support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

KOP-Stav s.r.o  na Rally Bratislava s posádkou Šamo / Tischler.

KOP-Stav s.r.o na Rally Bratislava s posádkou Šamo / Tischler.

25.Jun.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Kop Stav posádka ŠAMO / TISCHLER na Škode Felícia triedy N1.
Máme za sebou ďalšiu rely . Náš team má nový názov, konkrétne KOP-STAV s.r.o. Týmto by som chcel poďakovať Paľovi Nagymu, za to, že Rely Púchov sme mohli absolvovať pod teamom MR AUTOSPORT.

Ako to tradične býva po Púchove sme sa dali na repas vozidla. Naša “Feldička“ to už proste potrebovala. Chalani sa pustili do práce s veľkou chuťou. Hodiny strávené v garáži a kopec srandy v nás zanechajú krásne spomienky. No poďme ale k samotnému preteku relly Bratislava.

Pre nás ako posádku začala štvrtkom (31.5.07) cestou do hlavného mesta. Cesta prebiehala v kľude a tak som si v aute mohol dovoliť podriemať. Veď Tibi vie "kerovať", tak prečo nie ;-). V piatok (1.6.07) začala obhliadka trate. Priznám sa, zo začiatku bol problém sa zorientovať v tom bratislavskom chaose, potom to už celkom išlo. Tréning bol v pohode. Rýchlostky boli pekné, až na tie mestské, tie sa mi až tak nepáčili. Po tréningu sme čakali na chalanov mechanikov, ktorí mali menší problém, ale dokázali ho hravo zvládnuť. Mňa čakalo ešte prepisovanie. Chalani dorazili v noci, obaja sme si vydýchli a verili, že všetko zlé je už za nami.

Prišla sobota-administratívne a technické preberanie vozidiel. Priznám sa, mám ešte chaos v hlavičke a tak som musel z administratívného preberania behať na ubytovňu, zase niečo vypisovať atď. Tibi sorry, dúfam a verím, že si už na to dám pozor. Prišlo technické preberanie, my na 100% istí, že je všetko v poriadku, kedže sme absolvovali už jednu relly. Ale všetko bolo inak. Technickí komisári po kontrole našli neplatné sedačky, čo bol pre nás šok. Viem, je to aj moja chyba mal som to skontrolovať. Nováčikovská daň je krutá. Tak sme neboli prebratí. Ostali sme s Tibim v šoku, kde v Bratislave zoženieme homologované sedačky, už – už sme to chceli vzdať, keď nás chalani podržali, hlavne Ivan. To je proste čarodejník. Zodvihol telefón a volal kade tade. Zrazu sa v sevise vyberá moja sedačka a ide dnu RECARO HM. No fajn, začína to byť zaujímavé, zháňa sa ďalej. Kop Stav posádka ŠAMO / TISCHLER na Škode Felícia triedy N1.
Ja lietam hore-dole medzi servisom a riaditeľstvom prosiť o viac času. Medzitým ešte tréning RS Bratislava. Po tréningu príchod do servisu. Ivan beží oproti, vyťahuje Tibiho z auta, pýta doklady a odchádza. Tibi nechápe čo sa deje. Ostáva nám len čakať. Po čase zisťujeme, že máme aj ďalšiu sedačku. Za pomoc chceme poďakovať pánovi LENEROVI. Ďakujeme.

Nastáva montáž, prebratie a ideme jazdiť. O našich pocitoch sa nebudem rozpisovať.

V sobotu sa išli rýchlostky Bratislava, Krkavec, Vinohrady. RS Bratislava bola čistá show pre diváka. Na tejto rýchlostke sme si užili v aute kopec srandy. Krkavec je rýchlostka veľmi náročná ale aj krásna. Tibi ju išiel srdcom, držal ako hluchý dvere. Na jednej z rovín nás to nakoplo. Tibi robil čo mohol, ale výletiku mimo trať sa zabrániť už nedalo. Našťastie to nebolo až take zlé. Bola z toho strata času, ale aj o tom je rally. Vinohrady sa mi páčili. Vyzeralo to ako na rally Nemecko. Okolo samá vinica. Pred štartom tejto RS nás vyľakala SMS. Paľo Nagy havaroval. Nakoniec sa ukázalo, že mal technickú poruchu a ostal na ceste. Preto išla SOSka, aby ho odpratala. Takto sme ešte absolvovali jedno kolo a šlo sa spať. Na druhom mieste Ondrej na Fábii má slušný náskok. Po porade sme sa zhodli - treba dôjsť.

Nedeľa ráno začala klasicky, až na jedného mechanika. Pekarovi sa nejako nechcelo, neviem čím to bolo. Auto von z UP servisu a šup ho na RS.

Kop Stav posádka ŠAMO / TISCHLER na Škode Felícia triedy N1.
V nedeľu sa išla Incheba, Baba, Linbach, čo je Krkavec, ale opačne. Incheba bola zaujímavá pre divákov, pre nás zábava. Zaujímavá bola aspoň pre mňa časť vnútri a výjazd na hornú plochu. Zo servisu sme mali info, že Baba je mokrá a je tam hmla. Veru tak to aj bolo. Auto sa šmýkalo kade tade. Kvôli hmle nebolo nič vidieť. Bolo to zaujímavé, hlavne že sme ju prežili. Časť v lese bola super. Šmyk sem šmyk tam, horizontík. Celkom slušný adrenalín.

Nasledovala RS Limbach. Kedže bolo po daždi na rýchlostke sa vytvoril šmykľavý povrch. Išli sme si svoje tempo. Zrazu pred sebou vidíme spolujazdca z Fábie. (pre obraz Ondrej Podobník fábia N1) Ukazuje tabličkou OK. O niečo ďalej vidime fábiu s rozstrepaným predkom. Pre nás to bol šok. Boj totálne skončil. Ideme si pre body. Absolvovali sme servis, zase Incheba v druhom kole. V rýchlostke sa ozval divný zvuk. Začala štrajkovať prevodovka. Ach jaj, nech ešte vydrží. Čakala nás BABA,”Limbach a prejazd na rampu, číže ešte dosť km. Babu a Limbach sme išli tak, aby to skriňa vydržala. V servise oslava. Zliali ma šampanským a ešte aj štopľom som dostal do hlavy ;-)) Sadli sme do auta a šli pomaly na Inchebu, kde tie problémy nastali. Auto vydržalo, keď som videl rampu až sa mi plakať chcelo. Skončili sme prví v N1 aj v junioroch.

Týmto chcem poďakovať Ivovi, Pekarovi Dodstavalovi, Lukimu za super prácu v servise, naším sponzorom za podporu. Chalanom z Bratislavy za zapožičanie sedačiek, bez ktorých by to nešlo, Milošovi za poskytnutie garáže.

Pod hlavičkou KOP – Stav, s.r.o sa rally zúčastnili ešte dve posádky, a to: Erik Juhasz – Vladimír Lieskovec Citroen SAXO A6 a Ľubomír Eliáš – Adrián Majerčák SEAT IBIZA N3.

- Jozef Tischler -

Košická posádka KOP-STAV s.r.o Tibor Šamo/Jozef Tischler na svojej Škode Felícia na Rally Bratislava:Čo hovoríte na túto košickú posádku Šamo/Tischler? Nech sa páči, hlasujte:


Viac informácií ku košickej posádke Šamo/Tischler vám radi poskytneme. Zoznam našich reportáží z motor-športovej scény nájdete tu:

RELY, PRETEKY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autori textu: Jozef Tischler
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11395x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt