support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Audi TT R-Frame v „brnení“ Rieger Tuning logo

Audi TT R-Frame v „brnení“ Rieger Tuning

27.Feb.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

SÉRIOVÉ AUDI TT

Tuning v dnešnom svete „pohlcuje“ autá každej kategórie a každej značky, nevynechávajúc už aj motorky. Či chceme alebo nie, každé auto sa stane raz terčom nejakej tuningovej firmy. Dvojnásobné to platí pri čistokrvných športových alebo exotických autách. Každý z nás pozná automobilku Audi a ich čoraz modernejšie a populárnejšie automobily. Jedným takým je aj model TT, ktorý je stále veľmi obľúbený a to viac v škále „športovejších“ ľudí. Ako platí pravdivé tvrdenie: „Na každé auto raz príde rad“. Ani toto TT-čko sa tomuto nevyhlo a práve jeho pohltila dávka tuningu dvojnásobne. Veď sa to dalo čakať pri takejto rýdzo športovej káre. Predstavujeme vám Audi TT v podaní firmy Rieger Tuning.

STARÉ ZNÁME TT-ČKO


Audi TT
Od predstavenia tohto „športiaka“ uplynul už nejaký ten rôčik (konkrétne 8), ale aj napriek tomu je tento voz neustále žiadaný a obdivovaný zároveň. Ukazuje, ako by malo vyzerať športové auto v malom „obale“. Pri pohľade naň zvonku začne človek rozmýšľať, čo mu toto „stvorenie“ ponúkne.

Dlho však neostane na pochybách, keď sa dozvie, že toto autíčko v sebe skrýva poriadnu dávku športovosti a dynamiky v kombinácii s bezpečnosťou a dravým výkonom.

TT-čko je ako stvorené pre mladých, život si užívajúcich ľudí, ako aj pre strednú triedu nášho národa a pre všetkých, ktorí sa chcú nejakým spôsobom odlišovať a pri tom vlastniť auto, ktoré im poskytne „všetko v jednom“.

Audi TT bolo predstavené s pevnou strechou ako Coupé a s plátenou, resp. žiadnou ako Roadster. Jedno je však isté, v obidvoch spomínaných verziách si jazdu užijete naplno a budete sa cítiť aspoň na okamih ako voľný vták. Na výber máte spomedzi dvoch motorov.


Audi TT
Tou silnejšou variantou je motor s objemom 1,8 litra 5-ventil turbo s maximálnym výkonom 225 koní (165 kW) pri 5500 ot./minútu. S týmto motorom hravo dosiahnete stovku za 6,4 sekundy a „maximálku243 km/h.

Poháňať vás bude 6-stupňová manuálna prevodovka. Na tomto motore je dobré to, že sa štandardne dodáva s pohonom všetkých štyroch kolies Quattro (4x4).

Čo by to bolo za športové auto bez poriadnej výbavy. V prípade TT-čka sa netreba v tomto prípade báť, pretože automobilka Audi ponúka pre svojich zákazníkov modelu TT nasledovnú výbavu, napríklad: ABS, ASR, ESP, el. klimatizácia, športové sedadlá, trojramenný kožený volant, elektrické vyhrievané spätné zrkadlá, palubný počítač s Auto-Check-Control a ukazovateľ atď.

Okrem toho sú v programe poťahy sedadiel Alcantara/Leder, vyhrievané dýzy ostrekovačov skla, lakovanie perlový efekt, športový podvozok, xenónové svetlomety s titanovými krytmi a ostrekovačmi, disky 225/45 R18 z ľahkých zliatin o rozmeroch 8J X 18 - 9-lúčové.


„RIEGER-ÁCKE“ TT-ČKO


U firmy Rieger sme zvyknutí na tuning s „veľkým“ T. Šance upraviť toto Audi sa chopili „oboma rukami“ a využili ju maximálne. Dodali tomuto „športiaku“ už aj tak s veľkou dávkou dynamickosti razantnejšie tvary, ktoré ešte viac „podporia“ jeho zmysly. Poďme sa spoločne pozrieť na ich výtvor.

Rieger Tuning Audi TT R-Frame
Všetko to odštartoval predný nárazník. Niežeby sériový nebol dobrý, ale tuningový je proste tuningový a úpravcovia z Rieger-u chceli túto mašinu „vyzdobiť“ niečím viac agresívnym.

Takže predná Časť Audi-ny bola zmenená pomocou tuningového predného nárazníka R-Frame značky Rieger (samozrejme :-)). Ako je zvykom pri takýchto nárazníkoch, ich súčasťou je aj predná maska. To sa stalo aj v prípade tohto TT-čka.

V hornej časti masky ostali pôvodné 4 kruhy symbolizujúce značku Audi. V spodnej časti maska pokračuje, pričom medzi mriežkami je miesto pre EČV. Celá maska je pritom „obtiahnutá“ chrómovým rámom. Po bokoch tohto nárazníka sú umiestnené dva mrežovité otvory pripomínajúce žraločie žiabre.

Tieto otvory majú za úlohu priviesť chladný vzduch ku predným brzdám. Vedľa nich, viac ku stredu nárazníka sú situované ďalšie dva otvory tentoraz potiahnuté čiernym ťahokovom.


Ich účel je takisto privádzať chladný vzduch k predným kotúčom. Predný nárazník tak už iba dotvára výnimočný dizajn tohto auta. Plynule sa spája s mierne vyčnievajúcimi blatníkmi a tvorí jednu „vlnu“ s bočnými prahmi. Takou „čerešničkou“ na torte prednej časti je farebné logo úpravcu umiestnené v pravom dolnom rohu prednej kapoty.

Rieger Tuning Audi TT R-Frame
Ďalšou „etapou“ sú bočné prahy. Tie sa plynulo spájajú s vyčnievajúcimi blatníkmi a vytvárajú aj tak veľmi príjemnú harmóniu dravosti a elegancie. Na obidvoch koncoch sa nachádzajú oválne otvory predelené priečkou. Sú vyplnené čiernym ťahokovom.

Ich úloha je klasická a to privádzať chladný vzduch k zadným kotúčovým brzdám. V strede prahov sa týči veľký nápis úpravcu RIEGER. Tieto prahy ideálne pasujú ku krivkám celého auta a zvolenému štýlu úpravy.

Ďalším krokom bola úprava zadného nárazníka. Dá sa povedať, že zmenou prešla len spodná časť. A to v podobe pomerne masívneho spodného spojlera. V jeho strede sa nachádza veľký otvor vyplnený čiernym ťahokovom v ktorom po bokoch vyčnieva pár oválnych koncoviek výfuku. Po bokoch zadného nárazníka sa ešte nachádzajú dva otvory „pretiahnuté“ smerom ku stredu nárazníka a predelené priečkou.

Majú za úlohu odvádzať zohriaty vzduch od zadných kotúčových bŕzd. Aj keď zadnému nárazníku pribudla vlastne len jeho „spodná“ časť, aj napriek tomu budí dojem športovosti a pekného súladu citu a dizajnu.


Čo by to bol za kufor (zadný), keby sa aj jeho „nedotkla“ úprava. Bol „obdarovaný“ športovým zaobleným krídlom, ktorý dokonale ladí s krivkami karosérie a doplňuje tak dravý charakter tohto auta ako aj celej úpravy.

Špecialitou tejto úpravy Audi-ny je „zmena“ strechy a bočných rámov strechy ako aj spojlera na optické predĺženie strechy. Tie sa zmenili oproti jasnej sivej metalíze, akou je maľované celé auto a to na spôsob „carboon-look“. Túto zmenu úpravcovia docielili čoraz populárnejšou nalepovacou fóliou s motívom karbónu. Veľmi šikovný trik ako docieliť „krvnú skupinu agresivity.

Takejto „kráske“ patrične patria aj vymakané disky. V tomto smere úpravcovia z Rieger-u neuvažovali príliš dlho a zvolili ozaj štýlové disky. Sú to lúčovité chrómové disky značky ASA model ZR1 s rozmermi 8.5Jx19. Obuté sú pritom do nízkoprofilových pneumatík značky Dunlop. Hádam každý si všimne, že toto TT-čko je akosi blízko pri zemi. Je to z dizajnového hľadiska, ale aj bezpečnosti, resp. lepšieho ovládania auta. O tento športový podvozok sa postarala firma KW Suspensions. Taktiež treba takéto autíčko občas aj zastaviť :-). O to sa starajú vzduchom chladené „dierované“ kotúčové brzdy značky Brembo. Pomerne slušná výbava na podvozkovú časť auta. Ale netreba sa tomu diviť. Veď toto auto si to právom zaslúži.

Posledným krokom tejto celej, pomerne rozsiahlej úpravy sú dvere. Tie okrem iného dostali „do vienka“ nálepky značiek firiem, ktoré sa na tejto prestavbe „podieľali“. Ale asi viditeľnejšou zmenou je spôsob ich otvárania. Ten sa zmenil z klasického do strany na štýl LSD alebo ináč Lambo-Doors. Takýto typ otvárania dverí je už pomerne známy a dosť populárny, ale stále dokáže upútať a je príjemným spestrením každého auta. Nevynímajúc aj v prípade Audi TT.

Opäť firma Rieger potvrdila svoje kvality a popredné miesto na tuningovej profesionálnej scéne!

Galériu obrázkov upraveného športového “vajíčka” si môžete pozrieť tu:

V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník “R-Frame” s mriežkami a integrovanou prednou maskou: 20.199,-Sk / ks
- predný nárazník “R-Frame” s mriežkami + troma stredovými výrezmi: 21.199,-Sk / ks
- predný nárazník “R-Frame” s výrezmi pre ostrekovače svetiel a integrovanou prednou maskou: 24.199,-Sk / ks
- predná čierna vsuvka do prednej masky: 11.655,-Sk / ks
- bočné prahové nadstavce (s dvoma výrezmi + mriežky): 13.410,-Sk / sada (2 ks)
- bočné prahové nadstavce (s dvoma výrezmi + mriežky), ale “Carbon-Look”: 14.310,-Sk / sada (2 ks)
- predĺženie zadnej časti strechy auta, spolu s integrovanou anténou “Shark Fin”: 4.455,-Sk / ks
- zadné prídavné krídlo na kufor auta (možnosť aplikácie aj na sériové krídlo): 11.199,-Sk / ks
- predĺženie zadnej časti strechy auta, spolu s integrovanou anténou “Shark Fin” ale “Carbon-Look”: 5.355,-Sk / ks
- kompletná sada leštených diskov ASA ZR1 CHROM 8,5x19“ (4226) a 8,5x19“ (ET30): na dopyt
- kompletný športový podvozok KW Suspension: na dopyt
- vertikálne dvere LSD: na dopyt

Promo leták k upravenému autu Audi TT (formát PDF):

preview
download
[ 937 Kb ]

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Rieger Tuning sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy RIEGER si stiahnite tu :

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Celková ponuka je samozrejme niekoľkonásobne pestrejšia než hore uvedené novinky 2006, tu zopár ďalších príkladov:


Rieger je špecialistom na vývoj, výrobu a predaj športových autodoplnkov. Kľúčovým ťažiskom je ale oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). 85% celkovej ponuky firmy Rieger pochádzajú z vlastnej domácej produkcie. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: A4
Značka: Opel / Model auta: Vectra


Značka: Audi / Model auta: A3 Sportback
Značka: Audi / Model auta: A6 Avant


Značka: BMW / Model auta: 5 E34
Značka: BMW / Model auta: 3 E46


Značka: BMW / Model auta: M3 CS-Look
Značka: Ford / Model auta: Galaxy


Značka: Mercedes / Model auta: SLK W170
Značka: Mercedes / Model auta: W202


Značka: Opel / Model auta: Calibra
Značka: VW / Model auta: Polo 6N...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy Rieger je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu RIEGER TUNING 2006 (nemecká verzia). Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na takmer 750 stranách môže byť Vaša len za 199,- Sk:

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguDoplnky od RIEGERA si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na toto Audi TT R-Frame od úpravcov z Rieger Tuning? Prosím, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Rieger Tuning, tak navštívte našu podstránku:

RIEGER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 41985x    hodnotenie: 62/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt