support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Sedadlá bez konkurencie - RECARO - referenčná trieda v sedení

Sedadlá bez konkurencie - RECARO - referenčná trieda v sedení

06.May.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V dnešnej recenzii Vám chceme predstaviť výrobcu pravdepodobne najdokonalejších autosedačiek na svete. Hlavnou ideou firmy Recaro bola, je a bude bezpečnosť, ergonómia, dizajn, komfort a nekompromisná kvalita. Nemáme dôvod pochybovať o týchto slovách, pretože Recaro sa snaží dodržiavať vyššie spomínané vlastnosti do najmenších detailov v širokom portfóliu svojich produktov a niet sa čomu čudovať, že sa im to skutočne darí. Ich sortiment sa člení na 3 hlavné segmenty, ktoré by sme vám chceli dnes bližšie opísať.


1. Sedadlá „RACELINE“

profesionálne sedadlá do pretekárskych automobilov

preview
Pretekárske sedadlá musia byť oveľa pevnejšie a odolnejšie ako bežné sedadlá, pretože len od nich závisí pri kolízii na pretekárskej dráhe, či pretekár haváriu prežije alebo nie. Očakáva sa od nich vo všetkých situáciách na dráhe výborná fixácia pretekára a čo najvyšší komfort pri sedení. Sú vyhotovené tak, aby čo najviac vyhovovali stavbe tela pretekára. Aby sa mohli využívať univerzálne, dajú sa nastaviť do rôznych polôh, podľa toho, ako to ktorému pretekárovi vyhovuje. Kvôli týmto vlastnostiam je pretekárovi zaistená bezpečnosť a v neposlednom rade aj možnosť pridať plyn a tým dosiahnuť úspech na pretekoch.

Krátku koláž profesionálnych pretekárskych sedačiek Recaro nájdete nájde tu:Úspech v motoršporte môže dosiahnuť len ten, kto sa spoľahne na kvalitu a odolnosť materiálu, z ktorého je sedadlo vyrobené. Tieto typy sedadiel Vám ponúkajú jedinečnú konštrukciu, použitie najkvalitnejších materiálov - ako sú napr. vysokopevný kompozitný sklolaminát (GFK) a ultraľahká tkanina Carbon-Kevlar, a v neposlednom rade aj excelentné vyhotovenie týchto sedadiel. RECARO jednoducho veľmi dobre vie, čo je dôležité pre každého pretekára. Víťazi sedia jedine v RECARe ! Kde čerpá Recaro skúsenosti a know-how? Napr. z vlastných pretekárskych tímov a podpory množstva iných tímov na celom svete:

Pár obrázkov sponzorovaných i vlastných pretekárskych tímov Recaro:2. Sedadlá „SPORTLINE“

sedadlá pre športových vodičov a fanúšikov tuningu

preview
Chcete mať tiež v aute všetko pod kontrolou ale nie ste profesionálny pretekár? Recaro má riešenie a to vo forme sedadiel modelovej rady Sportline. Správne sedadlo hrá pri športovej jazde rozhodujúcu úlohu. Čím pohodlnejšie sedíte, tým lepšie sú Vaše reakcie. Recaro vyvíja a vyrába športové sedačky, ktoré sa optimálne prispôsobujú každej situácii. Recaro chce aby ste boli koncentrovanejší a cítili pocit istoty aj v extrémnejších situáciách. Dlhoročné skúsenosti a načerpaný know-how z profesionálneho motoršportu (napr. Porsche Carrera Cup, Supercup, DTM, WRC, DRM a iné) sa priamo využívajú pri vývoji športových sedadiel pre bežné cestné použitie. Recaro testuje všetky svoje športové sedadlá svojim vlastným pretekárskym tímom „Keiper Recaro Team“ a to zabezpečuje špičkové vlastnosti a predstih oproti celkovej konkurencii na svetovom trhu. Veľmi dôležitá zložka okrem bezkompromisnej funkcionality je samozrejme aj moderný a unikátny dizajn. Preto má Recaro v ponuke také široké spektrum Sportline modelov v rôznych tvaroch, formách a farbách. Kombinácia všetkých týchto vlastností takto posúva sedadlá Sportline na samotnú špičku. So sedadlami Recaro Sportline štartujete vždy z prvej pozície (Pole Position).


Ilustračné obrázky aktuálnych športových sedačiek Recaro:
Ako vyzerajú Sportline sedadlá montované v aute? Pár príkladov:Tu sme vám pripravili ešte pár obrázkov tuning „show car“ áut firmy Recaro:3. Sedadlá „COMFORTLINE“

ergonomické sedadlá aj pre najnáročných vodičov

preview
Firma Recaro ponúka tiež rôzne typy anatomických, ergonomických autosedadiel, ktorých výber závisí od konkrétneho typu Vášho automobilu a od Vašich požiadaviek. Vyberte si sedadlá v závislosti od Vášho životného štýlu- či ste športovo založení vodiči, vodiči z povolania a často jazdíte aj niekoľko hodín denne, alebo ste vodiči, ktorí majú radi komfort a bezpečnosť, a neuspokoja sa len tak s hocijakým autosedadlom. Ergonomické sedadlo je také, ktoré svojim tvarom a vyhotovením vyhovujeme požiadavkám človeka a nemáte pri sedení v ňom pocit stuhnutého krku, či nebodaj bolestí chrbtice. Práve na týchto požiadavkách je založený konštrukčný princíp autosedadiel tejto kategórie. Cieľom ergonomických sedadiel je, aby ste sa aj po niekoľkohodinovej dlhej jazde cítili dobre a hlavne nemali žiadne zdravotné problémy. Takže, ak Vám záleží na tom, ako sa cítite počas jazdy autom, odporúčame poobzerať sa po autosedadlách značky RECARO, určite si vyberiete ten najvhodnejší typ.

Pár obrázkov aktuálnych sedačiek Recaro Comfortline:
Pozrite si pár príkladov montovaných Recaro Comforline sedadiel:
Recaro sa okrem vyššie uvedených hlavných skupín sedadiel zaoberá aj vývojom a výrobou nasledovných typov sedačiek:

Detské autosedačky RECARO:

Základnou úlohou, ktorú by mala každá autosedačka plniť, je optimálne chrániť dieťa počas jazdy. Aby však vaše dieťa rado sedelo v autosedačke, musí mu poskytovať potrebný komfort - Recaro sa neustále snaží používať tie najlepšie materiály, konštrukčné vyhotovenie a pozornosť kladie aj na technické parametre (napr. zvukový systém RECARO v autosedačke RECARO Start). Všetky tieto vymenované vlastnosti zabezpečujú príjemnú jazdu autom malým i veľkým. Na výrobu sedačiek sa používajú len inovatívne a vysokokvalitné materiály, ktoré sú veľmi vzdušné, nie sú škodlivé, sú farebne stále a predovšetkým poskytujú komfort pri sedení. Pri výbere autosedačky musíte zohľadniť niektoré dôležité skutočnosti - ako je napr. váha a veľkosť dieťaťa. Pri kúpe si všímajte, či sedačka dobre sedí vo Vašom aute a či sa v nej dieťa dobre cíti. Dobrý pozor treba dať aj na to, či airbag nemôže spôsobiť Vášmu dieťaťu zranenie, samozrejme len v tom prípade, ak ho máte v aute zavedený. Pred každou jazdou je dôležité správne zaistenie autosedačky a je nevyhnutnosťou skontrolovať ju pred každou jazdou. Skrátene na záver: Recaro je bez kompromisov aj pre tých najmladších, najmenších a najzraniteľnejších z nás.

Krátku koláž vysokokvalitných detských sedačiek Recaro nájdete nájde tu:


Kancelárske stoličky RECARO:

Praktické skúsenosti v oblasti profesionálneho motoršportu a pri stavbe ergonomických sedadiel začala firma využívať aj v oblasti výroby stoličiek pre kancelárske účely. Majú taktiež vynikajúce ergonomické vlastnosti a sú veľmi pohodlné, takže niekoľkohodinová práca za počítačom Vám už nebude spôsobovať žiadne zdravotné ťažkosti. Stoličky sa prispôsobia každému typu človeka. Nie sú vyrábané len pre jednotlivé typy postavy, ale hlavne pre každého „ducha“. Vybrať si môžete z niekoľkých farieb a vyhotovení. Osemdesiat percent obyvateľov trpí pri práci bolesťami chrbta a stuhnutím šije či krku. Toto sa často stáva v prípade dlhého sedenia bez akéhokoľvek pohybu. RECARO si teda zobralo za úlohu vytvoriť takú koncepciu sedenia, ktorá umožňuje čo najviac pohybu okolo pracovného stola. Dobrá pozícia pri sedení podporuje cirkuláciu krvi a tým zabezpečuje fyzickú a psychickú pohodu pri práci. Ergonomicky formovaná opierka hlavy a vyvýšené operadlo zabezpečujú prirodzené ohnutie chrbtice do tvaru písmena „S“. A čo povedať na záver? Úspešní manažéri sedia v stoličkách RECARO!

Ako vyzerajú kancelárske stoličky Recaro? Pár príkladov uvidíte tu:


Sedadlá RECARO trochu inak:

Okrem už vyššie spomínaných oblastí využitia sedadiel značky RECARO, firma stavila aj na celkom odlišné pole svojej pôsobnosti. Počas futbalových zápasov sedia v sedačkách od tejto firmy aj najlepší európski futbalisti, tréneri a manažéri v špeciálnych častiach tribúny, a ich fanúšikovia vo svojich VIP - lóžach. Novým poľom pôsobnosti tejto firmy je rozvoj a výroba nábytku pre objekty – napr. futbalové a iné tribúny. Aj pri týchto trošku neobvyklých aktivitách firmy Recaro je dodržiavaný maximálny komfort a ergonomické vyhotovenie sedadiel.

Pozrite si pár príkladov takýchto sedadiel tu:
Sme o tom presvedčený, že sa tieto sedadlá budú páčiť všetkým vodičom, ktorým záleží na špičkovej kvalite, bezpečnosti a ergonómii. Dodacie lehoty na sedadlá firmy Recaro sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.


Takmer všetky tu prezentované výrobky od firmy Recaro si môžete samozrejme nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


Kompletný cenník výrobkov od firmy Recaro si stiahnite tu:

preview
download
[ 356 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.preview
Kto je Recaro? Počiatky siahajú až neuveriteľných 40 rokov späť do minulosti. V roku 1906 založil sedlársky majster Wilhelm Reutter fabriku na výrobu karosérií a kolies v Stuttgarte. V roku 1963 pán Reutter prevzal fabriku Porsche v Zuffenhausene a založil fabriku RECARO GmbH & Co – názov vznikol spojením slov REutter a CAROsserien. 1965 boli na automobilovej výstave predstavené prvé športové sedadlá firmy RECARO. V roku 1983 prevzala spoločnosť KEIPER AG 100% účasť na riadení podniku a ďalej ho formovala až do terajšej formy a pozície na svetovom trhu. V roku 1993 boli predvedené svetu prvý krát komfortné ergonomické sedadlá RECARO Comfortline a v roku 1997 mali na medzinárodnej výstave IAA (Internationale Automobil-Ausstellung) v nemeckom Frankfurte svetovú premiéru detské sedačky.

Hlavné sídlo firmy Recaro v Nemecku vyzerá takto:

preview
preview


Dnes má firma Recaro hlavné sidlo firmy v nemeckom meste Kirchheim Unter Teck, východne od Stuttgartu. Výrobné závody má okrem toho v USA, Japonsku a sesterské továrne v Anglicku a Malajzii. Iba v nemeckej centrále pracuje takmer 450 pracovníkov a zamestnancov a na celom svete ich je vyše 800. To zaručuje viac než iba istotu a stabilitu ale aj flexibilitu a celosvetové pokrytie trhu.

Firma Recaro na výstave SEMA 2004 v Las Vegas:
Recaro a jeho jeden z najväčšich tuning zrazov v Nemecku:Viacej o tomto podujatí sa dozviete tu:

RECARO DAYS


Recaro dodržiava veľmi prísne normy kontroly kvality, počínajúc pri výbere materiálov na testy výrobkov pre cestné ako aj závodné aplikácie pri rôznych podmienkach na rôznych typoch áut. Výsledky testov sú prenesené do dizajnu a nepretržitého zlepšovania kvality. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Niet sa tomu čudovať, že stále väčší počet automobiliek (napr. Porsche, Opel, BMW, Ford, Lamborghini, Ferrari, Mercedes, Jaguar, Lotus, Aston Martin, Bentley a iné) má eminentný záujem o blízku spoluprácu s Recarom. Svoje športové modely chcú vybavovať (ak už tomu tak nie je) od prvovýroby jedine týmito sedačkami. Táto firma ale nikdy neprodukovala výrobky pre masu ale pre takých klientov, ktorý presne vedia čo chcú, totiž to najlepšie, či sa už jedná o kvalitatívnu stránku alebo o dizajn.

Kompletnú prezentáciu firmy Recaro si stiahnite tu (PDF dokument):

preview
download
[ 3749 Kb ]

Wallpaper s námetom produktov značky RECARO sme pre vás pripravili v troch rozlíšeniach:Aký je váš názor na firmu a výrobky Recaro? Máte skúsenosti s týmito sedadlami? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Viac o výrobcovi RECARO a jeho produktoch nájdete tu:

RECARO


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 19344x    hodnotenie: 25/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt