support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Vyšší výkon pre Porsche 997 od Supersprint logo

Vyšší výkon pre Porsche 997 od Supersprint

10.Aug.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dnes sme pripravili do sekcie našich noviniek opäť niečo pre fajnšmekrov výkonového tuningu. Talianska firma Supersprint sa zaoberá výrobou a úpravami kvalitných výfukových komponentov pre rozmanitú škálu automobilov. Pre Porsche 997 pripravila tento krát novinku v podobe kompletného výfukového systému.

Niečo málo o sériovke:

Každý z nás pozná športový sen pod názvom Porsche. O kvalitnom výrobku s nadpriemerným vybavením interiéru netreba veľa vysvetľovať. Autá značky Porsche patria medzi najmenej poruchové autá súčasnosti. Carrera S sa od klasickej Carrery odlišuje napríklad systémom PASM – elektronické usporiadanie a riadenie tlmičov pérovania. V praxi to znamená, že podvozok sa prispôsobuje povrchu vozovky a nakoniec aj v štýlu jazdy. Počítač automaticky zaznamenáva váš štýl jazdy (časté brzdenie, zrýchľovanie, prejazdom ostrých zákrut) vtedy sa aktivuje do režimu „SPORT“ a pri priamočiarych cestách (diaľnice) systém SPORT prechádza opäť do režimu NORMAL. Autá tejto značky sa vyznačujú aj presnosťou riadenia, a novinkou pri tomto type (Carrera S) je variabilný prevod riadenia, ktorý zabezpečuje autu takmer dokonalý cit s dotykom vozovky so samotným podvozkom.

Tu prikladáme pár obrázkov sériového vozidla Porsche Carrera 997:

preview
preview
previewPár parametrov:

Motor: 3,8l, V6
Výkon: 250kW/340k (6795ot./min.)
Akcelerácia: 0-100km/h za 4,7s
Maximálna rýchlosť: 290km/h

Porsche 997 v úprave Supersprint:

O tom, že taliansky výrobca ladených výfukových sústav sa angažuje vo všetkých segmentoch trhu, svedčí aj najnovší produkt. Je ním kompletná sústava pre nový generáciu Porsche 911 s označením 997, konkrétne pre verziu s atmosféricky plneným motorom Carrera 3,8i. Nerezová sústava pre plochý šesťvalec s protibežnými piestami začína dvojicou zvodov, pokračuje športovými kovovými katalyzátormi a končí dvojicou prechodných tlmičov. Kto už niekedy videl otvorenú motorovú kapotu takéhoto auta, vie si domyslieť, ako museli konštruktéri Supersprintu čarovať v obmedzenom priestore.

Okrem sýteho bublavého zvuku sa môžu Taliani pochváliť reálnym nárastom výkonu. Sériových 250 kW (341 koní) pri 6 795 otáčkach a krútiaci moment 383 Nm pri 4 600 otáčkach nebolo práve málo, aktuálne údaje od Supersprintu sú o kus ďalej – 267 kW (364 koní) pri 6 685 otáčkach a 408 Nm pri 4 700 otáčkach. Ako dobre tie čísla vyzerajú a pritom je to iba necelých 8 percent, avšak samotný zvuk z výfukového systému Supersprint, nenechá nikoho na pochybách.

Takto vyzerá upravené Porsche (Carrera S) od Supersprint:

preview
preview
previewJednotlivé časti výfukového systému vyzerajú takto:

preview
preview
previewTabuľka výkonnostného vzrastu Porsche Carrera S (vďaka výfukovému systému Supersprint) vo forme grafu a numerického vyjadrenia:

preview
download
[ 297 KB ]


V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- zvodné potrubie, ľavá + pravá strana: na dopyt
- predné potrubie s športovým katalyzátorom, ľavá + pravá strana: na dopyt
- predné potrubie, ľavá + pravá strana bez katalyzátoru: na dopyt
- zadný tlmič výfuku, pravá strana, bez koncovky: na dopyt
- zadný tlmič výfuku, ľavá strana, bez koncovky: na dopyt
- koncovka výfuku, elipsovitá, 145x95mm: na dopyt
- koncovka výfuku, okrúhla: na dopyt

Dodacie lehoty na Supersprint výrobky sa pohybujú od 10 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri všetkých týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrobkov od firmy SUPERSPRINT si stiahnite tu

preview
download
[ 505 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Viacej o firme a produktoch Supersprint sa dozviete v našej staršej recenzii:

Supersprint Nissan Z 350


Kompletná ponuka firmy Supersprint je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Aktuálny, takmer 320 stranový katalóg SUPERSPRINT 2004 + NEWS 2005, si môžete kúpiť u nás za 290,- Sk. Radi vám tento zašleme aj poštou alebo kuriérom.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty firmy Supersprint si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Keďže sú značky Porsche a Supersprint dostatočne exkluzívne a unikátne na automobilovom trhu, tak sme opäť zapracovali na nejakom tom „wallpaper“, teda pozadí pre váš monitor. Dúfame, že bude skrášľovať vašu pracovnú plochu na počítači. Ak si neviete rady ako vložiť resp. inštalovať takéto pozadie na vašu obrazovku monitora, tak nás prosím kontaktujte, radi vám pomôžeme.

Wallpaper "Supersprint PORSCHE 997" (pozadie pre plochu vášho monitora) si môžete stiahnuť tu v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ako sa vám páči upravené Porsche 997 od Supersprint? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ak si trúfnete na Angličtinu alebo dokonca Taliančinu tak sa mrknite aj na stránky:

SUPERSPRINTViac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Superprint vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6252x    hodnotenie: 26/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt