support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Silentbloky Powerflex pre BMW, Ford a Porsche !

Silentbloky Powerflex pre BMW, Ford a Porsche !

29.Mar.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mnohých z vás pri počutí slova tuning, alebo slovného spojenia tuningový diel väčšinou napadne nablýskaná kára, ohromný výkon, športový volant alebo trebárs kvalitné O.Z. Racing disky :-). Avšak tuning celkovo nie je len o čo najkrajšom vzhľade alebo najväčšom výkone, tuning ako taký sa týka nielen pohodlia, ale častokrát aj bezpečnosti. Dokonca v mnohých prípadoch ide o také dielce, ktoré nie sú na prvý pohľad viditeľné. Ide napríklad o športový podvozok, tuningové elektroizolácie a bezpečnostné hadice, ochranné klietky a mnoho iného. Kvôli vete „tuningové dielce taktiež dokážu šetriť vaše peniaze“, mnohí z vás iba neveriacky pokrútia hlavou. Ako niečo, čo si kupujem takpovediac navyše, alebo v oveľa vyššej kvalite, dokáže ušetriť moje peniaze? Odpoveď znie, silentbloky Powerflex. O tom, ako sa to dá, si povieme o pár riadkov nižšie.

POWERFLEX V SKRATKE


Spyker C8 Spyder GT2R
Určite väčšina z vás už začula slovo silentblok (z angl. silent-tichý, block-zaistiť) alebo s ním mala dokonca nejaké tie praktické skúsenosti. Silentblok je akási gumená „podložka“, ktorej prioritnou úlohou je tlmiť vibrácie, hluk, trenie, znižovať chvenie, znižovat odchýlky atď.

Tento gumený zázrak nájdeme v aute doslova všade, na úchytoch motora o karosériu, na podvozkových častiach auta, v motorových priestoroch a inde.

Ak si pamätáte, na začiatku sme spomenuli slovo tuning a šetrenie peňazí. Hneď vám to objasníme. Ako sme už povedali, silentbloky nájdeme aj na nápravách auta. Je logické, že všetko, čo je namáhané, sa časom opotrebuje a pomaly stráca svoju funkciu. To platí aj o týchto silentblokoch, ktoré dôsledkom opotrebenia strácajú svoj tvar v dôsledku únavy materiálu, postupne sa rozpadávajú, čo má za následok vychýlenie, resp. zmenu geometrie zavesenia kolies. Prejaví sa to najmä pri brzdení, prejazdom zákrut ako aj samotnou ovládateľnosťou. Výsledok? Rýchle opotrebenie pneumatík. Toto bol iba jeden z mnohých príkladov, ako silentbloky fungujú, kde sa nachádzajú resp. čo sa stane, ak svoju funkciu plnia veľmi dlho.

Práve od toho je tu firma Powerflex. Skúsenosťami prišli na to, že guma je už z módy a potrebovali ju zákonite niečim nahradiť. Preto sa obrátili na dlho známy materiál s názvom polyuretán. Tento materiál je o tretinu tvrdší než jeho gumový predchodca, čo samozrejme zabezpečí dlhšiu životnosť, o 50% dlhšiu životnosť pneumatík a celkovo zvyšuje kvalitu jazdných vlastností.

Všeobecne vzaté, silentbloky Powerflex predlžujú životnosť pneumatík, zlepšujú prejazdy zákrutami, zlepšujú stabilitu pri brzdení a zvyšujú bezpečnosť.

NOVINKY V STAJNI POWERFLEX


Dnešný článok venovaný firme Powerflex nebude len o jej predstavovaní. Zameraný je skôr na predstavenie noviniek zo širokého sortimentu tejto performance firmy. Konkrétne sa jedná o tri novinky, pre tri modely áut - BMW, Ford a Porsche.

preview
Ford Mondeo, ročník ´92-´00
Je jasné, že toto nie práve najnovšie auto, a má za sebou najazdených určite už niekoľko "kilometríkov". A preto nebude zvláštne keď povieme, že si zaslúži nejakú tu starostlivosť. Konkrétne v podobe silentblokového kitu, ktorý je rozdelený na tri sady, predný, zadný a full kit. Veď cesty nie sú dokonalé nikde na svete ;-).
Sada, resp. samotná ponuka pozostáva zo silentblokov určených pre závesné ramená prednej, resp. zadnej nápravy, resp. predných a zadných kolies, puzdra uloženia predných a zadných stabilizátorov a kyvné ramená zadnej nápravy.

Všetky silentbloky firmy Powerflex sa vďaka použitému materiálu vyznačujú maximálnou kvalitou, čo znamená väčšiu výdrž ako aj schopnosť lepšie odolávať opotrebeniu než ako je to u klasických gumových silentblokoch. Powerflex však upozorňuje, aby si zákazník pred objednávkou ľubovoľného setu zistil rozmery potrebných silentblokov, resp. púzdier (46/47/54/60 mm), pretože automobilka Ford počas éry tohto modelu menila rozmery ako na „bežiacom páse“.

preview
Porsche Boxster, ročník ´97-´04
Vo firme Powerflex mysleli aj na rýdzo športové autá, na koré je logicky vyvíjaný vysoký tlak v podobe svižných jázd, čo sa samozrejme prejaví na opotrebení materiálu. Aj pre tento voz sú určené špeciálne sady buď po 2 alebo 4 silentbloky na jednotlivú podvozkovú časť.
Ide konkrétne o silentbloky pre púzdra uloženia predných a zadných stabilizátorov, silentbloky do úchytov tlmičov o nápravu auta a úchytov samotného kyvného ramena nápravy.

preview
BMW Z3, ročník ´94-´02
Pri športiakoch ostaneme až dokonca a spomenieme tak silentblokový packet pre BMW Z3-ku. Dostupné sady sú určené pre prednú nápravu, zadnú nápravu a takisto full kit. Dokonca samotné sady sú dostupné buď ako súosové, alebo koncentrické silentbloky a takisto aj ako excentrické, alebo mimostredové.
Ponuka od Powerflex pre toto auto pozostáva zo silentblokov pre znížené závesné ramená prednej nápravy, resp. predných kolies, úchyty predných a zadných stabilizátorov náprav avnútorných a vonkajších silentblokov kyvných ramien zadnej nápravy.

Aj tu si treba pred objednaním potrebných silentblokov overiť, resp. zistiť potrebné priemery.

preview
BMW Z4 (E85)
Posledná novinka je taktiež určená pre plnokrvného športového jedinca a preto je jasné, že pôjde o „na mieru šité prvky“.

Pre toto auto sú pripravené silentbloky pre púzdra uloženia predných a zadných stabilizátorov a závesné ramená zadnej nápravy.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy POWERFLEX si stiahnite tu:

preview
download
[ 14,9 MB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Polyuretánové silentbloky POWERFLEX si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Súvisiaci článok s danou témou:

Typy zlodejov


Aký je váš názor na kvalitu silentblokov značky POWERFLEX? Nech sa páči, hlasujte:


Ostatné produkty firmy Powerflex nájdete v zozname našich článkov tu:

POWERFLEXVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12496x    hodnotenie: 23/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt