support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Porsche Cayenne - Techart Magnum – kladivo na šporťáky ??? logo

Porsche Cayenne - Techart Magnum – kladivo na šporťáky ???

20.Mar.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pozornosť návštevníkov minuloročnej Motor Show Essen pútal v stánku Techart okrem nádhernej Carrery aj hrozivo pôsobiaci Cayenne s názvom Magnum Concept. V zásade sa zatiaľ jedná len o dizajnový kit s mimoriadne agresívnym výrazom. Úprava pozostáva v optickej premene s použitím nových, širších, nadstavcov blatníkov, ktoré rozširujú karosériou o celých 80 mm. Vďaka nim sa do blatníkov zmestili obrovské disky 10x22 s plášťami 295/30 ZR 22. Plášte sú konštruované pre rýchlosti až do 300km/h. Nový a pomerne dominantný je i predný nárazník so štedro tvarovanými otvormi pre prívod vzduchu k motoru, navyše sú v doň vsadené prídavné diaľkové a hmlové svetlomety. Kapota motora je tiež nová, má výrazné rebrovanie pre odvod horúceho vzduchu z motorového priestoru. Široké nadstavce prahov perfektne nadväzujú na lemy blatníkov, podobne ako nový zadný nárazník. V ňom sú výrezy pre dvojicu oválnych koncoviek výfukov. Toľko ku skvelému vzhľadu.

Tu Vám prikladáme zopár prvých obrázkov tohto nemeckého svalovca:


Ku skvelej optike je Techart schopný dodať zatiaľ iba drobné výkonové modifikácie. Tie sa týkajú hlavne preprogramovania riadiacej jednotky u oboch osemvalcových verzií. V štádiu testovania je však už kompletný vlastný kit s veľkými turbodúchadlami, väčším medzichladičom (intercooler) stlačeného vzduchu, iným sacím potrubím a, samozrejme s úplne novým výfukovým potrubím. Cieľom je méta 600 koní a 850 Nm. Jedinou modifikáciou už takmer dokonalého vzduchového pruženia môže byť prídavná riadiaca jednotka, vďaka ktorej je možné zmenšiť svetlú výšku až v rozsahu 130 mm.

preview
Firma Techart pôsobí výhradne v oblasti úprav áut nemeckej značky Porsche a to takmer 18 rokov. Už koncom osemdesiatych rokov prichádzali na trh s kompletnými prestavbami pre rôzne modely tejto značky ako napr. CT3 na báze 993 Carrera. Od roku 1995 je Techart zároveň držiteľom takzvaného WMI (World Manufacturer Identifier) čísla, čo ho definuje ako oficiálneho výrobcu automobilov. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein). Dnes má firma svojich odberateľov a klientov na celom svete ku ktorým patria aj takmer všetky oficiálne Porsche autosalóny na všetkých piatich kontinentoch. Hlavné sídlo Techartu je neďaleko Stuttgartu v mestečku Leonberg, kde celý 50 členný tím vyrába a upravuje ročne viac ako 600 áut na ploche viac ako 5000 metrov štvorcových.


Čo hovoríte na tohto čierneho diabla z Nemecka? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak sú vám cudzie jazyky ako angličtina a nemčina blízke, tak navštívte výrobcove stránky tu:

TECHART


Viac informácií o tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 9422x    hodnotenie: 39/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt