support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo land rover Range Rover dostal od Lumma Design štýlový CLR-R bodykit a matnú čiernu logo land rover

Range Rover dostal od Lumma Design štýlový CLR-R bodykit a matnú čiernu

06.Jan.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Špecialisti na tuning a dizajn motorových vozidiel sa opäť predviedli so svojimi schopnosťami. Tentoraz svoju pozornosť obrátili smerom k aktuálnej generácii modelu Range Rover. Luxusné SUV s britskými koreňmi ovenčili výrazným bodykitom s označením CLR-R. Nová "výstroj" dodáva Range Roveru s predĺženým rázvorom na robustnosti.

Odborníci v Lumma Design sa pravidelne predvádzajú špičkovo vyladenými autami, pričom sa špecializujú skôr na prémiový segment. Nový Range Rover im zrejme veľmi učaroval, pretože do tohto modelu sa pustili už druhý raz. Tentokrát ako základ pre úpravy poslúžila verzia s rázvorom predĺženým o 20 cm. Bodykit CLR-R mu ale veľmi sluší. Samotné zhodnotenie už necháme na vás, teraz sa poďme pozrieť na jednotlivé prvky, ktoré Range Roveru v Lumma Design dopriali.

V Lumma Design sa pri Range Roveri zamerali predovšetkým na vzhľad


Predná časť bola obdarená novou maskou a nárazníkom, napriek tomu si však zachováva svoje základné črty. Športovo ladený nárazník je vybavený hmlovkami a diódami pre denné svietenie. Z prednej kapoty zmizlo originálne označenie a bolo nahradené názvom bodykitu, samotná kapota si vyslúžila nielen nové otvory ale aj karbónové doplnky.

Pomerne výraznou vzhľadovou obmenou však prešli aj ostatné partie tohto luxusného SUV. Už predný nárazník svojimi rozšírenými bočnými časťami naznačuje, že blatníky nezostali také, ako pri sériovom prevedení. Aj v tomto prípade však platí, že jednotlivé prvky na seba plynulo nadväzujú.

Len pre úplnosť dodajme, že Range Rover sa tými zásahmi podarilo rozšíriť až o 50 mm na každej strane. Zadnú časť zdobí úplne nový nárazník s integrovaným difúzorom. Z vlastnej dielne pridal úpravca aj výfukovú sústavu zakončenú štýlovými chrómovými koncovkami. Novinkou je aj strešný spojler a decentná lišta na veku batožinového priestoru.

Celkovú majestátnosť tohto SUV zvýrazňujú čierne 22-palcové disky Lumma. Ak by sa vám nepáčili tak vedzte, že úpravca ponúka aj ďalšie druhy. Ak by vám teda Range Rover pripadal byť neohrabaný a nudný, bodykit CLR-R od Lumma Design to napraví.

land range rover clr r lumma design tuning

land range rover clr r lumma design tuning

land range rover clr r lumma design tuning

land range rover clr r lumma design tuning

land range rover clr r lumma design tuning

land range rover clr r lumma design tuning

land range rover clr r lumma design tuning

land range rover clr r lumma design tuning

land range rover clr r lumma design tuning

lumma design logo

Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Opel, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu.

To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90
Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3
Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra H

Katalóg Lumma na stiahnutie:

preview
download
[ 23,3 MB ]


Váš pohľad na takúto úpravu pre RANGE ROVER s označením CLR-R od Lumma Design ? Hlasujte tu:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Design, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA DESIGN tuning


Ostatné úpravy áut značky LAND ROVER nájdete v zozname našich článkov tu:

LAND ROVER tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3160x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt