support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw Rieger BMW M5 = nemecká sila + nemecká precíznosť. logo bmw

Rieger BMW M5 = nemecká sila + nemecká precíznosť.

26.Sep.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pri začutí slova BMW môže človeka napadnúť azda len jedno - dokonalosť. Automobilka BMW ako taká už na svete existuje nejaký ten rôčik, no neustále nás prekvapuje svojimi počinmi. BMW - za touto magickou trojicou písmen sa skrývajú dlhoročné poznatky použité v praxi. Nie sú to iba poznatky, ktoré robia z BMW tak dokonalú automobilku, takisto netreba zabudnúť na skúsenosti, oddanosť a cieľavedomosť. Na začiatku éry tejto bavorskej automobilky nikto ani len netušil, ako toto celé dopadne. Ani sme sa nenazdali a autá BMW sú jedny z najžiadanejších vozidiel na svete, ktoré tak skoro svoj trón neopustia. K autám BMW neodmysliteľne patrí aj tuning. A ak sa bavíme o BMW a tuningu zároveň, napadnúť nás môže len jedno, Rieger. Tento nemecký tuningový velikán sa najnovšie pozrel na tak ostrieľanú päťkovú radu s magickým znamienkom M.

ELEGANCIA NA ŠTYROCH KOLESÁCH – BMW M5


Nie je to tak dávno, čo päťkové BMW uzrelo svetlo sveta. Štýlové auto, ktoré v sebe ukrýva všetko, čo každý majiteľ od svojho auta vyžaduje. Elegancia, výkon a pôvab. To sú vlastnosti, ktoré sú obsiahnuté azda vo všetkých vozidlách BMW, radu 5 nevynímajúc. Čo je avšak na M-päťkovom BMWčku najpríťažlivejšie, to si musí nájsť každý sám.

Autá BMW nie sú len symbolom luxusu, ale známe sú taktiež aj svojimi veľkými a hlavne výkonnými motormi. V typovom označení M, sa pod kapotou tohto dravca skrýva päťlitrový benzínový desaťvalec, ktorý zo seba dokáže vyprodukovať dych berúci výkon 507 konských síl (373 kW), pri vysokých 7750 ot./minútu. Doslova elegantný zabijak.

BMW RIEGER E60


Rieger BMW M5
Keď sa Rieger pustí do niektorého z nemeckých bavorákov, výsledok bude rozhodne stáť zato. Inak to nebolo ani v prípade dnešnej novinky, ktorá rovnako ako ostatné Riegerovské variácie, vytŕča z davu. Poďme sa na túto tuning lahôdku pozrieť zblízka.

Už sériová M5-ka je čistokrvným športovým kúskom, nehovoriac o jej výkone. Ten ostal v prípade jej úpravy firmou Rieger nezmenený, no zato na vzhľade sa skutočne nešetrilo. Prednej časti dominuje výrazný spojler pod predný nárazník, ktorý jemne kopíruje prvky toho sériového.

Mohutný stredný otvor zostal odkrytý a pribudli výraznejšie bočné otvory, ktoré pôvodne boli slzovitého tvaru. Integrované svetlomety v kombinácii s dvojicou bočných minispojlerov, robia z toho auta naplno žijúceho športového tvora.

Ako je u Riegera zvykom, všetko so všetkým ladí a v tomto prípade to platí na sto percent. Predné svetlomety a bočné otvory sú toho „živým“ príkladom.


Rieger BMW M5
Ďalším krokom bola aplikácia bočných prahov. Nenáročne tvarované, no dostatočne výrazné, aby zaujali každého okoloidúceho. Zaujímavým prvkom týchto prahov sú okrajové otvory slúžiace na odvod a prívod zohriateho a čerstvého vzduchu od a k brzdám. Práve tieto otvory sú predelené chrómovou priečkou a celý priestor medzi nimi je z karbónu v sivom prevedení. Práve tento krok dodal autu ten žiadaný agresívny look, ktorý mnohým autám chýba. Dokonalé zladenie športového charakteru a čistej elegancie.

Ani zadný nárazník neostal nepoškvrnený, pretože firma Rieger mu do vena uložila športoý difúzor, ktorý je vyrobený z ultra ľahkého materiálu zvaného karbón, taktiež v sivej farbe. Dojem športového „zadku“ už len dotvára stredový otvor vyplnený šedým ťahokovom a štvorica koncoviek športového výfukového systému s priemerom 4x76mm.

Posledným športovo-elegantným krokom v rámci body-kitu je lišta na veku kufra. Maximálne jednoduché, no dostatočne účinné na to, aby to plnilo nielen efektivitu ale aj patričný efekt.

Posledným krokom úpravcov boli disky, ktoré ako sa hovorí, „robia auto“. V tomto prípade ide o chrómové mnoholúčové disky značky ASA ZR1 s rozmermi príjemných 19 palcov. Obuté sú do športových pneumatík o rozmeroch 245/39 vpredu285/30 vzadu.

Fotogaléria BMW M5 v úprave od Rieger Tuning:Aktuálny cenník výrobkov od firmy RIEGER si stiahnite tu :

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Celková ponuka je samozrejme niekoľkonásobne pestrejšia než hore uvedené novinky 2006, tu zopár ďalších príkladov:


Rieger je špecialistom na vývoj, výrobu a predaj športových autodoplnkov. Kľúčovým ťažiskom je ale oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). 85% celkovej ponuky firmy Rieger pochádzajú z vlastnej domácej produkcie. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: A4
Značka: Opel / Model auta: Vectra
Značka: Audi / Model auta: A3 Sportback
Značka: Audi / Model auta: A6 Avant
Značka: BMW / Model auta: 5 E34
Značka: BMW / Model auta: 3 E46
Značka: BMW / Model auta: M3 CS-Look
Značka: Ford / Model auta: Galaxy
Značka: Mercedes / Model auta: SLK W170
Značka: Mercedes / Model auta: W202
Značka: Opel / Model auta: Calibra
Značka: VW / Model auta: Polo 6N

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy Rieger je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu RIEGER TUNING 2007 (nemecká verzia). Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na vyše 770 stranách môže byť Vaša len za 189,- Sk:

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguPáči sa vám toto BMW e60 M5 od Rieger Tuning? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Rieger Tuning, tak navštívte našu podstránku:

RIEGER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10970x    hodnotenie: 20/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt