDoplnky od RIEGERA si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na úpravu Peugeota 307cc od úpravcov z Rieger Tuning? Prosím, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácii k výrobcovi a ovládate cudzie jazyky tak mrknite aj na stránky nášho partnera:

RIEGER TUNING


Viac informácií k úprave tohto auta ako aj novému katalógu 2006 od firmy Rieger Tuning vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Patrik Sabo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 59280x    hodnotenie: 87/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt