support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo power fest POWERFEST - Šprintéri odštartujú sezónu 2016 v Trenčíne logo power fest

POWERFEST - Šprintéri odštartujú sezónu 2016 v Trenčíne

12.Mar.2016
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Dejiny profesionálneho drag racingu na Slovensku sa začali písať v roku 2005, kedy sa Slovenská šprintérska asociácia rozhodla v horizonte niekoľkých rokov posunúť túto disciplínu od pouličného šantenia na úroveň seriózneho motoršportu s pravidlami a bezpečnostnými požiadavkami kompatibilnými so zahraničím. Prvým míľnikom bol rok 2008, kedy sa prvý krát u nás objavilo automatizované štartovacie zariadenie s americkou homologizáciou NHRA a časomierou umožňujúcou zaznamenanie reakčného času, času na 60 stôp, 201 a 402 metrov i maximálnej rýchlosti v cieli.

Ďalším dôležitým krokom vo vývoji bolo v roku 2012 zaradenie šprintérskych závodov do oficiálneho kalendára Majstrovstiev Slovenskej republiky a tým i zosúladenie športových a technických predpisov s pravidlami SAMŠ. V posledných rokoch sa intenzívne začalo spolupracovať i s promotérmi susedných krajín a tak sú už v 12.ročníku samozrejmosťou spoločné slovensko-maďarské a slovensko-české majstrovské závody.

Sezóna 2016 odštartuje na letisku v Trenčíne práve jedným zo spojených pretekov. 30.apríla si na kvalitnom trenčianskom betóne zmerajú sily v rámci Power festu s prívlastkom "Drag Wars SK vs.CZ" naši pretekári s českými, no do boja o trofeje a cenné body šampionátu sa tradične zapojí aj početná skupina extrémnych vozidiel z Poľska. Druhým závodom bude 29.mája Power fest na Slovakia Ringu, ktorý sa bude niesť po tretí krát v poradí v duchu spojeného eventu, kde si každý milovník rýchlych a jedinečných áut nájde niečo pre seba. "Drag, Drift & Tuning majáles" okorenený o zraz Subaru ponúkne celodenný rev motorov, dym spálených pneumatík a ušľachtilú kombináciu ženskej krásy a vyleštených automobilových skvostov. Mimochodom cieľová rovinka nášho okruhu bude prvým dejiskom premiérového ročníka pohára CEZ - Zóny Strednej Európy, ktorý bol prvý krát v histórii vypísaný pre šprinty.

Z Orechovej Potôni sa drag-kolotoč presunie do Piešťan na dvojdňové podujatie CAR AT Tuning party, v rámci ktorého sa počas soboty 11.júna absolvuje 3.kolo MSR. Štvrtým dočasným domovom "drag banditov" budú tradične Boľkovce pri Lučenci, ktoré 2.júla privítajú okrem aktérov domáceho diania aj maďarských pretekárov, keďže sa novohradský Power fest zaráta aj do bodovania našich južných susedov. August patrí dlhé roky severovýchodu republiky - extrémna koncentrácia konských síl sa preto presunie 13.8. na letisko vo Svidníku. Posledným kolo bude pre Slovákov nové dejisko na okruhu Hungaroring, kde sa 11.septembra odjazdí paralelne maďarský aj slovenský závod.

Čo sa týka pravidiel a kategorizácie, došlo k niekoľkým menším úpravám a po novom sa zavedie aj zaujímavosť v podobe oceňovania najrýchlejšej dámy na dvoch kolesách na každých pretekoch a následne na jeseň určenie majsterky na jednej stope. Po novom sa bude sledovať národný, časový rekord automobilov na štvrťmíľu aj zvlášť pre triedu Street a tešiť sa určite je na čo, 2-3 vozidlá spôsobilé do premávky totiž ašpirujú prvýkrát prekonať magickú 10-sekundovú hranicu...

Viac informácií nájdete na stránke www.zrychlenie.sk

plagát 2016 powerfest upútavka

zrýchlenie powerfest upútavka

zrýchlenie powerfest upútavka

zrýchlenie powerfest upútavka

zrýchlenie powerfest upútavka

Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportáží zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.zrychlenie.sk

Text: Ing. Peter Kovács
Foto: SŠA
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1829x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt