support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Renault Clio už aj s benzínovým dvojlitrom.

16.Jan.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Renault Clio 2.0 16V
Renault rozšíril paletu dostupných motorov pre kompaktný model Clio o nový benzínový dvojliter 16V, ktorý disponuje výkonom 140 koní. Výrobca tak zmierňuje výkonový odstup, ktorý vznikol medzi „civilnými“ verziami modelu s doteraz najsilnejším benzínovým agregátom 1.6 16V (110 koní) a špičkovým športovým prevedením Clio Sport o výkone až 200 koní. Pre záujemcov o „Auto roka 2006“, ktorí preferujú nadpriemerný výkon, ale nevyhovuje im agresívny charakter verzie Clio Sport, tak vzniká zaujímavá alternatíva spájajúca pôsobivú dynamiku výkonného benzínového motora a všestranné kvality moderného kompaktu.

Štvorvalec 2.0 16V, s interným označením M4R, je prvým benzínovým agregátom vyvinutým v rámci aliancie Renault-Nissan. Zo zdvihového objemu 1 997 cm3 vyprodukuje pri otáčkach 6 000/min-1 maximálny výkon 101,5 kW (140 k), pričom konštrukčne je schopný točiť až 7 500 min-1. Vďaka plynule premenlivému časovaniu nasávacích ventilov a odľahčenej konštrukcii hlavných pohyblivých častí sa motor ochotne vytáča a spontánne reaguje na stlačenie plynu aj v pásme nad hranicou 4 000 otáčok za minútu. Popri „točivých“ vlastnostiach sa však konštruktérom podarilo vštepiť novému motoru aj praktickú všestrannosť v podobe lineárneho priebehu krivky krútiaceho momentu, ktorý kulminuje hodnotou 194 Nm pri otáčkach 3 750/ min-1. Až 85% maxima krútiaceho momentu je totiž k dispozícii už od 2 000 otáčok za minútu, čo v praxi predstavuje výborné odozvy motora vo veľmi širokom spektre otáčok. Výkonný štvorvalec sa pritom dokáže správať aj ako uhladený „gentleman“, vďaka dvom protibežným vyvažovacím hriadeľom.

Nový motor bude k dispozícii pre troj, aj päťdverové varianty modelu Clio a zákazníci si budú môcť vybrať aj z dvoch rôznych prevodoviek, šesťstupňového manuálu alebo štvorstupňovej automatickej prevodovky Proactive. S manuálnou prevodovkou zrýchli Clio 2.0 16V z pokoja na rýchlosť 100 km/h už za 8,5 sekundy, s automatom mu to trvá o šesť desatín sekundy dlhšie (9,1 sek.) . Šesťstupňová prevodovka je efektívnejšia aj z hľadiska maximálnej dosiahnutej rýchlosti, ktorá je v jej prípade na úrovni 205 km/h. S automatom sa dvojlitrové Clio rozbehne maximálne na 200 km/h.Renault Clio 2.0 16V:

preview
preview
preview


„Čo myslíte, dokáže sa Clio 2.0 16V vymaniť z tieňa svojho výkonnejšieho brata Clio Sport?“


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

Renault tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Marek Szabados
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9565x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt