support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo land rover Range Rover Royster GT500 - bodykit a zvýšenie výkonu od Hofele Design pre luxusné SUV logo land rover

Range Rover Royster GT500 - bodykit a zvýšenie výkonu od Hofele Design pre luxusné SUV

11.May.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nová generácia modelu Range Rover jasne ukázala, akým smerom sa chce automobilka uberať. Luxusné SUV získalo na majestátnosti a niet pochýb o tom, že ide o silného nástupcu, ktorý svojmu rodu nebude robiť hanbu. Nové tvary boli zároveň výzvou aj pre tuningové spoločnosti. Špecialisti na luxusné modely z Hofele Design sa svojej úlohy zhostili tak ako sa patrí. A to bol zrod štvorkolesového klenotu Royster GT500.

Nový Range Rover, ktorý sa do predajov dostal začiatkom tohto roka bol dlho očakávanou novinkou. Na jednej strane prináša osvedčený koncept luxusného SUV, na strane druhej prichádza so sviežim „lookom“, ktorý zvýrazňuje jeho celkovú majestátnosť. V tomto ohľade zašli ale návrhári v Hofele Design ešte ďalej. Ich bodykit dodal novému Range Roveru športovejší charakter, no zdôraznil aj jeho hrubšie črty.

Range Rover Royster GT500 dostal od Hofele Design výraznejšie tvary


Ako sme už naznačili v úvode, Range Rover Royster GT500 od Hofele Design sa na nedostatok zmien skutočne sťažovať nemôže. Vidno to už na prvý pohľad podľa upraveného nárazníka, ktorému pribudla nová stredová časť a ozdobné lišty. Hliníkové obloženie nájdete aj na bočných prahoch, pričom bočné výduchy zvýrazňuje tmavosivý lak. Zadnej časti nechýba difúzor ovenčený štvoricou chrómových koncoviek upravenej výfukovej sústavy. Paket vizuálneho vylepšenia má podľa tvorcov dodať tomuto SUV „viac šťavy“. Jednotlivé krivky navyše zvýrazňuje sýty oranžový lak, s ktorým sú v priamom kontraste hliníkové a tmavé doplnky. Royster GT500 dostal od svojich autorov aj poriadne kolesá. V tejto súvislosti hovoríme o výrazných zliatinových diskoch Reverso II s priemerom 20-palcov vpredu a 22-palcov vzadu.

Úpravy sa nevyhli ani interiéru, kde úpravcovia siahli po tom najkvalitnejšom čalúnení. Vnútrajšok sa nesie v atraktívnom „bi-color“ prevedení, teda kontrastnej kombinácii dvoch farieb podľa želania zákazníka. Nechýba samozrejme ozdobné obšitie a široká paleta dekoračných prvkov.

Pri Royster GT500 nezabudli úpravcovia ani na techniku


V Hofele Design sa ale samozrejme nesústredili iba na vzhľad, ale svoju pozornosť obrátili aj na techniku. Range Rover sa môže pochváliť vzduchovým podvozkom s nastaviteľnou svetlou výškou. Priblížiť k zemi sa dokáže až o 40 mm. Royster GT500 ale prichádza aj s upravenou pohonnou jednotkou. V dielni Hofele Design sa zamerali na 4.4-litrový osemvalcový diesel SDV8, ktorého výkon zlepšili z pôvodných 339 koní až na 410 koní. Pod túto zmenu sa môže podpísať predovšetkým upravená výfuková sústava a optimalizácia ECU. Royster GT500 má aj o niečo lepší ťah, jeho maximálny krútiaci moment činí 720 Nm.

Range Rover Royster GT500 oproti svojmu sériovému súrodencovi zaujme predovšetkým divokejším stvárnením. Elegancia v tomto prípade musela ustúpiť dynamike a divokosti...

range rover royster gt500 hofele design

range rover royster gt500 hofele design

range rover royster gt500 hofele design

range rover royster gt500 hofele design

Aktuálny cenník spojlerov a doplnkov úpravcu HOFELE DESIGN si stiahnite tu:

preview
download
[ 389 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.

hofele design logo

HOFELE DESIGN


Nemecká firma Hofele Design pomenovaná po svojich zakladateľoch sa pýši viac než 29 ročnými skúsenosťami v segmente úprav motorových vozidiel. V súčasnosti sa so svojim tímom špecializuje táto firma na autá prémiových značiek ako Audi, Porsche, Mercedes, či Jaguar. Ich portfólio je samozrejme veľmi široké, či už z pohľadu vizuálnych alebo technických úprav. Ich výrobky sú dnes distribuované prakticky po celom svete a sú známe svojou špičkovou kvalitou.

Ako sa vám pozdáva úprava nového Range Roveru s označením Royster GT500 od Hofele Design? Hlasujte tu:


Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy HOFELE DESIGN, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

HOFELE DESIGN tuning


Viac informácií o upravených autách Land Rover vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

LAND ROVER tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3217x    hodnotenie: 4/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt