support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo power fest POWER-FEST 2014 – šprintérska sezóna štartuje 1. mája na športovom okruhu Slovakia Ring logo power fest

POWER-FEST 2014 – šprintérska sezóna štartuje 1. mája na športovom okruhu Slovakia Ring

19.Mar.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nadšenci drag racingu si musia udržať na uzde svoje kone pod kapotami do 1.mája, kedy sa na Slovakia Ringu otvorí sezóna oficiálneho šampionátu, ktorú tradične usporiada už desiaty rok Slovenská šprintérska asociácia. Promotér vypísal seriál tradične v troch základných kategóriách - Autá Street, Autá Profi a Motocykle, ktoré sa následne delia na objemové triedy.

Otvorenie sezóny oficiálneho šampionátu Power Fest v Orechovej Potôni


Úvodný závod ročníka 2014 sa bude niesť vo veľkom štýle, totiž okrem prvého kola domáceho majstrovstva sa tu bude jazdiť aj v poradí druhý pretek maďarského seriálu, čo je po vlaňajšej skúsenosti z trenčianskeho Power festu garanciou účasti extrémnych strojov aj od našich južných susedov. Náš okruh pri Orechovej Potôni nebude ale 1.mája hlasný len od revu extrémne vyladených špeciálov stavaných na štvrťmíľu, ale aj od nadupaných zadokoliek schopných kresliť v kontrolovanom šmyku dlhé gumové čiary po asfalte v poriadnom kúdole bieleho dymu. Paralelne so šprintmi tu bude prebiehať medzinárodný driftérsky závod, zaradený do slovenského i maďarského šampionátu, v ktorom si domáca špička zmeria sily s početnou skupinou strojov z okolitých krajín upravených na jazdu bokom. Okrem populárnych dynamických disciplín sa v rámci Power festu v paddocku okruhu bude tradične konať aj statická prehliadka vyladených vozidiel, takže si na svoje prídu i fanúšikovia tuningu zameraného na styling. Slovakia Ring ponúkne dočasný domov počas 1.kola seriálu Tuning battle 2014 tým najprofesionálnejšie vyladeným autám zo Slovenska, Čiech i Poľska, kompozíciu ktorých dotvoria už len kultové, japonské vozy so šiestimi hviezdami v znaku. Usporiada sa tu totiž i oficiálny zraz Subaru, takže núdza o staršie i najnovšie výkonné štvorkolky s agregátmi boxer tu veru núdza nebude.

Carat Tuning party v Piešťanoch a šprinty na letisku Boľkovce


Z dejiska jediného domáceho okruhu sa šprintéri presunú 21.júna na letiskovú plochu do Piešťan, kde ich aj v tomto roku privíta dvojdňové podujatie Carat Tuning party, aby sa zase v honbe za sekundami a cennými bodmi stretli 5.júla na juhu stredného Slovenska, na letisku v Boľkovciach pri Lučenci. Tam sa stretnú jazdci i diváci holdujúci konským silám, vyšperkovaným káram a super rýchlym motocyklom na Power feste už ôsmy krát.

Tuning zraz vo Svidníku a ukončenie sezóny v Maďarsku


Predposledným podujatím šprintérskeho ročníka bude 9.augusta Tuning zraz Svidník, ktorý je jedinou zastávkou bláznivého drag-kolotoča na východe republiky a kde sa k stálym účastníkom spravidla pridávajú noví, domáci aj poľskí borci.

Na záver sezóny sa štartové pole presunie 13.9. do Maďarska, na letisko Kiskunlacháza. Výlet na perifériu Budapešti s obľubou absolvujú už dlhé roky mnohí naši pretekári, avšak prvý spoločný maďarsko-slovenský bodovaný závod sa tam konal iba vlani a aj v tomto roku ponúkne jedinečnú možnosť nazbierať okrem vzácnych bodov i skúsenosti z konfrontácie so zahraničnou technikou.

Všetky majstrovské kolá šampionátu, pýšiacim sa titulom najväčšej popularity z hľadiska počtu zaregistrovaných pretekárov, budú samozrejme merané profesionálnou šprintérskou časomierou s výstupom „timeslip“ a automatizovaným štartovacím zariadením. Návštevníci sa môžu tešiť na množstvo doplnkových atrakcií a exhibičné jazdy extrémnych dragstrov s výkonmi až 2000 konských síl. Ďalším ostro sledovaným fenoménom je korekcia aktuálneho národného rekordu, ktorý sa medzi automobilmi v roku 2013 pokoril. Štefan Holakovský na turbo Civicu stanovil limit na 402-metrovej trati v hodnote 9,998 sekúnd, ktorý dúfajme niekto zase vylepší. Najrýchlejším Slovákom na jednej stope je naďalej Stano Poživenec, ktorý na Hayabuse turbo zdolal 1/4-míľu za 8,65 sekúnd pri dosiahnutí rýchlosti 262 km/h.

Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke www.zrychlenie.sk

Ing. Peter Kovács
zrychlenie@zrychlenie.sk
Slovenská šprintérska asociácia

power fest šprintérsky šampionát drag zrýchlenie auto moto šprinty zrazy

power fest šprintérsky šampionát drag zrýchlenie auto moto šprinty zrazy

power fest šprintérsky šampionát drag zrýchlenie auto moto šprinty zrazy

power fest šprintérsky šampionát drag zrýchlenie auto moto šprinty zrazy

power fest šprintérsky šampionát drag zrýchlenie auto moto šprinty zrazy

power fest šprintérsky šampionát drag zrýchlenie auto moto šprinty zrazy

power fest dragster motorka

Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportáží zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.zrychlenie.sk

Text: Ing. Peter Kovács
Foto: SŠA
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3831x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt