support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo audi Rieger Audi A4 Avant – veľmi podarená prácička ! logo audi

Rieger Audi A4 Avant – veľmi podarená prácička !

02.May.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Existujú autá, ktoré sú od výroby obdarené veľmi atraktívnym dizajnom, ktorý je hodný úprimnej pochvaly. Aj na tých dizajnovo najdokonalejších vozidlách sa s istou dávkou opatrnosti a zmyslu pre krásu dá niečo vylepšiť alebo skrášliť. Nemusí to ani byť o tom, kto ma lepší, či krajší voz, dôležité je, aby sa páčil svojmu majiteľovi. Tuningovú firmu Rieger pozná určite drvivá väčšina z vás, pretože je to firma, ktorá doslova vie, čo robí. Na svojom konte má neuveriteľné množstvo úprav modelov automobiliek ako Mercedes, BMW, Opel, Ford, Volkswagen atď, no posledný úlovok je rovnako ako každý iný v niečom výnimočný. „Obeťou“ sa stal nový model Audi A4 s prívlastkom Avant, ktorého výzor je ešte ostrejší.

A4 AVANT – KOMBI AKO MÁ BYŤ


Audi A4 Avant
Audi A4 Avant je najnovší model tejto nemeckej automobilky, ktorý od svojho príchodu očakáva rovnako veľa, ako ostatné modely tejto značky so štyrmi kruhmi v znaku. U automobilky Audi sme zvyknutí na výrazné a dynamické krivky, ktoré ostali zachované aj u tohto modelu.

Technicky vychádza z nového sedanu a aj preto si z neho odnieslo štýlový športový nádych s istou dávkou elegancie a samozrejme ostrý prejav. Kto túži po mršnom a dobre vyzerajúcom aute, ktoré nezaprie svoju orientáciu na rodinu, je Audi A4 Avant tou správnou voľbou.

Audi je známe svojím prístupom k pohonným jednotkám svojich modelov a ani v prípade tohto kombíka nenechalo nič na náhodu. Vybavený je dvoma vznetovými a dvoma zážihovými motormi, ktoré určite uspokoja každý typ zákazníka.
Najsilnejším agregátom je benzínový šesťvalec FSI s objemom 3,2 litra, ktorý dokáže vyprodukovať nemalý výkon dosahujúci hodnoty 265 konských síl (195 kW) a 330 Nm, ktoré sú k dispozícií od 3000 ot./minútu. Samozrejmosťou je pohon quattro a 6-stupňový tiptronic.

RIEGER A ADUI – NEROZLUČNÁ DVOJICA


Rieger Audi A4 Avant
Pojmy Audi a Rieger k sebe neodlúčiteľne patria, to je fakt. Možno aj preto sa úpravca najnovšie rozhodol vrhnúť sa na úpravu ďalšieho modelu z rodiny Audi – A4 Avant. Ako to dopadlo, posúďte sami.

Úprava nového kombíka od Audi je pomerne rozsiahla a aj preto je výsledkom ctižiadostivo pôsobiace auto s výrazným športovým look-om.

V prednej časti auto sa po zásahu dizajnérov z Rieger snúbi nový predný nárazník, ktorého dominantnou časťou je teraz dvojica spodných spojlerov, medzi ktorými je umiestnená priečka z červeného karbónu.

Bočné otvory sú podobné, ako v sérií, no maska dostala nové rebrovanie a štýlový chrómový lem.

Namontované boli aj mračítka predných svetlometov. Auto vďaka týmto zmenám dostalo nový a hlavne dynamicky pôsobiaci vzhľad.


Rieger Audi A4 Avant
Zaujímavým doplnkom sú bočné prahy, ktorých najzaujímavejším prvkom je žliabok tiahnuci sa pozdĺž celých prahov, ukončený otvorom, ktorého podklad je z tmavého karbónu.

Je to bezpochyby veľmi zaujímavý prvok, ktorý autu pridáva na vážnosti a určitej profesionalite.

Otvory, ktorými je žliabok prahov ukončený, slúžia jednak ako dekór, ale taktiež slúžia na prívod chladného vzduchu k zadným kotúčovým brzdám.

Skrášľovacou kúrou prešiel aj zadný nárazník, ktorému bol „implantovaný“ karbónový difúzor s centrálnym otvorom a dvoma pármi okrúhlych koncoviek športového výfuku.

Difúzor je pritom súčasťou jednoliateho celku, ktorý je pripevnený o nárazník zospodu. Pre zvýraznenie efektu tejto úpravy, úpravca posadil auto na športový znížený podvozok KW a mnoholúčové disky ASA.


Rieger Audi A4 Avant

Rieger Audi A4 Avant

Rieger Audi A4 Avant


Fotogaléria Audi A4 Avant v úprave od Rieger Tuning:Aktuálny cenník výrobkov od firmy RIEGER si stiahnite tu :

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Celková ponuka je samozrejme niekoľkonásobne pestrejšia než hore uvedené novinky 2006, tu zopár ďalších príkladov:


Rieger je špecialistom na vývoj, výrobu a predaj športových autodoplnkov. Kľúčovým ťažiskom je ale oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). 85% celkovej ponuky firmy Rieger pochádzajú z vlastnej domácej produkcie. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: A4
Značka: Opel / Model auta: Vectra
Značka: Audi / Model auta: A3 Sportback
Značka: Audi / Model auta: A6 Avant
Značka: BMW / Model auta: 5 E34
Značka: BMW / Model auta: 3 E46
Značka: BMW / Model auta: M3 CS-Look
Značka: Ford / Model auta: Galaxy
Značka: Mercedes / Model auta: SLK W170
Značka: Mercedes / Model auta: W202
Značka: Opel / Model auta: Calibra
Značka: VW / Model auta: Polo 6N

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy Rieger je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu RIEGER TUNING 2008 (nemecká verzia). Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na vyše 770 stranách môže byť Vaša len za 199,- Sk:

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguPáči sa vám aktuálne upravený Audi A4 Avant od Rieger Tuning? Prosím, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Rieger Tuning, tak navštívte našu podstránku:

RIEGER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky AUDI vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13409x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt