support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Veterán Spyder z 50. rokov opäť ožíva - úprava Volkswagen Beetle od Wittera Retro-Ma.de logo vw

Veterán Spyder z 50. rokov opäť ožíva - úprava Volkswagen Beetle od Wittera Retro-Ma.de

22.Dec.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nedávno sme v redakcii dostali upozornenie na jednu veľmi zaujímavú nemeckú firmu, ktorá sa venuje úpravám športových automobilov minulosti i súčasnosti a svojimi úpravami im dodáva zaujímavú iskru. Tá firma sa volá Wittera a dnes sa bližšie pozrieme na jej dvojmiestny športový model, ktorý je ako vystrihnutý z obdobia 50-tych rokov minulého storočia.

PORSCHE 550? NIE TAK ÚPLNE


Ľudia z dielne Wittera radi experimentujú a vymýšľajú zaujímavé kreácie, ktoré vám a vášmu autu dokonale pomôžu vyniknúť na cestách. V ich portfóliu síce nenájdete desiatky rôznych úprav, ako sme zvyknutí pri väčších tuningových dielňach, ale len také, v ktorých sú tvorcovia jednoducho „doma“ a ktoré majú svoj osobitý štýl. Taká je aj klasika Retro-Ma.de Spyder inšpirovaná legendárnym modelom Porsche 550. Nedajte sa však zmiasť, základom tohto auta nie je Porsche, ale Volkswagen a spoločnosť ponúka tento kúsok v dvoch veľkostných verziách. Ako sa tomu hovorí? Napodobenina? Ani nie, tu by sa skôr patrilo povedať, že ide o veľmi precízne spracovanú repliku športovej legendy, ktorá síce možno nebude mať astronomickú zberateľskú hodnotu, ale svojim vzhľadom určite polahodí oku. To, že záujem vzbudí všade kam s ňou prídete, snáď ani nemusíme pripomínať, veď športiak z 50-tych rokov minulého storočia je dnes poriadnou raritkou. Aj keď tento kúsok je omnoho mladší.

Základom tejto napodobeniny historického pretekárskeho auta je pritom celkom bežný Volkswagen Beetle, v druhej variante, označenej písmenom S, s upraveným šasi dokonca zodpovedajú rozmery vozidla originálu z minulosti, čo pri replikách nie je práve celkom bežným javom. Firma zároveň ponúka ku Spyderu aj rôzne doplnky ako disky, či rozšírené blatníky. Potenciálny zákazník si môže tiež vybrať z dvojice pohonných agregátov – kvôli priestoru v zadnej časti je však na výber z plochých motorov typu boxer. Takže, ak by ste sa rozhodli nechať si prestavať svoj VW Chrobák na takýto historický kúsok, pripravte sa na to, že výmene motora sa nevyhnete.

retro ma.de made spyder vw beetle wittera

RETRO-MA.DE SPYDER SA DODÁVA LEN S PLOCHÝMI MOTORMI


Firma Wittera si pre tento model vybrala dva ploché agregáty – zákazník môže uprednostniť buď 1.7-litrový 16-ventilový štvorvalec z Alfy Romeo 33 s výkonom 132 koní alebo turbom preplňovaný motor Subaru s výkonom 254 koní. V tom druhom prípade môžete počítať tiež s prevodovkou Audi. Tvorcovia si podrobnejšie technické špecifikácie nechali pre seba a k dispozícii nie sú ani parametre zrýchlenie. Počítame však, že vďaka odľahčenej konštrukcii sa môže tento kvázi legendárny športiak pochváliť celkom nízkou hmotnosťou a teda 254 koní určite narobí poriadny vietor.

retro ma.de made spyder vw beetle wittera

Výroba replík je vo svete celkom obľúbená. Za nie veľmi vysokú sumu môžete mať auto vyzerajúce úplne inak a oveľa drahšie než v skutočnosti je. Pravdou síce je, že hodnotu napodobňovaného auta reálne nikdy nezíska, ale záujem vzbudí tak či tak a majiteľ si touto cestou môže aspoň na oko splniť svoj sen. Podobným prípadom je aj tento počin od nemeckej firmy Wittera, ktorý sme si dnes predstavili. Vyznačujúc sa skvelým a presným spracovaním, dobovým interiérom a ďalšími detailmi vás na chvíľu predsa len nechá zapochybovať, či pred vami nestojí legendárne Porsche 550, ktoré v 50-tych rokoch brázdilo svetoznáme pretekárske okruhy. Po detailnejšom pohľade nájdete samozrejme nejednu odlišnosť, ale to sa pri replikách dá odpustiť. No nechceli by ste ju mať doma?

retro ma.de made spyder vw beetle wittera

retro ma.de made spyder vw beetle wittera

retro ma.de made spyder vw beetle wittera

retro ma.de made spyder vw beetle wittera

retro ma.de made spyder vw beetle wittera

wittera logo

Ako sa Vám páči táto replika Retro-Ma.de Spyder od nemeckej firmy Wittera?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Wittera, tak navštívte našu podstránku:

WITTERA


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VOLKSWAGEN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Porsche vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

PORSCHE tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Zdeno Hladký
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3948x    hodnotenie: 12/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt