support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Veľkonočné kuriatko od Riegera – Mercedes-Benz SLK logo mercedes

Veľkonočné kuriatko od Riegera – Mercedes-Benz SLK

10.Apr.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Veľká noc už klope na dvere. Je to jasne vidieť na typickom aprílovom počasí, v kalendári a už hodnú chvíľu sú Veľkou nocou preplnené všetky supermarkety. Veľkonočné vajíčka, zajačiky, barančeky i kuriatka a kto vie, čo ešte, všetko toto su symboly veľkej noci. A jedno veľkonočné kuriatko si pre nás pripravil aj svetoznámy úpravca Rieger, ktorý si zobral do parády už v sérii mimoriadne krásny a luxusný Mercedes-Benz SLK.

Mercedes-Benz SLK je pokračovaním tradícií malých luxusných športových kabrioletov, ktorú automobilka odštartovala v roku 1954 modelom 190 SL (W121). Toto SL-ko iste poznáte a zožalo nemalé úspechy. Veď akoby aj nie, keď bolo skutočne jedinečné nielen dizajnom, ale i jazdnými vlastnosťami vysoko prevyšujúcimi priemer tej doby. Veď za 14,5 sekundy zrýchliť z pokoja na stokilometrovú rýchlosť vtedy nedokázalo hocijaké auto. Od mája 1955 do februára 1963 sa vyrobilo 25 881 kusov roadsterov typu SL, no potom sa výroba zastavila. Na túto tradíciu nadviazala automobilka Mercedes-Benz až v roku 1996, keď na turínskom autosalóne predstavila model SLK (R170). O štyri roky neskôr sme už mohli obdivovať facelift a v roku 2004 sme mohli pásť oči na najnovšom vyhotovení modelu SLK.

rieger_mercedes_slk
Dizajn najnovšieho modelu je tvorený s použitím znakov z pretekárskych okruhov formuly 1. Odzrkadľuje športový a elegantný charakter tohto vozidla.

Pekne tvarované detaily ako sú napríklad výrazná špička prednej časti, krídlové profily v maske chladiča a dvojitá výfuková sústava, to všetko jasne naznačuje, že SLK jednoznačne patrí do rodiny áut s veľkou športovou tradíciou.

Aj vďaka dlhoročnému výskumu aerodynamiky má Mercedes SLK najnižšiu hodnotu koeficientu aerodynamického odporu vzduchu spomedzi všetkých kabrioletov.

Bežný, nezainteresovaný človek by povedal, že toto auto je úplne dokonalé, že na ňom niet viac čo vylepšiť. Ale samozrejme, my tuneri vieme svoje. A presne to vie aj Rieger.

Ten prerobil veľkého medveďa na „kuriatko“. Nie, neurobil z neho žiadnu detskú hračku, medveďovi zachoval jeho silné stránky a stalo sa z neho skutočne dravé a agresívne kurča.

Rieger začal najprv predným nárazníkom. Ten je spojený s prednou maskou. Aby to zmenilo celkový ráz auta, vymenil Rieger aj prednú kapotu. Takto predná maska nie je rozdelená na časť nárazníka a časť kapoty, ale celá maska patrí nárazníku.

Vpredu ale čosi „chýba“. Áno, absentuje kruhová trojcípa hviezda na hrane prednej kapoty, logo automobilky Mercedes-Benz. Miesto nej je v prednej maske ale veľký chrómovaný krúžok s logom Mercedes-Benz. V ponuke má Rieger aj samotný krúžok bez loga Mercedes. Na predných svetlách ešte nájdeme, na môj štýl už troška prehnané, mračítka, ako inak, lakované vo farbe karosérie. To by už k prednej časti hádam aj stačilo :-D.

Mercedes-Benz SLK od Rieger Tuning v plnej paráde:


rieger_mercedes_slk
Keď sa na naše „kuriatko“ pozrieme zboku, všimneme si mohutné prahy v tradičnom Rieger-ovskom dizajne. Inak toho zboku nie je veľa zmeneného. Zato v zadnej časti nájdeme zas kopu zmien. Rieger pridal decentnému SLK-ovému zadnému nárazníku spodnú časť, vyznačujúcu sa dvoma širokými, tenkými otvormi, kde z ľavého trčí mohutná dvojitá koncovka výfuku. Na zadnej kapote nájdeme ešte decentný zadný spojler.

K tomuto všetkému si u Rieger-a môžete vybrať z viacerých typov diskov kolies. Poväčšine sa jedná o krásne chrómované disky. Veď práve také sa najviac hodia k luxusným Mercedesom, nie? V ponuke pre tento bodykit má Rieger nasledovné: ASA ZT1 CHROM 8,5Jx19 ET 30 + 10mm distančné podložky, na pneumatikách s rozmermi 235/35 19“ a 10,5Jx19 ET 25 + 3mm distančné podložky, na pneumatikách 265/30 19“.

Na priložených obrázkoch môžeme vidieť tieto vysokoleštené disky: WRD MESH II s rozmermi 9,0Jx19 ET 24 a 10,5Jx19 ET 26. Treťou verziou, resp. možnosťou pri tomto „eselkáčku“ v úprave od Rieger Tuning si môžete dokúpiť aj disky kolies s názvom BROCK B12 8,5Jx18 ET 35 a 9,5Jx18 ET 30.

Ešte jedno prekvapenie na vás čaká po otvorení dverí. Ako každé správne kuriatko, ani to naše nie je mrzák, takže tiež má „krídelká“ - vertikálne dvere LSD. Ešte stále sa pýtate, prečo volám poriadne upraveného medveďa tak nežne - kuriatko? Nie je to len tým, že som zmagorený z príchodom Veľkej noci, je to skôr aj farbou laku, akú Rieger použil. Medveďa totiž nalakoval do sýteho žltého odtieňa, to upravenému Mercedesu myslím prospeje. Aspoň viac "bije" do očí okoloidúcim :-)

Wallpaper Mercedes-Benz SLK Rieger Tuning:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník “SLK” s mriežkami a uzatvorenými bočnými žiabrami: 17.955,-Sk / ks
- predný nárazník “SLK” s mriežkami a otvorenými bočnými žiabrami: 17.955,-Sk / ks
- predný nárazník “SLK” s mriežkami a uzatvorenými bočnými žiabrami s výrezmi pre ostrekovače svetiel: 20.655,-Sk / ks
- predné prídavné hmlové svetlá do Rieger nárazníku: 7.950,-Sk / sada (2 ks)
- predné prídavné hmlové svetlá s “Angel Eyes” kruhmi do Rieger nárazníku: 4.550,-Sk / sada (2 ks)
- bočné prahové nadstavce (s dvoma výrezmi + mriežky): 13.410,-Sk / sada (2 ks)
- zadný spojler pod nárazník “SLK” s mriežkami: 12.825,-Sk / ks
- zadné prídavné krídlo na kufor auta: 9.675,-Sk / ks
- 4-dielna sada nárazových chráničov: 9.500,-Sk / sada
- kompletná sada leštených diskov WRD Mesh II 9,0x19“ a 10,5x19“: na dopyt
- kompletný športový podvozok KW Suspension: na dopyt
- vertikálne dvere LSD: na dopyt

Promo leták k upravenému autu Mercedes SLK (formát PDF):

preview
download
[ 828 Kb ]

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Rieger Tuning sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy RIEGER si stiahnite tu :

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Celková ponuka je samozrejme niekoľkonásobne pestrejšia než hore uvedené novinky 2006, tu zopár ďalších príkladov:


Rieger je špecialistom na vývoj, výrobu a predaj športových autodoplnkov. Kľúčovým ťažiskom je ale oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). 85% celkovej ponuky firmy Rieger pochádzajú z vlastnej domácej produkcie. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: A4
Značka: Opel / Model auta: Vectra
Značka: Audi / Model auta: A3 Sportback
Značka: Audi / Model auta: A6 Avant
Značka: BMW / Model auta: 5 E34
Značka: BMW / Model auta: 3 E46
Značka: BMW / Model auta: M3 CS-Look
Značka: Ford / Model auta: Galaxy
Značka: Mercedes / Model auta: SLK W170
Značka: Mercedes / Model auta: W202
Značka: Opel / Model auta: Calibra
Značka: VW / Model auta: Polo 6N

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy Rieger je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu RIEGER TUNING 2006 (nemecká verzia). Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na takmer 750 stranách môže byť Vaša len za 229,- Sk:

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguPáči sa vám toto žlté „kuriatko“ pod označením Mercedes-Benz SLK od Rieger Tuning? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Rieger Tuning, tak navštívte našu podstránku:

RIEGER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Rapgowe
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 37669x    hodnotenie: 90/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt