support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

TRANSSYBERIA RALLYE 2007

TRANSSYBERIA RALLYE 2007

04.Nov.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

transsyberia rallye 2007
Od 2. do 17. Augusta 2007 malo až 50 tímov šancu preskúmať hranice Ázie na štrnásťdňovej rally ktorá poviedla z Moskvy až do Mongolského hlavného mesta Ulaanbaatar.

Cesta viedla cez Uralské pohorie a subarktický les až po drsné vrchy Altajského pohoria. Potom pokračovala cez rozľahlé Mongolské planiny a priamo cez legendárnu púšť Gobi, najjužnejšie miesto rally, a na záver prešli cez cieľovú pásku v Ulaanbaatare.

V sérii špeciálnych testovacích fázach je od rally tímov požadované ukázať čo oni a ich autá dokážu v drsných off-road podmienkach. Na jednej úrovni sa tu stretáva skúsenosť jazdcov s navigačnými schopnosťami ale aj tímovým duchom.

Popri denných etapách ktoré sú až do 950 km (594 míľ), účastníci rally museli zvládnuť sériu špeciálnych testovacích etáp. Tieto vyčerpávajúce etapy vyžadovali maximálny výkon od rally tímov a ich áut. Špeciálne etapy vrátane náročného prejazdu cez Sibír a ďalšie namáhavé etapy.

transsyberia rallye 2007
Špeciálna etapa v Mongolsku vyžadovala len tie najlepšie navigačné schopnosti a schopnosť prekonávať piesočné duny v púšti Gobi. Na vyhratie tejto súťaži bol potrebný výnimočný talent takmer na všetko.

Hans Baur s desaťročnými skúsenosťami v offroad motoršporte, ako úspešný športovec a taktiež majteľ a šéf tímu Team ORC zo Štutgardu, vstúpil do rally s jeho co-pilotom Rolfom Blaeßom (taktiež prispôsobený na motoršport na dvoch kolesách), aby zdolali 6 600 km dlhú rallye. Zúčastnili sa s skoro sériovým Mecedesom M-class ML 350 s výbavou ako: strešná výstuž v prípade prevrátenia, zliatinové pieskové doštičky, kompressor, 110 litrovú prídavnú nádrž, navigačný systém, WARN naviják 9,5; xenónové predné svetlá, ochranu podvozku, MT pneumatiky 236/65R17.

ORC ACTROS 3354 6x6, ktorý bol už používaný v rokoch 2006 a 2007 na Rallye DAKAR, išiel ako rally servis. ORC tím je vybavený kompletnou dielňou, energiami ako elektrickým prúdom, vzduchom a dostatkom vody. Actros šoféroval mechanik ORC Bernd Schiedlauske a Vitalij Ruf.Pár momentov z Transsyberia rallye 2007:Ako na vás zapôsobila Rallye Transsyberia 2007 ?


Viac informácií k tejto rallye vám radi poskytneme. Zoznam našich reportáží z motor-športovej scény nájdete tu:

RELY, PRETEKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textu: Matúš Babinec
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5886x    hodnotenie: 15/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt