support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo land rover Range Rover V8 Hamann - ďalšia lahôdka pre majetných v podobe luxusného SUV logo land rover

Range Rover V8 Hamann - ďalšia lahôdka pre majetných v podobe luxusného SUV

06.Jan.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Nemecká firma Hamann je vo svete dobre známou, na svojom konte má už desiatky, či dokonca stovky rôznych úprav, vďaka ktorým sa z luxusných a prémiových vozidiel stávajú ešte väčšie skvosty s istou pridanou hodnotou. Cieľ firmy je pri úpravách jasný, poskytnúť svojim zákazníkom jednoducho viac a poskytnúť pocit výnimočnosti. Tak sú orientované výtvory dielne Hamann nielen ideovo ale aj cenovo.

Na týchto stránkach ste už mali možnosť vidieť množstvo úprav, niektoré boli len o vzhľade, pri iných to bolo najmä o výkone a táto? Táto je taká typická „Hamannovská“, decentne upravený vzhľad, pridaných pár zdivených koní pod kapotou a zmeny, ktoré pridali tomuto luxusnému SUV ešte väčšiu iskru. A na takéto úpravy sme v prípade tejto tuningovej firmy zvyknutí. No teraz sa už poďme pozrieť, čo sa im podarilo vymyslieť pre stále dosť elegantný Range Rover, ktorý si len s menšími stylingovými zmenami už roky získava svojich fanúšikov.

Range Rover nabral vďaka Hamannu do šírky


Jednou z najpodstatnejších vzhľadových zmien bolo osadenie kompletného bodykitu, vďaka ktorému nabral Range Rover opticky na šírke a zároveň úpravou masky úpravca docielil, že toto SUV pôsobí ešte mohutnejšie než v sériovom prevedení. Úpravou, ktorá zaujme hneď na prvý pohľad je osadenie nového masívneho nárazníku s elegantným nádychom a integrovanými diódami pre denné svietenie. Pre tých menej zdatnejších je nárazník prispôsobený aj na osadenie prednej parkovacej kamery a senzorov. Vzadu tiež neostal kameň na kameni, hneď po tom ako upúta vašu pozornosť nový nárazník a dve široké koncovky výfuku umiestnené v strede, si určite všimnete aj horný spojler, ktorý je dostupný na želanie. Pripomeňme, že nový bodykit rozširuje tento model nielen opticky, ak si do ruky vezmete meter zistíte, že vpredu nabral Range Rover na šírku 60 mm a vzadu celých 70 mm.

range rover v8 hamann

Všetky tieto dizajnové prvky plnia ešte jednu úlohu, a to praktickú. Keďže v dielni Hamann počítali s tým, že Range Roveru zdvihnú výkon, museli bodykit prepracovať tak, aby bol koeficient odporu vzduchu čo najnižší. Pri autách, akým je toto SUV sa to síce nerobí ľahko, už len kvôli ťažkopádnej konštrukcii, ale voľbou vhodných doplnkov sa dá obtekaniu vzduchu okolo karosérie aspoň trochu pomôcť. Teraz keď sme už načreli do témy výkonu, už by bola škoda z toho vycúvať, tak poďme na to!

Hamann Range Rover 5,0i V8 - VIAC MOTOROVÉHO VÝKONU


Už v úvode sme spomenuli, že tuneri z Hamannu sa pustili do dobre vybaveného Range Roveru s 5.0-litrovým osemvalcom pod kapotou, ktorý je ešte navyše preplňovaný kompresorom. Výkonové zmeny síce nie sú úplne brutálne, ale tomuto autu naozaj veľa netreba, výkon vďaka prepracovanému výfukovému potrubiu a naladeniu riadiacej jednotky motora poskočil z pôvodnej hodnoty 375 kW/510 koní na 390 kW/530 koní.

range rover v8 hamann

Pozornosť si rozhodne ale zaslúži maximálny krútiaci moment 660 Nm, ktorý tento cestný krížnik dosiahne už pri 2 600 ot./min. V praxi to potom vyzerá tak, že Range Rover od Hamannu dokáže z nuly na 100 km/h zrýchliť už za rovných 6 sekúnd a ak mu doprajte dlhší čas, peknú rovinku a na plyn dupnete poriadne, za chvíľu už budete „letieť“ maximálnou rýchlosťou 227 km/h.

Ešte predtým, než sa pozrieme na interiér, pristavme sa pri kolesách. Tu použil úpravca ultra-ľahké zliatinové disky vo svojom „klasickom“ dizajne, Range Rover má obuté pneumatiky o rozmere 295/35 R22 so zvýšenou priľnavosťou. Teraz už otvorme dvere a nazrime dnu. Vnútri čaká na posádku kvalitne spracovaný interiér, čalúnenie z najkvalitnejších materiálov, ozdobné obšitie a športový nádych, ktorý kokpitu dodávajú niektoré dekoratívne prvky. Hamann je v otázke vnútrajška voči svojim zákazníkom maximálne zhovievavý a ponúka množstvo rôznych variácií.

range rover v8 hamann

Na výber budete mať z viacerých drevených, hliníkových ale aj karbónových obkladov. Taktiež si budete môcť vybrať rôzne druhy čalúnenia
vo viacerých farbách tak, aby interiér bol presne podľa vašich predstáv. Každý vyrobený kus bude teda jedinečný, keď už nie svojim zovňajškom, tak vnútrajškom určite, podľa predstaviteľov firmy je veľmi málo pravdepodobné, že by sa našli dvaja rôzni majitelia s úplne totožnými požiadavkami na spracovanie interiéru.

range rover v8 hamann

range rover v8 hamann

Hamann Range Rover 5.0 V8 v galérii:Wallpaper "Range Rover 5.0 V8 HAMANN tuning"
(pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200
hamann logo

Váš názor na upravený Range ROVER 5,0 V8 z dielne nemeckej firmy HAMANN? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

HAMANN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Land Rover vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

LAND ROVER tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3501x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt