support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Mercedes C W203 - upravený sedan od Rieger Tuning ! logo

Mercedes C W203 - upravený sedan od Rieger Tuning !

20.Feb.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Čo vás ako prvé napadne, ak začujete slovné spojenie športová limuzína? Luxus kombinovaný s dynamickým exteriérom alebo napríklad športový sedan s prešpikovaným interiérom? Tak či onak, stále sa budeme „baviť o tom istom“. Tieto autá si zaručene našli svoju cestu k srdciam ľudí po celom svete. Veď predsa za svoje peniaze dostanete luxusnú športovú limuzínu, s ktorou môžete cestovať na služobné cesty, prichádzať na rokovania alebo sa len tak hrať s plynovým pedálom a máte istotu, že vás nesklame. Budem konkrétny. Iste všetci poznáte automobilku s trojcípou hviezdou v kruhu vo svojom znaku. Mám na mysli nemecký Mercedes, ktorý si svojimi autami, vyznačujúcimi sa maximálnou kvalitou a technickým prevedením, získal celý svet. Jeho modely nájdeme doslova v každom kúte sveta od tých najstarších modelov až po dnešné rakety. Jedným z obľúbencov je tiež Mercedes triedy C, model W203 (sedan). Limuzína s dostatočne športovým nádychom, no očividne nepostačujúcim na to, aby ostalo „len tak bez povšimnutia“. Minimálne nie pre nemeckú firmu Rieger.

MERCEDES C W203


Od prvého vyrobeného kusu tejto parády ubehol nejaký ten rôčik, no na jeho popularite sa to veľmi neodráža. Ako dôkaz o tom, že pri tomto modely si prišiel na svoje doslova každý, svedčí aj fakt, že vyrobených bolo hneď niekoľko karosárskych prevedení, konkrétne sedan, hatchback a station wagon, resp. kombi. Čiže vybrať si mohol každý.
Ani za motorovú ponuku sa tento model nemusel a ani nemusí hanbiť. Ponúka tri nafťáky a štyri benzínové motory, kde najsilnejším vpredu uloženým motorom je 3,2-litrový 6-válec s celkovým výkonom 218 koní pri 5700 ot./minútu. Vcelku slušný výkon, keď vezmeme v úvahu, že auto bolo predstavené pred vyše siedmimi rokmi.

MERCEDES C W203 RIEGER TUNING


mercedes c w203
Rieger je povestný svojimi odvážnymi, no dostatočne štýlovými úpravami, ktoré by mohli byť označené jedným slovom – jedinečné. Na svete nie je veľa takých úpravcov, akým je práve nemecký Rieger. Takých, ktoré by produkovali dielce takej kvality a tak dokonalého a krásneho dizajnu ako to robí práve Rieger.

Najnovšie si na mušku vzal ten povestný C-éčkový Mercedes v prevedení sedan. Čo tak ho trochu oživiť, resp. dodať mu plnokrvného športového ducha?

Ako býva zvykom, celá prestavba sa začala v prednej časti, konkrétne sa týkala predného nárazníka. Ten sa oproti sériovému môže pochváliť športovejšou spodnou časťou, ktorá je charakteristická podlhovastým centrálnym otvorom. Ten viditeľne korešponduje s líniami masky a okrajmi prednej kapoty. Po stranách nárazníka taktiež nájdeme dvojicu dekor otvorov s integrovanými hmlovými svetlami a štvoricu rebrovitých úzkych otvorov, ktoré privádzajú chladný vzduch k predným brzdám. Táto séria otvorov, mimochodom vyplnených čiernym ťahokovom, vytvára príjemný súlad užitočného a skrášľujúceho. V najspodnejšej časti nárazníka by sme ešte objavili pár bočných menších spojlerov.


mercedes c w203
Elegancia sa preniesla aj na bok auta a to v podobe bočných prahov. Ako je to už Rieger-a zvykom, v strede sa vyníma obrovský nápis úpravcu. To aby každý vedel, o čo ide :-). Rovnako je zvykom séria otvorov na odvod a prívod vzduchu od a k brzdám, ktoré sú efektne predelené laminátovou priečkou. Dokopy to v človeku vyvoláva pocit, že má pred sebou čosi „krvilačné“.

Aj na zadnú časť auta raz muselo dôjsť. V tomto prípade o modifikovaný zadný nárazník, ktorý bol obohatený o spodnú časť. Tá auto opticky znižuje a sa nesie v podobe dvojice podlhovastých otvorov predelených priečkou a vyplnených tmavým ťahokovom.

Z ľavého otvoru navyše vykukuje dvojica nerezových koncoviek výfuku. Minimalistická zmena s poriadnou dávkou účinnosti. Zabudnúť nesmieme ani na zadné športové krídlo, ktoré tomuto autu dodalo naozaj poriadne množstvo toho povestného dravého ducha.

Aby toto celé dávalo nejaký zmysel, auto je postavené na dvojdielnych 18-palcových osemlúčových diskoch.Fotogaléria Mercedes C v úprave od Rieger Tuning:Aktuálny cenník výrobkov od firmy RIEGER si stiahnite tu :

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Celková ponuka je samozrejme niekoľkonásobne pestrejšia než hore uvedené novinky 2006, tu zopár ďalších príkladov:


Rieger je špecialistom na vývoj, výrobu a predaj športových autodoplnkov. Kľúčovým ťažiskom je ale oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). 85% celkovej ponuky firmy Rieger pochádzajú z vlastnej domácej produkcie. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: A4
Značka: Opel / Model auta: Vectra
Značka: Audi / Model auta: A3 Sportback
Značka: Audi / Model auta: A6 Avant
Značka: BMW / Model auta: 5 E34
Značka: BMW / Model auta: 3 E46
Značka: BMW / Model auta: M3 CS-Look
Značka: Ford / Model auta: Galaxy
Značka: Mercedes / Model auta: SLK W170
Značka: Mercedes / Model auta: W202
Značka: Opel / Model auta: Calibra
Značka: VW / Model auta: Polo 6N

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy Rieger je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu RIEGER TUNING 2006 (nemecká verzia). Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na takmer 750 stranách môže byť Vaša len za 229,- Sk:

Katalóg si kúpiť môžete rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguPáči sa vám tento Mercedes-Benz c w203 od Rieger Tuning? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Rieger Tuning, tak navštívte našu podstránku:

RIEGER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky MERCEDES vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 15078x    hodnotenie: 22/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt