support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Slovenský šprintérsky šampionát 2010

Slovenský šprintérsky šampionát 2010

11.Apr.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Slovenská šprintérska asociácia zdraví všetkých priaznivcov dragracingu a predstavuje ďalší šprintérsky ročník, vypísaním šampionátu v triedach:
Automobily STREET, Automobily PROFI a Motocykle. Samozrejme sa aj ročník 2010 bude merať profesionálnym zariadením s homologizáciou NHRA a výstupom timeslip, na jednotlivých pretekoch vás naďalej čaká množstvo prekvapení formou predstavenia rôznych motoatrakcií, všetky majstrovské kolá budú sprevádzané tuningovými a klubovými zrazmi a naďalej budú u nás pretekať tie najsilnejšie, najrýchlešie vozidlá zo Slovenska i zahraničia!
Okrem zbierania bodov na jednotlivých pretekoch a snahy získania titulu šprintérskeho majstra 2010 v jednotlivých kategóriach, pokračuje i honba za slovenským šprintérskym rekordom na 402m, ktorý aktuálne drží Paľo Buček s vozidlom Nissan 300ZX (10,668s.) a Erik Szalay na motocykli Kawasaki ZX-10R (9,597s.) .

Termíny majstrovských kôl slovenského šampionátu v šprintoch áut a motocyklov 2010:22.5 : Bobcat Power fest 2010 vol.1 - letisko Boľkovce (1/8 míle)
26.6 : Carat tuning party – letisko Piešťany (1/4 míle)
31.7 : Bobcat Power fest 2010 vol.2 - letisko Trenčín (1/4 míle)
14.8 : Bobcat Power fest 2010 vol.3 - letisko Senica (1/4 míle)


Najkurioznejším zo 4 kôl šampionátu bude dozaista trenčiansky pretek, ktorý bude významný dvoma skutočnosťami.
- Bude sa tam konať medzinárodný zraz Mustang klubu Slovensko, ktorý privíta nadšencov tejto americkej legendy z celej strednej Európy
- Tento pretek je zaradený do stredoeurópskeho šprintérskeho šampionátu - Central Europe Drag Championship 2010, ktorý bol vypísaný SŠA a partnerskými organizátormi v Maďarsku a Rumunsku. Na Slovensko zavítajú najrýchlejšie vozidlá susedných krajín aby si zmerali sily v disciplíne šprint na 1/4 míle.

Viac informácií o pripravovaných a iných akciách nájdete aj na www.zrychlenie.sk

power fest volume 3 2009

power fest volume 3 2009

power fest volume 3 2009

power fest volume 3 2009

power fest volume 3 2009

power fest volume 3 2009

power fest volume 3 2009

power fest volume 3 2009

ČO JE DRAG RACING ???


Začiatok takzvaného „Drag racing-u“ siaha až do dvadsiatych rokov minulého storočia a jeho pôvod pochádza zo Spojených štátov amerických. V tom čase vládla v Amerike veľká prohibícia proti nelegálnym predajcom alkoholu, ktorí sa snažili obísť úrady tak, že si do svojich nevinných vozidiel skrývali silné a vysoko „vytunené“ motory – zrodil sa takzvaný „Hot Rod“. Časom, keď prohibícia skončila, začali sa v Amerike stavať cesty a každá križovatka bola oddelená svetelným semaforom. „Hot Roddery“ to využili na svoje prvé jazdy, v ktorých platilo pravidlo – kto prejde od jedného semaforu k druhému v čo najkratšom čase – respektíve prvý, ten vyhráva. A tak vzniká začiatok „Drag Racingu“. Do Veľkej Británie sa tento šport dostáva v šesťdesiatych rokoch, kedy podobne ako v USA bolo mnoho starých nepoužívaných pristávacích dráh prebudovaných špeciálne pre „Drag Racing“. A tak sa tento šport dostáva aj na Európsky kontinent. Najznámejšou európskou traťou pre „Drag Racing“ sa stala Santa Pod práve vo Veľkej Británii, ktorú z obľubou navštevujú najlepší jazdci a najlepšie tímy z celej Európy. Dokonca sa to dostalo až tak ďaleko, že „Drag Racing“ bol oficiálne zaradený do kalendára FIA pod názvom „FIA European Drag Racing Championships“, ktorý sa jazdí práve na Santa Pod a na nemeckom Hockenheime taktiež pod názvom Nitrolympics (Nitroolympiáda). Postupne sa tento šport rozniesol do takmer celej Európy a samozrejme neobišiel ani Slovensko.

V súčastnosti sa jazdia rôzne triedy tohto športu, no všetky sa jazdia hlavne pre prekonanie toho predošlého rekordu. Je zaujímavé, že oficiálny šprintérsky rekord sa začne regulérne merať až od tohto roku, pretože všetky dosahované časy, ktoré boli doterz zaznamenané, neboli merané homologizovanou časomierou. Nebol dodržiavaný takzvaný správny roll out, nuž a ako to už býva ani samotná dĺžka trate častokrát nezodpovedala štvrť míle. Prvý najlepší čas, ktorý už bol odmeraný homologizovanou časomierou, dosiahol Vlado Kubáň na Porsche 911 turbo Tech art a bolo to 11,022s na štvrť míle. Najrýchlejší čas na motocykli dosiahol Zoltán Tóth na svojom exhibičnom dragbiku s výkonom 350koní a bolo to presne 8,424s na 1/4 míle.

Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.zrychlenie.sk

Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4395x    hodnotenie: 22/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt