support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Dokonalosť v podobe Opel Astra GTC Rieger ! logo

Dokonalosť v podobe Opel Astra GTC Rieger !

10.Jan.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Rok čo rok vychádzajú nové a nové, alebo minimálne "upgradované" verzie, či hotové modely najrôznejších automobiliek sveta. Vany, hatchbacky, limuzíny či kombíčka, vo väčšine prípadoch je to stále niečo nové, doteraz nevídané. Nie je pochýb o tom, že automobilý svet a ich výrobcovia samotní poznajú požiadavky spotrebiteľského trhu. Myslím, že všetky modelové kategórie sú vyvážené. Čo však bude zaujímať nás, sú športové automobilové verzie, napríklad nové Audi TT. Auto ako stvorené pre športového nadšenca. Malá, útla, no dostatočné výkonná kára, s ktorou sa na cestách zaručene hanbiť nemusíte. Nás ale bude zaujímať trochu iné sústo, Opel. Ich autá pozná hádam každý, pričom na svoje si prídu všetci. Ich legendárna Astra je na svete už nejaký ten čas a bolo opäť na čase predstaviť jej novšiu sestru. Konkrétne model Astra GTC. Čo nevidieť, záujem o tento model prejavila nejedna tuningová firma, aby ulahodila oku nejednému zákazníkový. Predstavujeme vám Opel Astra GTC v podaní nemeckého tuningového velikána, firmy Rieger.

OPEL ASTRA GTC V SÉRIOVOM STAVE


Ako charakterizovať nový Opel Astra. Dizajnovo štýlové auto, ktoré doslova prekypuje dynamikou v kombinácii s dostatočne očividným športovým charakterom a dôležitou dávkou bezpečnosti. Myslím, že takéto slová sa na novú Astru hodia dokonale.

Opel sa za motorovú ponuku pre tento model nemusí červenať. V ponuke je päť benzínových a štyri turobdízlové agregáty. Spomedzi benzínovej skupiny vykukuje jeden nadupaný štvorvalcový motor s objemom dva litre, ktorý sa v kombinácii s malými rozmermi tohto auta a celkovým výkonom 200 koní (147 kW) môže rovnať s výkonnejšími autami vyššej triedy. A možno aj viac. Ani dízel neostal nepovšimnutý a pomocou štyroch valcov s objemom 1,9-litra a podporou turba, produkuje tento motor celkový výkon 150 konských síl (110 kW).

Čo na to poviete. Malý, ale mršný. Takýto motorový potenciál, malé rozmery a športovo-elegantný vzhľad robia z tohto auta spoločníka aj tým náročnejším motoristom.

„OPEL ASTRA GTC RIEGER TUNING“


opel astra gtc rieger
Nemecký Rieger pozná určite každý zarytý fanúšik tuningu. Ich práca je symbolom dokonalej spolupráce, predstavivosti a hlavne citu pre krásu. Výsledky ich práce sú zakaždým majtrovské diela. Vedia rozlíšiť čo je gýč a čo pekná úprava. Musím povedať, že dnešná novinka, Opel Astra GTC (trojdverová verzia) je perfektnou ukážkou ich tunerskej zručnosti. To, čo vytvorili, stojí ozaj za pochvalu.

Ako som spomenul vyššie, firma Rieger sa pustila do trojdverovej verzie. Je jasné, prečo tak urobili. Úprava tohto modelu spočívala v prednom nárazníku, diskoch, bočných prahoch, zadného nárazníka atď. Poďme sa postupne pozrieť na jednotlivé časti.

Ako prvé prišiel na rad predný nárazník. Sériový bol tak vymenený za mierne upravený, samozrejme firmou Rieger. Vyznačuje sa predovšetkým svojimi troma otvormi, ktoré sú typické oblými, pričom dokonale na seba nadväzujú.

Bočné dva otvory sú tvarované a lá slzy, pričom majú integrované halogénové svetlá.

Spodná časť nárazníka je osadená bočnými spojlermi, kde medzi nimi je umiestnená karbónová lišta v červenej farbe. Naozaj športový výzor prednej časti dotvárajú mračítka predných svetlometov a optické predĺženie strechy spredu, v podobe nalepovacej fólie.

Bočné prahy v prípade tejto káry boli navrhnuté dovolím si povedať, brilantne. Ich celkový dizajn dokonale kopíruje bočné krivky a samotnú siluetu bočnej časti auta. Oblé línie a nasávací otvor (privádza vzduch k zadným brzdám) v ich zadnej časti evokujú v človeku pocit blaženosti.

opel astra gtc rieger
Aj sériový zadný nárazník našiel za seba náhradu. Najnovšie sa tam vyníma rýdzo nový, športový od firmy Rieger. Jeho hlavným poznávacím znakom sú dva páry otvorov, umiestnené na boku nárazníka. Tie, ako aj ostatné otvory, sú vyplnené tmavým ťahokovom. Nesmieme zabudnúť ani na zadný difúzor a to buď vo farbe karosérie alebo v šedej, dravej farbe. Difúzor v sebe obsahuje dva otvory pre štvoricu okrúhlych koncoviek výfuku a stredový otvor, pre kontrolované vírenie vzduchu pod autom.

Samotné prevedenie všetkých týchto prvkov je dotiahnuté dokonca a samotný výsledok je viac než prefektný. Zladenie jednotlivých súčasti zadnej časti dodáva autu ten nezabudnuteľný športový nádych. A to som ešte nespomenul zadné krídlo, ktoré sa dizajnom radí medzi agresívne športové krídla a decentné strešné spojlere.

Čerešničkou na tejto automobilovej torte sú disky. Podľa môjho názoru sú to jedny z najkrajších, aké som kedy videl. Resp. aby som bol presný, disky, ktoré tak dokonale pasujú k samotnému autu som ešte nevidel. Ich desaťlúčový chrómový dizajn s vypuklým charakterom je zárukou nádherného dizajnu a samotného výsledku.

Ako sa vám táto premena pozdáva? Podľa mňa je to jedna z najlepších prác, aké boli v poslednej dobe k „podívanej“. Rieger opäť potvrdil svoje kvality a fakt, že sa radí medzi tunerskú špičku.

Fotogaléria upraveného auta Opel Astra GTC Rieger Tuning:
Wallpaper Rieger Opel Astra GTC (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aktuálny cenník výrobkov od firmy RIEGER si stiahnite tu :

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Celková ponuka je samozrejme niekoľkonásobne pestrejšia než hore uvedené novinky 2006, tu zopár ďalších príkladov:


Rieger je špecialistom na vývoj, výrobu a predaj športových autodoplnkov. Kľúčovým ťažiskom je ale oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). 85% celkovej ponuky firmy Rieger pochádzajú z vlastnej domácej produkcie. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: A4
Značka: Opel / Model auta: Vectra
Značka: Audi / Model auta: A3 Sportback
Značka: Audi / Model auta: A6 Avant
Značka: BMW / Model auta: 5 E34
Značka: BMW / Model auta: 3 E46
Značka: BMW / Model auta: M3 CS-Look
Značka: Ford / Model auta: Galaxy
Značka: Mercedes / Model auta: SLK W170
Značka: Mercedes / Model auta: W202
Značka: Opel / Model auta: Calibra
Značka: VW / Model auta: Polo 6N

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy Rieger je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu RIEGER TUNING 2006 (nemecká verzia). Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na takmer 750 stranách môže byť Vaša len za 229,- Sk:

Katalóg si kúpiť môžete rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguVydarila sa podľa vás optická úprava od Rieger Tuning na aute značky Opel Astra GTC? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Rieger Tuning, tak navštívte našu podstránku:

RIEGER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky OPEL vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

OPEL tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 46363x    hodnotenie: 52/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt