support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo bmw BMW E46 M3 - ďalší predátor od firmy Rieger ! logo bmw

BMW E46 M3 - ďalší predátor od firmy Rieger !

27.Jun.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Vozy BMW netreba nijak zvlášť predstavovať. Už od svojho skorého veku predstavovali jednu z najlepších alternatív v rámci kúpy osobného vozidla. Tieto bavorské autá sú symbolom precíznosti, výkonu a nezameniteľného šarmu. Buďme úprimní a povedzme si, kto vo svojom detstve aspoň raz nezatúžil po „baworáku“. Už ako mladí sme snívali o tom, že raz budeme jedno z týchto nádherných skvostov vlastniť. Jednoducho povedané, „keď budem veľký, kúpim si BMW“ :-) BMW stelesňujú mladú a nespútanú silu, ktorá sa túži prejaviť a nenechá sa len tak odstrčiť. O autách značky BMW je taktiež veľmi známe, že sa často stávajú terčom rôznych úpravcov, či sú to menší súkromníci, alebo sa jedná o prestížnu tuningovú firmu, záujem o tieto autá je stále veľmi veľký. Jednou z takýchto firiem je aj veľmi uznávaná firma Rieger, hovoriaci rovnakou rečou, ako automobilka BMW. Ten si na paškál zobral najvýkonnejšie trojkové BMW M3. Na výsledok sa pozrime spolu.

BMW M3


BMW M3 je spojenie sily a dokonalého dizajnu, ktorý pozná azda každý fanúšik štyroch kolies. Písmeno M v modeloch BMW predstavuje niečo viac, než čo dokážu ponúknuť „bežné“ baworáky...ide tu predovšetkým o vysoký výkon sprevádzaný športovým dojmom. V tomto prípade dojem neostal iba v podobe pocitu. Prvý model BMW E46 M3 bol predstavený v roku 2000 v Ženeve a už vtedy sa dalo očakávať, že pôjde o veľmi úspešné auto. Môžeme povedať, že očakávania sa naplnili.

Pod kapotou tohto M-kového BMWčka sa ukrýva rozzúrený šesťvalec s objemom 3,2 litra, ktorý poskytuje plnohodnotných 343 konských síl (252 kW) pri vysokých 7900 ot./minútu. Zrýchlenie z nuly na stovku za 5,2 sekundy hovorí za všetko.

RIEGER BMW M3


rieger bmw e46 m3
Ako je u Rieger-a zvykom, vždy ponúkne niečo, čo si hneď nájde svojich priaznivcov. Rieger je povestný svojim prístupom k tuningu v zmysle „nič extrémne“ a často krát sa do úprav púšťa v štýle „Sport“, čiže dizajnovo zaujímavo tvarované prvky bodykitu vzbudzujúce dojem športovosti a dravého spôsobu správania.

Rieger pripravil pre toto BMW M3 poriadne nadupaný bodykit, ktorý má množstvo prvkov, ktoré kričia „nebojíme sa ničoho!“. Celú premenu odštartovala predná časť auta, ktorá bola modifikovaná s ozaj veľkým citom, keďže športového potenciálu ma sériová M3 viac než dosť. Pre zvýšenie agresivity pribudli mračítka predných svetiel a prídavná časť pod predný nárazník. Tá pozostáva z laminátového spojlera, na ktorý je pripevnený karbónový difúzor. Celá táto časť je hrubá len 44 mm, no aj napriek tomu dodáva autu obrovské množstvo sebavedomia a športovej nervozity.

Navyše je tento set doplnený o dvojicu malých stabilizátorov, aké poznáme z rôznych cestných špeciálov závodu DTM. Tieto „držiaky“ sa k tomuto BMW ako aj k samotnému štýlu úpravy náramne hodia.


rieger bmw e46 m3
Ani bok auta s ničím nezaostáva za prednou časťou. Práve tu boli osadené pomerne výrazne prahové nástavce, ktoré sú charakteristické predovšetkým dvojicou menších otvorov na každom prahu, predelených laminátovou priečkou. Tie plnia funkciu prívodu a odvodu vzduchu k a od kotúčových bŕzd. Navyše sú tieto prahy krásne tvarované, pričom so zvyškom karosérie ladia doslova „do bodky“.

Poslednou dizajnovou fázou bol zadok tejto káry. Aj tu sa úpravcovia držali hesla „decentne, ale športovo“ a modifikovali zadný nárazník v zmysle pridania karbónového difúzora, ktorý je ovenčený dvoma pármi okrúhlych koncoviek výfuku. Elegantný, no zato maximálne športový krok úpravcov.

Azda najväčšou lahôdkou na tomto aute sú nádherné 14-lúčové disky BBS v striebornej farbe s rozmermi 8,5Jx19 vpredu a mohutných 10Jx19 vzadu. Obuté sú v pneumatikách Continental.

Na svete neexistuje lepšia kombinácia, než BMW kupé a BBS. Disky tejto značky sú jednoducho nádherné a extrémne kvalitné. BMW a BBS idú k sebe ako únava a posteľ :-).

Úpravcovia nenechali nič na náhodu a vybavili auto brzdami Brembo s dierovanými kotúčmi o rozmere 355x32 mm. Nevyhli sa ani aplikácií športového podvozku KW pre potreby mohutných kolies a inštalácií športového filtra K&N.

Tunerom z firmy Rieger sa úprava M3 podarila priam dokonale. Vlastne ktorá úprava sa im nevydarila...

Fotogaléria BMW E46 M3 v úprave od Rieger Tuning:Wallpaper s námetom Rieger BMW M3 E46:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Aktuálny cenník výrobkov od firmy RIEGER si stiahnite tu :

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Celková ponuka je samozrejme niekoľkonásobne pestrejšia než hore uvedené novinky 2006, tu zopár ďalších príkladov:


Rieger je špecialistom na vývoj, výrobu a predaj športových autodoplnkov. Kľúčovým ťažiskom je ale oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). 85% celkovej ponuky firmy Rieger pochádzajú z vlastnej domácej produkcie. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: A4
Značka: Opel / Model auta: Vectra
Značka: Audi / Model auta: A3 Sportback
Značka: Audi / Model auta: A6 Avant
Značka: BMW / Model auta: 5 E34
Značka: BMW / Model auta: 3 E46
Značka: BMW / Model auta: M3 CS-Look
Značka: Ford / Model auta: Galaxy
Značka: Mercedes / Model auta: SLK W170
Značka: Mercedes / Model auta: W202
Značka: Opel / Model auta: Calibra
Značka: VW / Model auta: Polo 6N

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy Rieger je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu RIEGER TUNING 2010 (nemecká verzia). Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na vyše 800 stranách môže byť Vaša len za 6,90 €:

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguPáči sa vám toto BMW e46 M3 od Rieger Tuning? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Rieger Tuning, tak navštívte našu podstránku:

RIEGER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky BMW vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

BMW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 25331x    hodnotenie: 19/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt