support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo land rover Range Rover 600-LE od Kahn Design: luxus v čistej podobe logo land rover

Range Rover 600-LE od Kahn Design: luxus v čistej podobe

07.May.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Spoločnosť Kahn Design je po celom svete známa svojimi exkluzívne upravenými modelmi. Toto meno sa už doslova stalo synonymom pre štýlové a poriadne drahé úpravy. V tomto duchu sa nesie aj aktuálne tuningové dielo, ktoré svojimi vzhľadovými úpravami zaujme už na prvý pohľad.

Ešte pred tým, než sa bližšie pozrieme na najnovší výtvor firmy Kahn Design, povenujme sa jeho názvu. Názov Range Rover 600-LE môžeme označiť za celkom veľavravný. LE totiž neznamená nič iné, než Luxury Edition a tomuto označeniu nezostali úpravcovia nič dlžní. Pozornosť bola venovaná čisto vizuálnej stránke, musíme však uznať, že vzhľadu sa povenovali skutočne do najmenšieho detailu.

Range Rover zvykne byť označovaný za aristokratické SUV, ktorému v žilách koluje modrá krv. Tým sa zrejme inšpirovali aj úpravcovia z Kahn Design, ich najnovší výtvor zaujme zaujímavým modrým lakom Bali Blue. Týmto však úpravy zďaleka nekončia, naopak v Kahn Design ukážu majiteľom najnovšieho Range Roveru široké možnosti ďalšej optimalizácie.

Tuneri z Kahn Design aj v tomto prípade hľadali ideálny pomer medzi luxusom a dynamikou. Range Roveru sa snažili pridať viac lesku, no zároveň nespraviť z neho ťažkopádnu gýčovú záležitosť. Novinkou je preto športovo ladený bodykit s karbónovými doplnkami, zmenila sa tiež výplň masky chladiča a pôvodný názov na prednej kapote nahradilo označenie úpravcu. Na športovo ladený predný nárazník nadväzujú výraznejšie bočné prahy. Pri pohľade z profilu vás zaujmú aj karbónové bočné "žiabre", či výrazné 23-palcové disky v prevedení Shadow Chrome.

Nemálo úprav zdobí aj zadnú časť Range Roveru 600-LE. Nájdeme tu dvojicu spojlerov, pričom jeden dotvára predlžuje líniu strechy a ten druhý zdobí časť pod zadným oknom. K tomu všetkému nemožno prehliadnuť športovo ladený zadný nárazník, ktorý poskytuje adekvátny priestor štvorici nových chrómových koncoviek výfuku.

Pozornosti úpravcov z Kahn Design sa nevyhol ani interiér, ktorému dopriali tie najkvalitnejšie materiály. Pripadať si budete skôr ako vo výborne zariadenej obývačke, než ako v aute. Novinkou je čalúnenie sedadiel perforovanou kožou nappa v červenej farbe. Rovnakým materiálom je pokrytý aj volant, výplne dverí a okraje stredového panela. Ešte lepší dojem z vnútrajška majú dotvárať hliníkové prahy a športové hliníkové pedále. Range Rover 600-LE v podaní Kahn Design neprichádza s vyšším výkonom ani žiadnymi technickými úpravami, išlo predovšetkým o dosiahnutie ešte vyššej úrovne luxusu, čo sa bezpochyby aj podarilo...

range rover 600 le kahn design carbon bodykit

range rover 600 le kahn design carbon bodykit

range rover 600 le kahn design carbon bodykit

range rover 600 le kahn design carbon bodykit

range rover 600 le kahn design carbon bodykit

project kahn logo

Project Kahn v skratke


Firma Project Kahn sídliaca v anglickom meste Bradford sa už niekoľko rokov venuje vizuálnym úpravám vozidiel, špecializuje sa pritom najmä na prémiové značky, z ktorých môžeme spomenúť napríklad Range Rover, Bugatti, či dokonca Rolls Royce. Na celkovom zozname upravených vozidiel nechýba ale ani silná nemecká trojica v podobe BMW, Mercedesu a Audi. Z tých menej rozšírených značiek by sme mohli spomenúť napríklad Ssangyong, z ktorej portfólia si úpravu od tejto firmy „odniesol“ model Rexton. Spoločnosť Project Kahn má teda celkom široký záber, no aj napriek tomu dokáže stále zaujať svojimi kreáciami, ktorými si už neraz zabezpečila masívny záujem zo strany motoristickej verejnosti, či už v médiách, alebo na svetových autosalónoch.

Váš názor na luxusne upravený Range ROVER 600-LE z dielne Kahn Design ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy KAHN design, tak navštívte našu podstránku:

KAHN DESIGN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Land Rover vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

LAND ROVER tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5811x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt