support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Rieger Volkswagen Scirocco – veľká vlna z nemeckého mora logo vw

Rieger Volkswagen Scirocco – veľká vlna z nemeckého mora

02.Sep.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

VW Scirocco bolo jedno z mála áut na ktoré sa ľudia tešili. Lepšie povedané, nevedeli presne, čo od neho čakať. Prekvapenie zo strany nemeckej automobilky bolo o to väčšie, keď sa na internete objavili prvé fotografie nového Scirocca. Zarytí fanúšikovia automobilov Volkswagen vedia, že predchodca Scirocca z roku 1974 bol pomerne hranatý voz a možno aj z tohto dôvodu bolo dobré oživiť legendu v trochu inom „šate“. A tak sa minuloročná Ženeva stala svedkom predstavenia ďalšieho z úspešných modelov automobilky Volkswagen, nového Scirocco.

VOLKSWAGEN SCIROCCO


Nové Scirocco je odvodené od prvého konceptu IROC, ktoré je takmer zhodné s novým modelom, no niektoré prvky sú nové, iné. Pôvodnou myšlienkou nového Scirroca je však prvý model, ktorý pochádza z roku 1974. Išlo o húževnaté, dobre vyzerajúce auto, ktoré nielen v čase svojho zrodenia zaznamenalo pomerne slušný úspech. Doba však pokročila a je čas na niečo nové.

Volkswagen teda predstavil model, ktorý sa svojim dizajnom vymyká bežným, konvenčným automobilom a prináša tak oživenie v podobe sviežeho a zároveň športovo ladeného dizajnu. Nové Scirocco je stelesnením nápaditého a skutočne štýlového dizajnu. Aj priestor pod kapotou je rovnako príjemný ako výzor tohto fešáka. Najsilnejším agregátom nového Scirocca je turbom preplňovaný dvojliter s maximálnym výkonom 200 konských síl (147 kW) a 280 Nm. Tieto hodnoty stačia na rozbehnutie z pokoja na stovku za necelých 7,2 sekundy, z čoho budú mať radosť hlavne športovo založení jedinci.

RIEGER TUNING – OSLAVA KVALITY


Nemecký tuner Rieger je známy svojimi kvalitnými výrobkami, ktoré každému autu dodajú tu správnu iskru. Zvýšenú pozornosť venoval novému VW Scirocco, z ktorého spravil ozaj drzého jedinca. Stylingový kit od Rieger obsahuje predný nárazník, vertikálne otváranie dverí, bočné prahy, zadný nárazník a tri sety diskov.

Prvým stylingovým prvkom na tomto aute je predný nárazník, ktorý sa nesie v štýle Audi R8 a na novom Sciroccu vyzerá ozaj úchvatne. Opticky zväčšuje prednú časť a autu dodáva výrazný agresívny vzhľad. Je to najmä kvôli mohutným otvorom na prívod vzduchu do motorového priestoru a ku predným brzdám. Predelené sú typickým štýlom od Rieger, vodorovnými tmavými linkami. Dizajn nového predného nárazníka dokonale korešponduje so zvyškom karosérie nového Scirocca.

Ďalším stylingovým prvkom z produkcie Rieger sú bočné prahy. Najvýraznejším prvkom je čierna výplň pozdĺžneho stredu prahov, na ktorých koncoch sú umiestnené otvory na prívod vzduchu k zadným brzdám. Vďaka tejto farebnej kombinácii sú tieto otvory dokonale skryté. Bočné prahy sú jednoduché, nenarúšajú celistvé línie auta, no zato sa starajú o to, aby sa za nimi každý okoloidúci obzrel. Čerešnička na torte tejto úpravy sú aj LSD dvere, resp. vertikálne otváranie dverí.

Súčasťou tohto stylingového balíka je aj zadný nárazník, ktorého najväčšou prednosťou je trojica otvorov na odvádzanie zohriateho vzduchu. Znížené boky nárazníka vytvárajú športový dojem, ktorý je ešte umocnený dvoma pármi okrúhlych koncoviek športového výfuku.

Bodkou za touto úpravou dávajú disky. Mnoholúčové Brock B21 White Pearl s rozmermi 9,0Jx20 palcov, päťlúčové Tomason TN5 v striebornom prevedení s rozmermi 8,5Jx19 palcov a 20 palcové biele disky s piatimi širokými lúčmi.

VW Scirocco Rieger Tuning

VW Scirocco Rieger Tuning

VW Scirocco Rieger Tuning

VW Scirocco Rieger Tuning

VW Scirocco Rieger Tuning

VW Scirocco Rieger Tuning

VW Scirocco Rieger Tuning

VW Scirocco Rieger Tuning

VW Scirocco Rieger TuningWallpaper "VOLKSWAGEN SCIROCCO JE DESIGN" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aktuálny cenník výrobkov od firmy RIEGER si stiahnite tu :

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Celková ponuka je samozrejme niekoľkonásobne pestrejšia než hore uvedené novinky 2006, tu zopár ďalších príkladov:


Rieger je špecialistom na vývoj, výrobu a predaj športových autodoplnkov. Kľúčovým ťažiskom je ale oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). 85% celkovej ponuky firmy Rieger pochádzajú z vlastnej domácej produkcie. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: A4
Značka: Opel / Model auta: Vectra
Značka: Audi / Model auta: A3 Sportback
Značka: Audi / Model auta: A6 Avant
Značka: BMW / Model auta: 5 E34
Značka: BMW / Model auta: 3 E46
Značka: BMW / Model auta: M3 CS-Look
Značka: Ford / Model auta: Galaxy
Značka: Mercedes / Model auta: SLK W170
Značka: Mercedes / Model auta: W202
Značka: Opel / Model auta: Calibra
Značka: VW / Model auta: Polo 6N

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy Rieger je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu RIEGER TUNING 2009 (nemecká verzia). Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na vyše 770 stranách môže byť Vaša len za 5,90€ (178,-Sk)

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguAko na vás pôsobí nový bodykit od Rieger Tuning pre VW SCIROCCO ? Prosíme, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Rieger Tuning, tak navštívte našu podstránku:

RIEGER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky VOLKSWAGEN vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11753x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt