support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo skoda Projekt  RECRUIT – ako sa rodí sen – tuning by ´Andreas´ logo skoda

Projekt RECRUIT – ako sa rodí sen – tuning by ´Andreas´

14.Oct.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Projekt RECRUIT (nováčik) začal vznikať ako sen 17-ročného chalana, ktorý, inšpirovaný rôznymi ukážkami na kanále Discovery a chcel tiež stvoriť niečo, čo tu ešte nebolo. Samozrejme svoje predstavy musel prispôsobiť možnostiam ktoré mal k dispozícii. Rozhodol sa postaviť športové vozidlo určené na rovné povrchy. Prvý ideový náčrt bol niečím medzi dvojmiestnou buginou a motokárou s kapotážou. Začal ideovým výkresom.

Ďalším krokom bolo zohnanie starej Škody 120 ktorá poslúžila ako zdroj náprav, prevodovky a riadenia. Po demontáži týchto kľúčových prvkov nastala asi najšpinavšia fáza celého projektu, ktorou bolo čistenie od hrdze. Po očistení boli jednotlivé diely ošetrené a nafarbené.

K týmto prvkom bola postupne dorábaná kostra vozidla z jacklovho profilu 25 x 25 x 2 mm. Takýto postup bol zvolený z dôvodu, že išlo o výrobu jediného kusu a kompletná výkresová dokumentácia by zabrala veľmi veľa času a podľa skúseností, by ju aj tak bolo nutné dopasovať. Niekoľko obrázkov z postupu stavby kostry.

Ako pohonná jednotka bol pôvodne zvolený motor z Felície. Pri jeho rozoberaní však prišlo k odtrhnutiu jednej skrutky pre hlavu a túto nebolo možné ani po veľkom úsilí vybrať. Preto bol nakoniec použitý motor z Favorita, pričom hlava bola použitá pôvodná z Felície, ktorá už bola upravená zbrúsením o 1 mm a vyleštením nasávacích a výfukových kanálov a kompresného priestoru.

Po zostavení rámu nasledovalo oplechovanie. Kapota bola vyrobená z pozinkovaného plechu s hrúbkou 0,55 mm. Niektoré časti ako podlaha a panely s budíkmi a vypínačmi boli vyrobené z tuhšieho, 2 mm hliníkového plechu. Po cvičnom zostavení celej kapotáže sa garáž zmenila na striekací tunel. Tu boli všetky plechy postupne striekané 4 vrstvami matnej čiernej, vodou riediteľnej farby. Potom už nasledovala konečná montáž. Sedačky pochádzajú z Mitsubishi a sú vybavené 4 bodovými bezpečnostnými pásmi. Vozidlo má nezvyklé tvary dané výrobnými možnosťami domácej dielne a vlastnoručne vyrobenej ohýbačky plechu, vyrobenej pri tejto príležitosti. Úspešné odskúšanie jazdných schopnosti prebehlo medzi garážou a dvorom, mimochodom, motor ktorý stál asi 10 rokov po montáži novej hlavy naštartoval na druhý krát, keď prvýkrát bolo zistené nefunkčné zapaľovanie.

Zosumarizovanie celého diela. Vozidlo ukončil tesne pred dosiahnutím svojich 18-tich rokov a prakticky týždeň po 18ke sa s nim zúčastnil Andreas na tuningovom zraze v Bešeňove pri Nových Zámkoch. Tu získal pohár za „Best bodykit“ v kategórii profesionálna scéna. Ďalším cieľom je prezentácia projektu v Stredoškolskej odbornej činnosti. Napriek tomu, že vozidlo je vybavené všetkými prvkami pre bezpečnú premávku, nepredpokladáme schvaľovanie technickej spôsobilosti s ohľadom na vysoké náklady. Na celom vozidle bolo odpracovaných približne 661 hodín, pričom sám autor projektu ich odpracoval viac ako 470. Ostatné práce boli vykonávané kamarátmi, hlavne ako pomocné pri čistení a kompletácii. Spotrebovalo sa asi 60 m jackelovho profilu a asi 11 m2 plechu. Náklady na stavbu dosiahli asi 1000 Eur.

Technické charakteristiky projektu:


karoséria dvojmiestna, typ kabrio
priehradový rám zváraný z profilu 25x25x2 mm
dĺžka 3475mm, šírka 1640mm, výška 1310mm
svetlosť podvozku 110 mm, rázvor 1880 mm
motor Š 781.136, objem 1289 cm3, kompresný pomer 10,8 : 1, výkon odhadnutý 6068 k
úpravy motora: znížená hlava, upravený spaľovací priestor, vyleštené sacie a výfukové kanály, vyrobené výfukové zvody s priechodzím tlmičom hluku, olejové čerpadlo, olejová vaňa a zapaľovanie zo Š 742.12,
karburátor Pierburg 2E3
Spojka s tanierovou pružinou priemer 190 mm
prevodovka 4 + 1
riadenie hrebeňové
brzdy sériové Š120 s podtlakovým posilňovačom
zadná náprava s kyvnými ramenami
nádrž zváraná 28 l
hmotnosť prázdna cca 400 kg maximálna testovaná rýchlosť 110 km/h (pre nevhodné cestné podmienky nebola dosiahnutá vyššia, rezerva výkonu je značná)

project recruit škoda 120 andreas

project recruit škoda 120 andreas

project recruit škoda 120 andreas

Fotogaléria Projekt ´RECRUIT´ by Andreas:Ak vás tento článok zaujal, a máte aj vy vlastné upravené auto, a chceli by ste nám ho ukázať,
a zapojiť sa tým aj do súťaže, môžete si prečítať tento článok...


Recenzie

...v ktorom sa dozviete informácie nielen o podmienkach, ale aj o vašej šanci na výhru!Vaše recenzie skompletizované podľa našich stanovených podmienok, nám zasielajte na elektronickú adresu:

redakcia@tuning.sk

alebo

info@tuning.skKaždá zverejnená recenzia (schválená redakciou TUNING.sk) bude odmenená nákupnou poukážkou v hodnote

33,-€ (1000,-Sk)

v predajni COBRA TUNING.sk s.r.o.Čo poviete na tento Projekt ´RECRUIT´od tunera "Andreasa"? Prosíme, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám áut ŠKODA, tak navštívte našu podstránku:

Škoda tuning


Viac informácií k vašim upraveným autám vám radi poskytneme. Zoznam vašich upravených áut nájdete na našich podstránkach tu:

VAŠE UPRAVENÉ AUTÁ


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: PaedDr. Miroslav Horník
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 22890x    hodnotenie: 42/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt