support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo land rover Range Rover CLR-R - športový vzhľad (optický tuning) pre luxusné SUV od Lumma Design logo land rover

Range Rover CLR-R - športový vzhľad (optický tuning) pre luxusné SUV od Lumma Design

03.May.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Odborníci na automobilový dizajn z dielne Lumma Design sa pustili do úprav najnovšej generácie Range Roveru. Toto aristokratické SUV je bezpochyby jednou z najvýznamnejších noviniek prvej polovice tohto roku a preto je aj záujem zo strany tuningových dielní veľmi výrazný. Lumma Design samozrejme nemôže zaostávať a ich najnovší prírastok v bohatom portfóliu je práve Range Rover s prívlastkom CLR-R.

Nový Range Rover prináša do triedy luxusných SUV čerstvý vietor


Chválospevov na čistý a exkluzívny dizajn nového Range Roveru ste už určite čítali dosť, preto si ich odpustíme aj my. Nám sa samozrejme nový Range Rover tiež veľmi páči, čo však neznamená, že sa nedá ešte vylepšiť. Niektorým kritikom by totiž mohli prekážať práve príliš decentné a konzervatívne tvary. Pre nich je tu vizuálne zlepšenie od Lumma Design, ktoré tomuto luxusnému SUV dodáva výraznú športovú iskru, so všetkým čo k tomu patrí.

Range Rover CLR-R: exkluzívna úprava vzhľadu od Lumma Design


Kozmetické zmeny v podaní Lumma Design sú vidieť hneď na prvý pohľad. Predný nárazník dostal výraznejšie tvary a dynamicky spracované LED denné svietenie, ktoré zvýrazňuje jeho dravý charakter. Rešpekt Range Rover CLR-R si pýta aj rozšírenými blatníkmi, na ktoré nadväzujú výrazné bočné prahy. Až s geometrickou presnosťou je prepracovaná zadná časť, kde zaujme predovšetkým nárazník s hranatým difúzorom a dvoma pármi štvoruholníkových koncoviek výfuku. Strecha je zakončená štýlovým spojlerom a na veku batožinového priestoru nechýba ozdobná lišta spolu s originálnym označením úpravcu. Vizuálnu stránku vylepšujú ešte aj 22-palcové disky, z ktorých ponúka spoločnosť na výber celkom slušnú paletu. Vzhľadom k rozšíreniu blatníkov je možné použiť aj prispôsobené podložky pod disky, ktoré v ponuke ladičskej spoločnosti samozrejme nechýbajú.

Zoznam technických úprav obsahuje najmä tlmiče výfukovej sústavy, ktoré sú dostupné pre päťlitrový zážihový agregát a dodávajú tomuto SUV výraznejší zvukový prejav. Tým prakticky technické zmeny končia, no už čoskoro by sme sa mali dočkať aj výkonnostného kitu pre tento model. Dotyk Lumma Design je badateľný aj v interiéri, kde nájdete športové hliníkové pedále a sadu exkluzívnych koberčekov s logom úpravcu. Na výber je samozrejme z viacerých farebných prevedení, aby ste ich mohli prispôsobiť originálnemu čalúneniu.

land range rover clr r lumma design tuning

land range rover clr r lumma design tuning

land range rover clr r lumma design tuning

land range rover clr r lumma design tuning

lumma design logo

Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Opel, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu.

To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90
Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3
Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra H

Katalóg Lumma na stiahnutie:

preview
download
[ 23,3 MB ]


Váš pohľad na takúto úpravu pre RANGE ROVER s označením CLR-R od Lumma Design ? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Design, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA DESIGN tuning


Ostatné úpravy áut značky LAND ROVER nájdete v zozname našich článkov tu:

LAND ROVER tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3770x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt