support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Efektívna a jednoduchá prevádzka autoservisu? Pomôže vám správcovský systém! logo mercedes

Efektívna a jednoduchá prevádzka autoservisu? Pomôže vám správcovský systém!

01.Dec.2016
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ak ste práve začali s prevádzkou autoservisu, jednou z prvých vecí po ktorej by ste sa mali poobzerať, je užitočný správcovský systém. Urobí za vás obrovské množstvo práce, ušetrí hodiny času a chod vašej prevádzky sprehľadní a zefektívni. V súčasnosti je na trhu obrovské množstvo produktov a zorientovať sa je neraz náročné. Pozreli sme sa preto, aké správcovské systémy sú pre autoservisy aktuálne dostupné a aké sú ich hlavné prednosti.

Potrebuje autoservis správcovský systém?


Ešte pred samotným výberom je potrebné uvedomiť si, že autoservis je prevádzka ako každá iná. S ponukou služieb, ich realizáciou, finančnými výdavkami a príjmami, ale napríklad i s výkonom práce zamestnancov sa viaže nekonečné množstvo nevyhnutnej administratívnej agendy. Okrem toho je vhodné chod celej prevádzky zosystematizovať a zautomatizovať. Perfektne fungujúci správcovský systém urobí za vedúceho prevádzky väčšinu práce a uvoľní mu tak ruky a čas pre ďalšie povinnosti. Vďaka tomu môžete mať ešte väčší počet klientov a váš autoservis bude fungovať omnoho efektívnejšie.

Správcovský systém pre autoservisy – offline alebo online?


Ako prevádzkovateľ autoservisu máte dve možnosti. Buď zainvestujete do kúpy softvéru alebo sa zaregistrujete v nejakom virtuálnom správcovskom systéme. Obe alternatívy majú svoje výhody aj nevýhody. V prvom prípade počítajte s vyššou vstupnou investíciou, potrebnou inštaláciou a s príležitostnými nákladmi na aktualizáciu a správu. Nepomerne náročnejší je aj vzdialený prístup do systému. Ak by ste sa chceli do vlastného softvéru prihlasovať z rôznych zariadení a miest, budete potrebovať oveľa zložitejšiu sieťovú konfiguráciu. Toto všetko pri online správe riešiť vôbec nemusíte.

V prípade online správcovského systému to funguje veľmi jednoducho. Zaregistrujete sa a okamžite môžete začať so zefektívňovaním chodu svojej prevádzky. Do systému sa, samozrejme, prihlásite z každého zariadenia s pripojením na internet. Odpadajú náklady na kúpu, správu a aktualizáciu. Pribudnú však mesačné registračné poplatky. Napriek tomu vyšiel z nášho porovnania online program pre autoservis ako efektívnejší. Na jeden sme si teda posvietili bližšie.

Online správa zákaziek autoservisu


Medzi najznámejšie a najobľúbenejšie online správcovské systémy v tomto segmente patrí servis.sk. Svojej popularite sa teší hlavne vďaka komplexnosti ponúkaných služieb a prehľadnému, mimoriadne jednoduchému používaniu.

Prvé, čo potrebuje každý autoservis aj pneuservis, je efektívna správa zákaziek. Nami analyzovaný systém ponúka podrobný výpis všetkých zákaziek s veľmi šikovným systémom vyhľadávania podľa rozličných kritérií a prehľadný plánovací kalendár. Samozrejmosťou je aj možnosť vygenerovania zoznamu zákaziek za určité časové obdobie. Správa zákaziek autoservisu sa s týmto systémom plne prispôsobí rôznej úrovni požiadaviek.

Rovnako dôležité, ak nie dôležitejšie, sú finančné transakcie. Správcovský systém ponúka jednoduché vystavovanie faktúr na základe informácií z ukončenej zákazky, prehľad mesačných nákladov i bankových transakcií bez nutnosti prihlasovania sa na firemný účet. Ekonomiku budete mať skutočne pod kontrolou.

Ďalšou oblasťou je skladové hospodárstvo. Nami analyzovaný systém dostupný na servis.sk sa vám postará aj o túto oblasť prevádzky. K dispozícii je prehľadný zoznam náhradných dielov, súčiastok a čo nás milo prekvapilo i sezónneho obutia pre zákazníkov.

Správcovský systém servis.sk nás milo prekvapil aj čo sa týka následnej kontroly zamestnancov. Jeho tvorcovia pamätali i na možnosť sledovať odpracované hodiny zamestnancov a množstvo vybavených zákaziek jednotlivými pracovníkmi.

Napokon sa dostávame aj k spôsobu používania. Je pochopiteľné, že nie každý majiteľ autoservisu je súčasne aj IT špecialista, preto sme sa zamerali i na túto oblasť. Používanie tohto online správcovského systému je však len bežná používateľská "klikačka". Všetko, čo na jeho sprevádzkovanie potrebujete je internet a prehľad o svojom autoservise či pneuservise. Veľkou výhodou je aj možnosť importu skladových zásob z iného systému.

Záverom dodajme, že sme sa venovali len základnému prehľadu funkcií, ktoré systém servis.sk ponúka. Samozrejmosťou sú aj také perličky ako vytváranie cenových ponúk, sumarizácia viacerých zákaziek v jednej faktúre, nastavenie úrovne prístupu pre zamestnancov a ďalšie užitočné funkcie.

servis sk

servis sk

servis sk

servis sk

servis sk

servis sk

servis sk

servis sk

servis sk

servis sk

servis sk

Čo váš názor na takýto správcovský systém pre autoservisy?


Ak chceš ešte viac informácií k jednotlivým článkom na tému Rady a pomoc, tak navštív našu podstránku:

RADY & POMOC


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8372x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt