support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Renault Megane Grand Tour EVO II od Carzone Specials ! logo

Renault Megane Grand Tour EVO II od Carzone Specials !

18.Sep.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nejeden chlap na svete má záľubu v športových autách. Jedno si kúpi, a užíva si mladosť a voľnosť. Čo sa však stane fanúšikovi športových áut, ktorý takéto auto nevlastní a ešte k tomu si zakladá rodinu? Má dve možnosti: buď sa rozhodne pre kúpu jedného auta jeho srdcu blízkemu alebo jedného rodinného auta, ale to iba v tom prípade, ak je dobre finančne založený. Ak tak nie je, jediné, čo mu ostáva je vzdať sa túžby po rýchlom a dravom aute a zainvestovať do poriadneho rodinného vozu, napríklad „kombíčka“. Pre mnohých mužov srdce lámajúce rozhodnutie. Avšak dnešný moto-svet a hlavne tuningový, je tak rozvinutý, že aj v takomto prípade sa nájde riešenie. Avšak jediné, ale predsa. Nie je ním nič iné, než si takéto rodinné autíčko nechať upraviť. I keď druhá vec je, ako zareaguje vaša manželka, ale to už nie je starosť tuningových firiem :-). Možností úprav je nespočetné množstvo a je len na vás, pre čo sa rozhodnete. Dovoľte, aby sme vám predstavili jednu z možností. Jedná sa o belgickú tuningovú firmu Carzone Specials a ich najnovší úlovok, rodinné kombi, Renault Megane Grand Tour.

SÉRIOVÁ TVÁR RENAULT MEGANE GRAND TOUR


Robustné tvary, ostré a hranaté krivky, to sú hlavné črty nového Renault Megane Grand Tour, čiže combi :-). Auto veľké, priestranné a pre niekoho dizajnovo lákajúce. Každé auto je svojim spôsobom v niečom jedinečné. V prípade tohto auta je to určite dizajn. Je vyzývavý, futuristický a hlavne ojedinelý. Je síce pravda, že niekomu sa nemusí páčiť, ale ako sa vraví, sto ľudí, sto chutí.

Motorová ponuka pre tento voz je vcelku rozsiahla. Vybrať si môžete spomedzi troch benzínových a troch naftových motorov. Najsilnejším „benziňákom“ je dvojliter 16V o celkovom výkone 135 koní. Ani diesel sa nedal zahanbiť a prichádza v podobe dvojlitra dCi 16V s pekným výkonom 150 konských síl. Myslím, že si každý príde na svoje.

TUNING V PODOBE CARZONE SPECIALS


Renault Megane Carzone
Určite každý pozná firmu Carzone Specials a jej niekedy naozaj bláznivé variácie úprav. Inak tomu nebolo ani pri tomto aute a pripravili preňho kompletný bodykit pod označením RS EVO II. Je nad slnko jasné, že sa skutočne jedná o odvážny a agresívny dizajn. Ale opäť tu platí jedno, nie každému sa takýto typ úpravy páči. Veď, posúďte sami.

Celá táto „púť“ sa začala pri prednom nárazníku, kde bol namontovaný zbrusu nový, od firmy CS. To, čo úpravcovia spravili s týmto nárazníkom, nie je ozaj bežné. V kombinácii s ostatnými časťami bodykitu vytvára dokonalý príklad, ako má vyzerať odvážny a nekompromisný nárazník. V jeho spodnej časti sa hrdo vyníma obrovský otvor pokrytý čiernou mriežkou, ktorého úloha je privádzať chladný vzduch ku chladiču motora. Po jeho stranách sa nachádzajú halogénové svetlomety, čo sa výborne hodí pri nočných jazdách. Pod nimi sú umiestnené zaujímavo tvarované otvory, ktoré majú priviesť vzduch a tým pádom ochladiť predné kotúčové brzdy. Zaujímavým prvkom je predná maska. Samozrejme, že je spojená s nárazníkom, ale bystré oko pozorovateľa si všimne, že pôvodná maska má vrchné krivky tvarované ináč, lepšie povedané, došikma. Kdežto v prípade masky od CS sú tieto línie rovné.

Nepatrný, ale vkusný prvok. Predná kapota taktiež dostala niečo "nové". Je to akýsi spojler, ktorý ma imitovať výduch kapoty. Pripadá mi to trošku zbytočné, ale dajme tomu...;-)

Fotogaléria Renault Megane Grand Tour Evo II Carzone Specials:Renault Megane Carzone
Iste si každý všimne nezvyčajne výrazné vytiahnutie blatníkov. Dá sa povedať, že ide o extrém na tomto aute. Tie sa pritom plynule napájajú na bočné prahy a zadný nárazník. Prahy sú pritom pomerne zložito tvarované, ale zároveň sa svojou komplikovanosťou ideálne hodia ku zvyšku bodykitu. Vpredu a vzadu majú otvory, ktoré slúžia na prívod a odvod vzduchu k brzdám a od bŕzd.

Poslednou etapou tohto „futuristického dobrodružstva“ je zadný nárazník. Vyznačuje sa oblými tvarmi a štýlovým prevedením, pričom nepôsobí tak agresívne ako predný nárazník. V jeho spodnej časti sa nachádzajú dva podlhovasté otvory z ktorých vykukuje pár oválnych koncoviek výfuku situovaných k stredu. Naňho sa napája masívne vytiahnutie zadných blatníkov zakončených akýmsi "výstupkom".

Možno sa to zdá zbytočné, ale je to vcelku efektné. Všetko to doplňujú 18-palcové, 5-lúčové disky obuté do nízkoprofilových pneumatík.

Určite si musí každý individuálne vytvoriť názor na toto auto a do určitej miery to nie je bežne vídaný štýl úpravy.Aktuálny cenník výrobkov od firmy CARZONE SPECIALS si stiahnite tu:

preview
download
[ 360 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetky spojlery od firmy Carzone Specials si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma CARZONE SPECIALS sa už vyše 15 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. CARZONE SPECIALS patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. V jej ponuke nájdete úplné novinky, ktoré zatiaľ dodáva máloktorý výrobca. Ide napríklad o extrémne nárazníky pre nové modely značiek BMW, FIAT, HONDA, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT a VW, i celú radu spojlerov pre iné svetové značky. Firma dodáva diely samostatne, ale i formou celých montážnych sád, známych ako body kity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Výrobný proces spojlerov vyzerá u firmy CARZONE SPECIALS nasledovne:

preview

preview
Firma Carzone Specials bola založená v roku 1972 a dnes má niekoľko sídiel. Vedenie sa nachádza v Belgicku, výroba v poľskom meste Rawa Mazowiecka, juhozápadne od hlavného mesta Varšava. V súčasnosti zastrešuje všetky náležitosti firemná skupina HERCO (HSM – Herco Styling & Manufacturing). Celkový počet zamestnancov činí 72 osôb, väčšina z nich sa, samozrejme, venuje priamo výrobe. Denne takto firma CARZONE SPECIALS vyrobí vyše 100 ks spojlerov. Výrobné priestory majú celkovú rozlohu zhruba 2 000 metrov štvorcových. Všetky sklady sú kompletne klimatizované, aby sa výrobky udržali v čo najlepšej kvalite. Všetky diely sú certifikované a homologované v krajinách EÚ, spĺňajú aj náročné kritériá a podmienky TÜV a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Alfa Romeo / Model: 147
Značka: BMW / Model: 3 / Typ: E36


Značka: Citroen / Model: Xsara
Značka: Fiat / Model: Punto / Typ: III


Značka: Fiat / Model: Stilo
Značka: Ford / Model: Fiesta / Typ: MK5


Značka: Honda / Model: Civic
Značka: Opel / Model: Astra Coupé


Značka: Peugeot / Model: 206
Značka: Seat / Model: Leon


Značka: Renault / Model: Megane II
Značka: Seat / Model: Ibiza


Značka: VW / Model: Golf 3
Značka: Citroen / Model: C4...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.

Tu sme vám pripravili ešte trošku Carzoňáckej erotiky:Kompletná ponuka firmy Carzone Specials je pochopiteľne oveľa širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre Vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu CARZONE SPECIALS 2005 + MAGAZINE 2005. Táto tuningová učebnica + erotický šlabikár na takmer 130 stranách môžu byť Vaše len za 99,- Sk. Objednajte si tento katalóg a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Carzone Specials si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na optický tuning Evo II od Carzone Specials pre Renault Grand Tour? Prosím, hlasujte:Ak sa chcete o firme Carzone Specials a ich výrobkoch dozvedieť a úpravách ešte viac, tak mrknite aj na naše podstránky:

CARZONE Tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Renault vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Renault tuning


Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 29662x    hodnotenie: 42/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt