support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo power fest Slovenský šprintérsky šampionát 2012 – už VIII.ročník v zrýchlení áut a motocyklov logo power fest

Slovenský šprintérsky šampionát 2012 – už VIII.ročník v zrýchlení áut a motocyklov

01.Mar.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Slovenská šprintérska asociácia vypisuje 8.ročník šprintérskeho šampionátu a to pre triedy Automobily Street, Automobily Profi a Motocykle. Počet majstrovských kôl sa oproti vlaňajším šiestim mierne zredukoval na päť závodov, ktoré budú usporiadané v jarných a letných mesiacoch v nasledovnom rozpise:

28.apríl – letisko Boľkovce: MAD autopoťahy Power fest
16.jún - letisko Trenčín: MAD autopoťahy Power fest
23.jún - letisko Piešťany: Carat Tuning party
5.júl - Slovakia Ring: MAD autopoťahy Power fest
11.august - letisko Svidník: Tuningzraz Svidník

Všetky majstrovské kolá šampionátu budú samozrejme merané profesionálnou šprintérskou časomierou s homologizáciou NHRA s výstupom „timeslip“ pre jazdcov po absolvovaní všetkých meraných jázd. Tento sofistikovaný systém zabezpečí absolútnu kompatibilitu výsledkov v európskom i svetovom meradle. Aj vďaka tomuto môžeme už dlhšiu dobu konštatovať, že šprinty už nie sú len doplnkovou atrakciou tuningových zrazov, na ktorých sa zúčastní zopár „upravených“ áut a niekoľko luxusných skvostov. Je to divácky mimoriadne atraktívny šport s pevne zakotvenými pravidlami, bezpečnostnými predpismi a stavanými špeciálmi s neuveriteľnými výkonmi.

Čo sa týka samotného priebehu pretekov, aj v sezóne 2012 platí zaužívaný scenár celodenných meraných kvalifikačných jázd, na konci ktorých sa určí finálová tabuľka ôsmich najrýchlejších v jednotlivých objemových triedach na základe najlepšieho dosiahnutého netto času. Finálové vyraďovacie duely následne určia s vyhodnocovaním brutto časov pódiové umiestnenia.

Návštevníci pretekov Power fest, ktoré sú v plnej réžii organizované Slovenskou šprintérskou asociáciou, sú už zvyknutí na mnohé doplnkové atrakcie, ktoré patrične okorenia pretekanie na priamej dráhe. Na všetkých tohtoročných kolách MAD autopoťahy Power fest sa samozrejme usporiada tuningový zraz so súťažou krásy upravených vozidiel vo viacerých kategóriách. Na dvoch v Trenčíne a Slovakia Ringu bude zápolenie automobilových kreácií dokonca zaradené do seriálu Tuning Battle 2012, ktorý sa práve v tomto roku prvýkrát u nás usporiada.

drag závody power fest

Tuningový šampionát bude pozostávať z 5 kôl vrátane finále na nitrianskom autosalóne. Nemôžu chýbať ani klubové zrazy a obľúbené vystúpenia profesionálnych motokaskadérov. Na boľkovskom preteku predvedie svoje umenie maďarský víťaz svetového pohára Zoltán Angyal, v obedňajšej prestávke prevezme kontrolu nad cieľovou rovinkou okruhu Slovakia Ring zase duo od našich západných susedov. V paddocku ringu sa usporiada i jedno kolo šampionátu merania decibelov – dB Drag aj oficiálny zraz vozidiel Alfa Romeo, ktorý tu mal vlani premiéru s obrovským úspechom.

Najvýznamnejšou sprievodnou akciou bude ale aj v roku 2012 5.Medzinárodný zraz Mustangov a amerických áut spoluorganizovaný slovenským Mustang klubom. Za dva roky usporiadania tejto akcie spoločne so šprintérskym majstrákom na trenčianskom letisku sa zrodil fenomén, ktorý sa dá jednoznačne charakterizovať ako suverénne najväčšie stretnutie US cars na Slovensku! Na betón letiska v Trenčíne vlani dorazilo celkovo 176 unikátnych, zámorských vozidiel z celej Európy (92 Mustang, 23 Corvette, 61 ostatná amerika..), no tento počet by mal v júni tohto roku prekonať hranicu 200-ky. Tento zraz je sprevádzaný osobitnou súťažou krásy, show&shine, meraním decibelov výfukov a burn out show. Hudobný podmaz chýbať tiež nebude, štýlovo bude vyhrávať rock&roll a fotoaparáty bude nutné vytiahnuť pri pikantnej atrakcii sexy car wash. Bombónikom na všetkých kolách budú supervýkonné brutality s výkonom cez 1000 koní jazdiace časy vo viacerých prípadoch pod 9 s na 402m!!! Prisľúbili účasť viacerí maďarskí top šprintéri na novopostavených ozrutných špeciáloch aj poľskí matadori, ktorým sa slovenské podujatia v posledných rokoch veľmi zapáčili.

drag závody power fest

Okrem boja za trofeje, potlesk divákov a pokorenie konkurentov v jednotlivých kategóriách pokračuje i honba za slovenským šprintérskym rekordom. Medzi autami ani rok 2011 vylepšenie nepriniesol, naďalej si titul najrýchlejšieho Slováka na 1/4 míle drží Paľo Buček so svojim Nissanom 300ZX a časom 10,668 s pri 224 km/h. Ambície pokoriť tento limit ale má aj spomenutý Polonec, ktorý zimnú prestávku strávil v dielni úpravou preplňovaného agregátu Lancia umiestneného v zadnej časti jeho Fiatíka, ale aj Števo Holakovský dokončujúci svoju "turbokrabicu" so znakom H na prednej kapote. Držíme im, aj všetkým ostatným ktorí by chceli reputáciu našej krajiny v medzinárodnom meradle trošku vykorigovať, posunúť nás bližšie k aspoň tej stredoeurópskej konkurencii. Medzi jednostopovými vozidlami to bolo v uplynulej sezóne už lepšie. Motocyklista Stano Poživenec dosiahnutím famózneho času 8,662 s pri 269 km/h s jeho turbo Hayabusou upravil rekord Erika Szalaiho ( 9,460 s )a tak posunul latku poriadne vysoko.

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.zrychlenie.sk

S pozdravom organizátor
Slovenská šprintérska asociácia

drag závody power fest

samš slovakia logo

sša drag racing championship logo

Tešíte sa na tohtoročnú sezónu v DRAG súbojoch, v pretekoch zrýchlení áut a motocyklov?Viac informácií k tejto akcii vám radi poskytneme. Zoznam našich reportážií zo zrazov nájdete tu:

AKCIE a ZRAZY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.zrychlenie.sk

Text: Ing. Peter Kovács
Foto: SŠA
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3612x    hodnotenie: 15/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt